Otázky začátečníka:-)

Riffy, sóla, techniky, cvičení... aneb praxe všeobecně
Odpovědět
Smajda
Příspěvky: 409
Registrován: 06 dub 2009 18:44

Re: Otázky začátečníka:-)

Příspěvek od Smajda »

záleží jaký tam máš akordy, já mám verzi s baréčkama :) ta pro začátečníka není nejjednodušší :)
Takovej malilinkatej kytarista Šmajdíček :)

Podpoře prosím fórum přidáním banneru na váš web.

Lucky
Příspěvky: 1
Registrován: 18 led 2010 22:23

Re: Otázky začátečníka:-)

Příspěvek od Lucky »

Musim uznat ze tato stranka je jedna z nejsrozumitelnejsich co jsem videl opravdu se tu snazi vysvetlovat a neztracite zde s ostatnima trpelivost. Neco jsem se zde priucil pac jsem taky zacatecnik a na kytaru hraju od vanoc za to ale poctive kazdy den :-). Snazim se pac me to bavi a urcite pokracujte v tom co delate az nebudu neco vedet hned se ozvu. :-D

Basa
Příspěvky: 1
Registrován: 04 úno 2010 16:52

Re: Otázky začátečníka:-)

Příspěvek od Basa »

kterou písničku by jste tak na ten začátek na trénování akordu doporučili? :posloucham:

SpeedEX
Příspěvky: 74
Registrován: 04 led 2010 20:37

Re: Otázky začátečníka:-)

Příspěvek od SpeedEX »

tak třeba Montgomery, náhrobní kámen, Bedna od whisky

Smajda
Příspěvky: 409
Registrován: 06 dub 2009 18:44

Re: Otázky začátečníka:-)

Příspěvek od Smajda »

mongomery :) natom sem začal já ;) moje první písnička
Takovej malilinkatej kytarista Šmajdíček :)

Podpoře prosím fórum přidáním banneru na váš web.

kiko
Příspěvky: 110
Registrován: 22 čer 2009 16:47

Re: Otázky začátečníka:-)

Příspěvek od kiko »

Moja prvá bola bedna od whisky :) severní vítr je ľahký tiež..

ilca
Příspěvky: 1
Registrován: 25 bře 2010 18:01

Re: Otázky začátečníka:-)

Příspěvek od ilca »

Ahojky,
tak jsem se konečně rozhodla, že se taky aspoň trochu "naučím" nebo se spíš pokusím hrát na kytaru :)
Narazilo jsem na toto forum a musím ho hned moc pochválit, že se někdo něčeho takového ujal, je to super :potlesk:
Tak a teď k mému prvnímu dotazu.Učím se podle jedné školy a tam mě učí rytmus nejprve pomocí palce směrem dolů a později špetkou nahoru i dolů. Tady radíte začít rytmem dolů, dolů, nahoru, nahoru, dolů, nahoru , přičemž se hraje nehty a to palcem dolů a ostatními nahoru. Tak nevím co je lepší nebo jak jestli to mám hrát podle té knihy nebo tím druhým způsobem?
Děkuji za každou radu: :thx:

Smajda
Příspěvky: 409
Registrován: 06 dub 2009 18:44

Re: Otázky začátečníka:-)

Příspěvek od Smajda »

ahoj :vitej: díky za pochvalu fóra :thx:
já se špetkou nejsem moc velký kamarád jelikož se mi pak to zdá takový divný, spíš se nauč všemi prsty dolů a palcem nahoru když to tak budeš zkoušet zachvíli ti to půjde ;) hlavně se toho nebát :D
Takovej malilinkatej kytarista Šmajdíček :)

Podpoře prosím fórum přidáním banneru na váš web.

Tobi
Příspěvky: 361
Registrován: 06 dub 2009 16:08

Re: Otázky začátečníka:-)

Příspěvek od Tobi »

ahoj. :)

no.. já hraju stylem uvolněná ruka, všemi nehty prstů dolů (od nejtlustší struny po nejtenčí) a nehtem palce nahoru (od nejtenčí po nejtlustší), protože uvolněná ruka je schopná hrát rychleji, než zatnutá a nehty to lépe a hlasitěji zní. určitě existuje spousta důvodů, proč hrát tak, jak píšou v té knize, nicméně já je neznám :)

a k rytmům - určitě neuškodí nejprve si zahrát písničky rytmem dolů ( v ), pak třeba rytmem dolů, dolů, nahoru ( v-v^ ), který jsou jednodušší, než základní 8/8 rytmus ( v-v^-^v^ ), nicméně my tady prosazujeme právě ten 8/8 (nebo 4/4 nebo jak tomu vlastně říkáme) jako základní proto, že nejlépe zní a když člověk umí ten a ještě valčíkový (3/4 - v-v^v^, třeba) tak zahraje vesměs všechno :)

makooo4221
Příspěvky: 1
Registrován: 16 kvě 2010 19:46

Re: Otázky začátečníka:-)

Příspěvek od makooo4221 »

ahoj, ja som tiež začiatočník. Naucil som sa uz drzat nejake akordy (konkretne: C, G, A, Ami, Emi, D, E) a uz sa mi podarilo zahrat aj nejake pesnicky napr. Yellow submarine (the Beatles), Knocking on Haven's door (Bob Dylan). Problém však nastáva v momente keď mám začať spievať. Napr. pesničku Montgomery viem bez problemu zahrat 4/4 rytmom (dole dole hore hore dole hore), som aj schopny pripojit sa svojou hrou k nahravke, ale akonahle zacnem spievat tak som strateny. Podobny problem nastava aj pri Bedni od whisky ktoru 4/4 rytmom ani korektne nezahram.

kiko
Příspěvky: 110
Registrován: 22 čer 2009 16:47

Re: Otázky začátečníka:-)

Příspěvek od kiko »

To chce len tréning a trochu času. Čo si pamätám ako som sa učil Bednu od whisky, vždy keď som začal spievať tak som si začal pliesť rytmus a dosral som to. Rytmus by mal byť v prvom rade tak nadrtený, že to je automatika, teda ťa nič ďalšie nebude rozptylovať. A keď chytíš dobrý rytmus aj so spevom tak to už dáš nejako dokopy. Držím palce :nice:

Smajda
Příspěvky: 409
Registrován: 06 dub 2009 18:44

Re: Otázky začátečníka:-)

Příspěvek od Smajda »

naprosto souhlasím, chce to hold cvik a naučit se tu písnićku bez zpěvu hrát tak, abys na to nemusel myslet. hlavně ovládnout rytmus a pak už to půjde samo ;)
Takovej malilinkatej kytarista Šmajdíček :)

Podpoře prosím fórum přidáním banneru na váš web.

Tobi
Příspěvky: 361
Registrován: 06 dub 2009 16:08

Re: Otázky začátečníka:-)

Příspěvek od Tobi »

jinými slovy dostat rytmus do pravý ruky ;) a když tam je, tak začít zpívat. do toho rytmu :)

Uživatelský avatar
Matttyna
Příspěvky: 105
Registrován: 24 úno 2010 21:08

Re: Otázky začátečníka:-)

Příspěvek od Matttyna »

Co mám ale jako dělat, když neumím zpívat? :lol: :roll:
In love with my Nashville NW-32C...

Tobi
Příspěvky: 361
Registrován: 06 dub 2009 16:08

Re: Otázky začátečníka:-)

Příspěvek od Tobi »

jak poznáš, že neumíš zpívat?

Odpovědět