Výměna strun

Riffy, sóla, techniky, cvičení... aneb praxe všeobecně
Odpovědět
wildos
Příspěvky: 2
Registrován: 16 zář 2012 14:42

Výměna strun

Příspěvek od wildos »

Ahoj,
jsem začátečník a potřeboval bych poradit, koupil jsem si na kytaru nové struny, protože ty první mi praskly, a teď jsem zjistil že jsou cca o 10 cm delší než ty původní, takže se chci zeptat jestli nevadí když od každé kousek odstřihnu abych to celé nemusel namotávat na ty kolíčky.

Uživatelský avatar
Ol'Dawg
Příspěvky: 119
Registrován: 28 zář 2011 17:01

Re: Výměna strun

Příspěvek od Ol'Dawg »

Struny se normálně odstřihávají (kvalitními štípačkami). Nejdřív ji usaď v kobylce (kolíčkem) a natáhni. Provlékni ji mechanikou (tím otvorem v panence) a nech cca 4 cm navíc. Navinout by se mělo cca 5 závitů, u silných ovinutých strun stačí 4 závity. Na YouTube lze najít podrobné video, ale pozor (!!!), lze tam najít i naprosto nesmyslné návody, opatrnost je na místě.

Hledal jsem nějaký návod v češtině, ale nic dostatečně podrobného jsem nenašel. Něco napíšu a dám na web, asi sem http://kytara.totalh.net/struny. Struny se zásadně mění po jedné. Pozor je nutné dát na manipulaci s kolíčky v kobylce, více zde http://kytara.totalh.net/udrzba/jak-na- ... -v-kobylce.
http://www.kytara.net | http://www.facebook.com/pages/Akustick% ... 5?filter=3
kytara Martin D28 + L. R. Baggs Lyric, combo AER Alpha, Shubb capo (S1, C7b, C8b), Elixir 0.12-0.56 PB, Golden Gate pick, Saddle thumbpick

wildos
Příspěvky: 2
Registrován: 16 zář 2012 14:42

Re: Výměna strun

Příspěvek od wildos »

Děkuju moc za radu, nikde jsem to nemohl najít. :)

Odpovědět