Škola nebo práce??

Volná diskuze - vše, co se netýká muziky
Dejw

Škola nebo práce??

Příspěvek od Dejw »

Pomalu, ale jistě se blíží konec prázdnin. V souvislosti s tím se Vás chci zeptat:

:?: Studujete (v případě, že ano, tak jakou školu) nebo pracujete (tak aspoň obor)?? :?:

Určitě se tu najdou i budoucí maturanti - tak v souvislosti s tím ještě jedna otázka: co říkáte na státní maturitu??
Já mám maturitu naštěstí úspěšně za sebou, ale musím říct, že úroveň některých škol je k zamyšlení - je smutný, když známej co maturoval na strojárně neumí ani napsat vlastní životopis:!: Neříkám, že současná připravovaná verze je dobrá, ale snad tohle aspoň trochu změní úroveň českých škol, která se stále snižuje...

Jinak já jsem stále student, střední škola Reálné gymnázium Prostějov, teď studuju v PV na Fakultě logistiky a krizového řízení - obor Logistika a management (raději se mě neptejte, co se ze mě bude, sám nevím :-D).

Během studia se ještě věnuji práci (z něčeho to hraní financovat musím) - zabývám se nažehlovacími kamínkovými aplikacemi (docela zábava, práce není stereotyp, potkávám nový lidi) - někteří možná znají jako Swarovski kameny :-D

Smajda
Příspěvky: 409
Registrován: 06 dub 2009 18:44

Re: Škola nebo práce??

Příspěvek od Smajda »

tak já jsem stále student :) teď momentálně půjdu do čtvrťáku, takže na mě budou testovat tu slavnou státní maturitu, samozřejmě z ní nadšenej nejsu, ale co se dá dělat. Jinak studuju obor Autotronik, takže by ze mě měl byt opravář aut jak po mechanické tak i po elektrikářské stránce :-)
Takovej malilinkatej kytarista Šmajdíček :)

Podpoře prosím fórum přidáním banneru na váš web.

Uživatelský avatar
Matttyna
Příspěvky: 105
Registrován: 24 úno 2010 21:08

Re: Škola nebo práce??

Příspěvek od Matttyna »

Studentka IT oboru...už naštěstí po maturitě :-D
In love with my Nashville NW-32C...

CreAtive_34
Příspěvky: 88
Registrován: 24 lis 2009 20:16

Re: Škola nebo práce??

Příspěvek od CreAtive_34 »

Student - Gymnázium T. G. Masaryka v Litvínově, státní maturita mě také čeká a moc se mi nelíbí...
Práce: hodila by se brigáda... Jen žádná není k nalezení (jak psal Dejw, z něčeho to hraní živit musím) ;)

kšátrij
Příspěvky: 19
Registrován: 08 srp 2010 22:01

Re: Škola nebo práce??

Příspěvek od kšátrij »

taky student - gympl trutnov, teď půjdu do sexty takže do maturitu času dost takže zatim moc neřešim :) co dál, kdo ví.....

Tobi
Příspěvky: 361
Registrován: 06 dub 2009 16:08

Re: Škola nebo práce??

Příspěvek od Tobi »

hehe. ja jdu letos opet na fel, sitove a komunikacni technologie, ucim, tvorim a tak.. :)

Akustika Western
Příspěvky: 57
Registrován: 03 říj 2009 20:40

Re: Škola nebo práce??

Příspěvek od Akustika Western »

Ja jdu do tretaku - technicky lyceum, pak bych chtel jit na CVUT - FIT nebo na Ekonomku VSE, jeste uvidim :-)

hanz
Příspěvky: 3
Registrován: 07 dub 2009 19:31

Re: Škola nebo práce??

Příspěvek od hanz »

Už nějakou dobu dělám v IT.

Uživatelský avatar
Svobík
Příspěvky: 71
Registrován: 13 srp 2010 22:07

Re: Škola nebo práce??

Příspěvek od Svobík »

já dělam hnusnou nevděčnou práci a ani se nebudu zmiňovat:-) ale jem tedy už nějakou dobu zaměstnán:)
Ibanez AEL 30SE
FACE DG26

Žralok
Příspěvky: 12
Registrován: 29 srp 2010 22:07

Re: Škola nebo práce??

Příspěvek od Žralok »

Třetí ročník chemicko-technologické SOŠ. Tedy budu dělat variantu pro rok 2012 která je těžší než pro rok 2011. Kam potom uvidíme.

