vliv kabelu na zvuk kytary

Kabely, trsátka, stojany… a vůbec všechny kytarové doplňky
Odpovědět
CreAtive_34
Příspěvky: 88
Registrován: 24 lis 2009 20:16

vliv kabelu na zvuk kytary

Příspěvek od CreAtive_34 »

Zdravím,
do teď jsem hrál na kabely warwick (tento. Po tom, co mi jeden překousal pes jsem si koupil kabel z jiné katregorie (tenhle a po zapojení a odehrání pár písniček, světe div se, kytara zní jinak! :lol: Slovy audiofila (mě) - basy jsou hlubší, výšky zvonivější a středy mají větší prostor :D Prostě jako bych předtím měl kombo pod dekou. A když je to poznat i na entry-level kombu jako je to moje, asi na tom něco bude.
Co si o tom myslíte? Máte stejnou zkušenost? :kapela:

Milan
Příspěvky: 372
Registrován: 04 led 2011 09:11

Re: vliv kabelu na zvuk kytary

Příspěvek od Milan »

CreAtive_34 -
Co si o tom myslíte? Máte stejnou zkušenost? :kapela:
Mám tu samou zkušenost a myslím si, že máš pravdu. Souvisí to s impedancí, respektive s kapacitou kabelu, která potlačuje určité frekvence zvuku. Ale na větší detaily se mě neptej :D .
Se synem (víc uší víc slyší) chceme provést pokus s pěti kabely různých výrobců a tak sem pak hodím nějakou subjektivní minirecenzi.

Odpovědět