Rytmus - Slavíci z Madridu

Riffy, sóla, techniky, cvičení... aneb praxe všeobecně
Odpovědět
reedus
Příspěvky: 7
Registrován: 18 dub 2010 16:50

Rytmus - Slavíci z Madridu

Příspěvek od reedus »

Zdravím, chtěl bych se optat jakým rytmem se hrajou slavíci z madridu ... Na kytaru se učím od února zahraju už nějaké písničky Montgomery, Anděl, Bedna od Whisky ... ale kamos mi rika ze jsou na me moc těžký ještě. Tak nevím chci se poptat. Jiné pisničky bych také zahral, ale dělá mi problém baréčkové Fko ... Nedá se fko zahrát jinak než bez baré a kapodastru?
Díky Za odpověd.

Tobi
Příspěvky: 361
Registrován: 06 dub 2009 16:08

Re: Rytmus - Slavíci z Madridu

Příspěvek od Tobi »

rytmus v-S^vv, čímž do značek zadávám další - S - prsty v pravé ruce jsou v pěst, prsty vypouštíte postupně od malíku (který nehraje), přes prsteník, prostředník až k ukazováku :)

jinak akordy hraju Emi, H7, Ami (takže F vůbec nepoužívám, ale je tu to H7, což není hezký :)
Naposledy upravil(a) Tobi dne 28 dub 2010 00:22, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Matttyna
Příspěvky: 105
Registrován: 24 úno 2010 21:08

Re: Rytmus - Slavíci z Madridu

Příspěvek od Matttyna »

H7 je ještě horší než krásné F-dur :lol: ...ale když jsem se naučila hrát F já(i když zatím nečistě :lol: ), tak se to opravdu naučí každý!A ve Slavících z Madridu se opravdu F nevyskytuje, i tak - je to pro začátečníka poměrně těžká skladba, si myslím...
In love with my Nashville NW-32C...

Tobi
Příspěvky: 361
Registrován: 06 dub 2009 16:08

Re: Rytmus - Slavíci z Madridu

Příspěvek od Tobi »

zalezi, od jake toniny se hrajou ;) urco by se nasla nejaka silena, kde bz se to f vyskytovalo :twisted: a opravuji rytmus - má být na 3/4. takže -S nebo spíš S hrát na 1 čtvrťovou, takže vS(2)^vv hmm :roll: musím v tom udělat pořádek ^^

Uživatelský avatar
Matttyna
Příspěvky: 105
Registrován: 24 úno 2010 21:08

Re: Rytmus - Slavíci z Madridu

Příspěvek od Matttyna »

já hraju slavíky na rytmus valčíku...ale je fakt, že to zní míň španělsky :roll:
In love with my Nashville NW-32C...

Tobi
Příspěvky: 361
Registrován: 06 dub 2009 16:08

Re: Rytmus - Slavíci z Madridu

Příspěvek od Tobi »

jj, to je spravne ;) ja tam jen dodal to S (mám dojem, ze se tomu odborně říká arpeggio :D) což tomu dodává ten.. španělský nádech :D

Smajda
Příspěvky: 409
Registrován: 06 dub 2009 18:44

Re: Rytmus - Slavíci z Madridu

Příspěvek od Smajda »

já to hraju na akordy Am, E, Dm :) a rytmem rychlým:
dolů dolů nahoru dolů dolů dolů dolů

;)
Takovej malilinkatej kytarista Šmajdíček :)

Podpoře prosím fórum přidáním banneru na váš web.

Uživatelský avatar
Matttyna
Příspěvky: 105
Registrován: 24 úno 2010 21:08

Re: Rytmus - Slavíci z Madridu

Příspěvek od Matttyna »

Tobi píše:jj, to je spravne ;) ja tam jen dodal to S (mám dojem, ze se tomu odborně říká arpeggio :D) což tomu dodává ten.. španělský nádech :D
No,arpeggio.... :lol: to je to slovo... :lol:
In love with my Nashville NW-32C...

Smajda
Příspěvky: 409
Registrován: 06 dub 2009 18:44

Re: Rytmus - Slavíci z Madridu

Příspěvek od Smajda »

Fko pro začátečníky je myslím nejlepší todle

Obrázek
přičemž ukazováček drží dvě struny E a H(B), a horní struny se nebrnkají jelikož neznějí, takže se hraje od D dolů.


za obrázek díky http://dusan.pc-slany.cz
Takovej malilinkatej kytarista Šmajdíček :)

Podpoře prosím fórum přidáním banneru na váš web.

reedus
Příspěvky: 7
Registrován: 18 dub 2010 16:50

Re: Rytmus - Slavíci z Madridu

Příspěvek od reedus »

Díky všem za odpovědi ... dokonce už mi začíná znít baréčkové fko takže to bude snad OK ...

Renda Ho
Příspěvky: 1
Registrován: 13 bře 2013 12:29

Re: Rytmus - Slavíci z Madridu

Příspěvek od Renda Ho »

Zdravím Vás,
k písničce Slavíci z Madridu jsem natočil výukové video zdarma.
Natočil jsem k ní i efektní předehru ve španělském stylu. Pravda, je to pro trochu pokročilejší hráče, ale určitě se to dá při trochu píle naučit.
Přidal jsem k tomu ještě karaoke nácvik a MP3 a Wave soubor hudebního podkladu pro nácvik. Přivítám také připomínky, lze využít anketu.
Stačí vložit e-mail na mých stránkách a je zaslán přístup do sekce zdarma, mám tak nastavený systém. Nebo stačí požádat na e-mailu a zašlu ( holman@srytmem.cz) Pohodlnější je ale si přehrávat na webu.
Najdete je na www.srytmem.cz
Renda

Odpovědět