komba na akustické kytary

„Šlapky“ i „mulťáky“, vybavení podlahové i rackové
Odpovědět
bobo
Příspěvky: 1
Registrován: 03 lis 2012 11:47

komba na akustické kytary

Příspěvek od bobo »

Máte někdo zkušenost s komby na akustickou kytaru: nový model - celolampové Vox AGA4-AT (http://www.hudebnicentrum.cz/eshop-vox-aga4-at.html) a kombo AER Alpha (http://www.hudebnicentrum.cz/eshop-aer- ... 10060.html) ? Cenový rozdíl by mohl promlouvat sám za sebe, nicméně nějaké konkrétní poznatky bych uvítal. Díky.

Uživatelský avatar
Ol'Dawg
Příspěvky: 119
Registrován: 28 zář 2011 17:01

Re: komba na akustické kytary

Příspěvek od Ol'Dawg »

Asi takhle:
celolampové Vox AGA4-AT http://www.hudebnicentrum.cz/eshop-vox-aga4-at.html
mý výkon pouhé 4 watty. Za 5000 trošku málo. Nehrál jsem sice na něj, ale to je opravdu takový salonní šeptáček. To, že je to lampové není žádná přednost, viz
http://kytara.totalh.net/elektronika/ja ... uot-zvukem
Neodpustím si poznámku - veškeré ty "odborné" řeči o "teplém" lampovém zvuku jsou už opravdu únavné, na jedno brdo a není na nich za mák logiky.

AER Alpha http://www.hudebnicentrum.cz/eshop-aer- ... 10060.html
To je jiná šťáva. Opravdu super kombo. Přesně tohle bude moje příští volba, proto ho DOPORUČUJI.
Nutno připodotknout, tohle kombo má sice 2 vstupy, ale tónové korekce jsou pro oba vstupy společné. Ještě existuje AER Alpha Plus a to má pro každý vstup samostatné korekce, ale je asi o 3000,- dražší a podle mě to nestojí za to.

Pozn.: AER Alpha má oproti Vox AGA4-AT desetkrát takový výkon, což znamená, že bude (subjektivně hodnoceno) hrát 2x hlasitěji. Nicméně, když se ta AER Alpha osolí, je dost randálu i ve značně velkém sále.
http://www.kytara.net | http://www.facebook.com/pages/Akustick% ... 5?filter=3
kytara Martin D28 + L. R. Baggs Lyric, combo AER Alpha, Shubb capo (S1, C7b, C8b), Elixir 0.12-0.56 PB, Golden Gate pick, Saddle thumbpick

Odpovědět