Smajda
Příspěvky: 409
Registrován: 06 dub 2009 18:44

Re: Škola nebo práce??

Příspěvek od Smajda »

aspoň budete vidět do čeho dete...my 2011 jdeme naslepo :x
Takovej malilinkatej kytarista Šmajdíček :)

Podpoře prosím fórum přidáním banneru na váš web.

Dejw

Re: Škola nebo práce??

Příspěvek od Dejw »

a to nebude ani žádná "testovací" verze maturit, aby jste si zkusili co Vás bude čekat?? se mi nezdá, že to zavedli moc brzo...

a ví se už, co bude v případě, že tu maturitu neuděláte?? když s tím hrozili nám, tak to ještě nebylo jasný, nevím, jestli se to nějak posunulo dál, už to nějak nesleduju... mě letos čeká psaní bakalářky, tak zvolím téma, které se týká mé práce :-D zřejmě nějakej marketingovej plán + realizace :-D

Žralok
Příspěvky: 12
Registrován: 29 srp 2010 22:07

Re: Škola nebo práce??

Příspěvek od Žralok »

Dejw píše:a to nebude ani žádná "testovací" verze maturit, aby jste si zkusili co Vás bude čekat??
Prý bude něco takového ale skutečně otestovat novou maturitu mají právě ti co budou maturovat v roce 2011. My budeme mít už povinný cizí jazyk (což 2011 mít nebudou) ale to není nic obtížného když je to jenom angličtina. Horší je maturita z němčiny. Ještě že nemáme druhý jazyk...na základce mi ta němčina vážně stačila.

Jinak když to někdo neudělá? To prý chtějí také nějak změnit aby to nebylo tak jednoduché jako doposud.

Smajda
Příspěvky: 409
Registrován: 06 dub 2009 18:44

Re: Škola nebo práce??

Příspěvek od Smajda »

dle toho co vím tak: my (už sme se upsali) budeme v říjnu testovaní na tu maturitu. z každýho předmětu, co půjde písemny takže asi jen didakticky testy možná poslech. my máme vyhodu oproti ostatním co budou maturovat pozděj, že máme povinnou jen češtinu, pak si mužem vybrat buď jazyk nebo matematika. Z důvodu že u jazyku jsou 3části...test, poslech a ústní (jednu z nich neuděláš a končíš a děláš vše znova i to cos udělal) a u matematiky jen test, tudíž sem se rozhodl pro matematiku, jelikož tam je to dáš nedáš, a né být furt jak natrní, že mám test poslech ok, ale u ústní bych vypadl tak dělám vše znova (dřív se to průměrovalo a byl klid).
Jinak z tech státních maturit jsou blbí aj učiteli, nadávaj na to všeci, i prezident, ale jde oto, že dřív to bylo (prej tak od 98roku co se o ní mluví) "neni to supr, tak co, odložime to, nějakej miliónek to bude stát, ale to se nějak zalepí" jenže teď už jim nezbylo úniku, jelikož by museli vrátit všecky prachy unii, co do toho navrážela, takže holt jim nezbylo nic jinýho než to spustit.

Takže už z toho holt neutečem, máme výhodu, že si můžem vybrat jazyk/matematika, ale nevýhodu že jdeme do tmy a nevíme jak to bude vypadat a nikdo neni schopnej pořádně vysvětlit bude to tak a tak. Ti ponás maj výhodu, že budou od nás vědět, co jak bude apod. ale nevýhodu že si nebudou moct vybrat mezi jazykem a matematikou ale budou mět 3poviny části: čeština, jazyk a matematika nebo občanka nebo nějaká informační technologie. Pokud to dobře chápu.
Takovej malilinkatej kytarista Šmajdíček :)

Podpoře prosím fórum přidáním banneru na váš web.

Janny
Příspěvky: 289
Registrován: 25 čer 2009 18:47

Re: Škola nebo práce??

Příspěvek od Janny »

Učitelé by z toho blbí bejt neměli, protože prej musej mít jakejsi certifikát o tom, že vědí co to je, jak to opravovat a podobný blbosti :D Aspoň u nás se tím učitelé chlubí, že už jsou vyškolení a otravují se státní maturitou každou hodinu :D

S těma jazykama to doufám vymyslej líp, protože dělat poslech až někdy v červnu mi přijde hodně mrdlý :roll:

Odpovědět