Výběr komba na NEdomácí využití

Hlavy, reproboxy a vše v jednom, co produkuje zvuk
Odpovědět
Teapack
Příspěvky: 5
Registrován: 08 kvě 2011 11:23

Výběr komba na NEdomácí využití

Příspěvek od Teapack »

Zdravím, mám tu takový problém a předem se omlouvám za duplicitu a možná i dementnost dotazu.
Zakládáme kapelu, ale vybavení máme zatím půjčené a já se chystám přejít na svoje.
Potřebuju nějaké kombo pro el. kytaru, už jedno mám - 15W, ale přemýšlím o nějakém lepším a příp. silnějším. Ideálně do zkušebny a zároveň na koncerty, pokud se dá takové sehnat relativně levně. Chci se zeptat, jaký ideální minimální výkon má mít takové kombo, nezávisle na ceně. Mám asi dva roky to 15W ale pořizoval jsem ho na domácí zkoušení.
Potřebuju teď teda nějaké do zkušebny aby ale zároveň příp. stačilo na menší koncert (dejme tomu pro několik set lidí). Fakt tomu nerozumím ale stačilo by mi jako odpověď, kolik W by mělo mít tedy kombo na menší koncert v případě nemožnosti připojení na ext. repro, nezávisle na ceně. Díky ;)

Uživatelský avatar
Ol'Dawg
Příspěvky: 119
Registrován: 28 zář 2011 17:01

Re: Výběr komba na NEdomácí využití

Příspěvek od Ol'Dawg »

Jen pro doplnění - vnímání hlasitosti je záležitost logaritmická, z čehož vyplývá jedno: abys subjektivně vnímal hlasitost jako dvojnásobnou, bude muset mít kombo DESETINÁSOBNÝ výkon! Takové úvahy, jako že přechod z 15 W komba na 40 W bude lepší, jsou zcela zcestné, to jsou vyhozené peníze. Takže jestli chceš posílit, tak moje rada je 150 - 200 wattů. Vím, zdá se to moc, ale čísla nelžou.
Více na http://www.kytara.net/hrajeme/slys-a-poslouchej
http://www.kytara.net | http://www.facebook.com/pages/Akustick% ... 5?filter=3
kytara Martin D28 + L. R. Baggs Lyric, combo AER Alpha, Shubb capo (S1, C7b, C8b), Elixir 0.12-0.56 PB, Golden Gate pick, Saddle thumbpick

Teapack
Příspěvky: 5
Registrován: 08 kvě 2011 11:23

Re: Výběr komba na NEdomácí využití

Příspěvek od Teapack »

Díky za připomenutí, tento princip jsi zmiňoval už jinde a já o něm už vím, ale nějak jsem ho "vynechal" :D Tak díky moc, aspoň jsem si to znova uvědomil :D Tak si říkám, že si asi zatím vystačím, 15W mi přijde hlasité (pokud na max.) a mám v krajním případě k dispozici k půjčení jednoho celolampového Marshalla, netuším, kolik má W ale bude to dělo :D Takže si zatím asi nic nového pořizovat nebudu, přecijen, vyhodit peníze z okna nechci a i to moje "domácí" jednoduché kombo má možnost připojení externího repra tak se s tím snad něco vykouzlí :D Díky za odpověď ;)

Odpovědět