Rytmus, doby

Riffy, sóla, techniky, cvičení... aneb praxe všeobecně
Odpovědět
Honza
Příspěvky: 4
Registrován: 14 čer 2010 13:38

Rytmus, doby

Příspěvek od Honza »

Omlouvám se že zakládám nový příspěvek, ale tady jsem to nikde nenašel a z sekce pro začátečníky jsem to moc nepochopil. Teď k věci. Koupil jsem si knížku kytara pro samouky a tak se rytmy nějak nezabívají jen počítaním dob. Např. je tam uvedeno budeme počítat do 4 =>

↑ ↑↓ ↑ ↑↓
první druhá třetí čtvrtá

a vedle toto budeme hrát rytmem 4/4. A v celé knížce nejsou rytmy nějak dalé rozebrány jen takovouto zmínkou. Prosím jestli by mě někdomohl vysvětlit jak je to s tím počítáním a dobami. Ze sekce pro zátečníky jsem tu definici moc nepobral. Začal jsem s první písničkou montgomery a právě často mám chytat již další akord,a el rytmus mě do toho nějak nevychází resp. "nutí" mě to dohrát celé ↑↑↓↓↑↓. To už, ale samozřejmě písníčku trochu natahuje a moc to tam nesedí. Proto myslím že nemám asi nějaké naučené to počítání dob a zřejmě je to důležité. Něco jsem pobral tay z webu něco u knížky a začínám v tom mít celkem gůláš. Snad jste pochopili co jse myslel :)

Uživatelský avatar
Matttyna
Příspěvky: 105
Registrován: 24 úno 2010 21:08

Re: Rytmus, doby

Příspěvek od Matttyna »

Ahojky, už se to tu teďka nedávno řešilo(řeší), sice z jiného směru, ale třeba ti to taky pomůže :-)
http://kytaraforum.cz/viewtopic.php?f=20&t=361
In love with my Nashville NW-32C...

Dejvis
Příspěvky: 68
Registrován: 30 pro 2010 15:46

Re: Rytmus, doby

Příspěvek od Dejvis »

Zdravím, měl bych také jeden dotaz a nechci kvůli tomu zakládat nové vlákno, tak pokud to píšu nevhod, tak to tu když tak pak smažte, ale můžete mi někdo poradit, jak se hraje rytmus u Krutýho Krtka Joye od Kabátů? :) Já na to čučím jako blázen pořád dokola a nejspíš jsem totální dřevo, ale prostě do nedovedu odkoukat... :? Rytmus zvládnu 4/4 a svedu jakž takž i ten perkusivní úder - no dokážete si to asi u začátečníka představit, že? Někdy se to holt i povede! :lol: Pak hraju ještě takovej jeden rytmus (asi vlastní) na kterej zahraju třeba začátek "Bílej Jezdec" od Orlíku a pár dalších věcí, + ještě umím pár dalších spešl rytmů, např. Mama Said a Nothing Else Matters (C / A / D) ve stylu že je to přibližně už i občas poznat... :lol: Nové rytmy se mi dobře učí podle tabů, kde je několikrát za sebou rozepsanej ten či onen akord a já se ho snažím přesně tolikrát přehrát... :)

Odpovědět