Vybrnkávání písničky Hallelujah

Riffy, sóla, techniky, cvičení... aneb praxe všeobecně
Odpovědět
Catch me if you can
Příspěvky: 5
Registrován: 15 bře 2012 18:27

Vybrnkávání písničky Hallelujah

Příspěvek od Catch me if you can »

Zdravím, narazil jsem u sebe na problém, nevím jak vybrnkat tuto písničku od akordu A.. Všude na interntu jsou i v tabulaturách psané podle originálu tj od akordu C ( pro ukázku je tady text s akordama které bych tam potřeboval hrát jelikož od akordu C je to hrozně vysoko.. http://www.brnkni.cz/j/jeff-buckley/hallelujah/ ) Děkujji za případné odpovědi. :thx:

Catch me if you can
Příspěvky: 5
Registrován: 15 bře 2012 18:27

Re: Vybrnkávání písničky Hallelujah

Příspěvek od Catch me if you can »

Tady je na připomenutí pěkný cover od dobrého kusu baby :D http://www.youtube.com/watch?v=mkoe4BeM ... re=related

dotDM
Příspěvky: 49
Registrován: 11 bře 2011 11:37

Re: Vybrnkávání písničky Hallelujah

Příspěvek od dotDM »

Ahoj,
já mám pocit, že pro (el.) kytaru je tam klasické vybrnkávání typu B - g - h - e - h - g (neboli pimami), tedy basová struna daného akordu a poté zbylých pět dob jakoby nahoru-dolu tóny akordu.

Tím pádem je jedno od jakého hraješ akordu. Osobně doporučuji G dur a pro A dur si hodit capo na 2. pražec. Jediná poznámka, e moll bych "basoval" přes 4. strunu :-)

Catch me if you can
Příspěvky: 5
Registrován: 15 bře 2012 18:27

Re: Vybrnkávání písničky Hallelujah

Příspěvek od Catch me if you can »

Vybrnkávání typu B - g - h - e - h - g ? Nějak tomu nerozumím, myslel sem si že je to označení strun ale třeba h stuna není ( aspon u mně ne :D ) jsem samouk..

dotDM
Příspěvky: 49
Registrován: 11 bře 2011 11:37

Re: Vybrnkávání písničky Hallelujah

Příspěvek od dotDM »

Při standartním ladění EADghe, je to druha nejvyšší struna... ;-)

Catch me if you can
Příspěvky: 5
Registrován: 15 bře 2012 18:27

Re: Vybrnkávání písničky Hallelujah

Příspěvek od Catch me if you can »

Už sem myslel že jsem se zpletl ale pravda je, že mám strunu B ne H. Ale tak to asi závisí na tom jaké si člověk struny koupí.. no.. dejme tomu že mám EADghe a jak se tady psalo měl bych hrát B - g - h - e - h - g.. Kde mám tu strunu B vzít? když mám EADghe? :?:

dotDM
Příspěvky: 49
Registrován: 11 bře 2011 11:37

Re: Vybrnkávání písničky Hallelujah

Příspěvek od dotDM »

Abych to neprotahoval: Češi mají specifický způsob značení pro tón B, resp. H. Obyčejně máme za sebou (půl)tóny A - Ais/Bes - B - C, ovšem u nás se používá značení A - B - H - C a výrobci zřejmně nemají potřebu balíčky od strun nadarmo přepisovat či vyrábět speciální ladičky ;-)

Odpovědět