Ptřebuji poradit

Riffy, sóla, techniky, cvičení... aneb praxe všeobecně
Zapik
Příspěvky: 6
Registrován: 15 zář 2009 19:13

Ptřebuji poradit

Příspěvek od Zapik »

Zdravím ...
Tak asi jako všichni tady bych se chtěl alespň trochu naučit hrát na kytaru ....potřeboval bych poradit podle čeho se taková kytara pořizuje ( zálezí na ceně ? co všechno je potřeba k ní dokoupit ?)... co jsem se tak díval tak mi padla do oko tahle .....http://www.music-city.cz/oscar-schmidt- ... -5417.html ..Nemám s tím vůbec žádné zkušenosti ..tak budu moc rád ,kydž mi někdo pomůže :thx:

Janny
Příspěvky: 289
Registrován: 25 čer 2009 18:47

Re: Ptřebuji poradit

Příspěvek od Janny »

Ahoj 8-) :vitej:

Kytaru si pořiď podle toho, která se ti líbí jak zvukově, tak třeba i vzhledově a hlavně aby ti padla do ruku :-) Pokud máš jen sebemenší možnost jet do hudebnin, tak to udělej :-) Fakt,věř mi vím o čem mluvím. Už jsem objednávala i přes net a nakonec jsem byla docela zklamaná :? Ale k tvý otázce :) Tu značku kytary ani neznám, spíš bych se v týhle cenový relaci poohlídla po Cortkách :-) Třeba něco takovýho : http://kytary.cz/cort-akusticka-kytara- ... 53:0:0:1:0 8-)

Dál k tomu budeš potřebovat nejspíš obal, nějaký ty trsátka, náhradní struny, kličku na výměnu strun, nejspíš se ti bude hodit ladička a třeba i popruh :-) Možná by se ti hodil i stojan, ale není potřeba. Je to ale záložitost asi 260Kč a já ho využívám hodně :-)

A taky jsem určitě ještě na něco zapoměla, tak kdyby cokoliv tak se ptej :nice:

Zapik
Příspěvky: 6
Registrován: 15 zář 2009 19:13

Re: Ptřebuji poradit

Příspěvek od Zapik »

moc díky ...ještě po zakoupení ..asi bych nechtěl chodit do nějakých hodin ..asi spíše bych prva zkusil se to naučit sám (doma) a později kdyby to nějak nešlo tak zkusit nějaký kurzy? ....Nemám vůbec žádné zkušenosti ,takže bych potřeeboval poradit z čeho ( podle čeho ) se začít učit ? ...popřípadě nějakou literaturu? ...předem díky :thx:

Janny
Příspěvky: 289
Registrován: 25 čer 2009 18:47

Re: Ptřebuji poradit

Příspěvek od Janny »

Tak určitě i jako samouk se můžeš naučit, zejména pro ty (ale i pro všechny ostatní) je tohle fórum :potlesk: Jinak záleží co bys chtěl hrát, jestli hlavně ty akordy nebo i vybrnkávání :-)

Případně si teda sehnat nějaký ty kurzy, když říkáš že do hodin nechceš :)

Literaturu nějakou mám, ale popravdě jsem se k ní ještě nějak moc nedostala :D

Jinak vímže si lidi hodně vychvalujou Rocková kytara jsou toho tři díly. Je tam i nějaký cédéčko a první díl stojí nějakejch 220Kč :cte:

Zapik
Příspěvky: 6
Registrován: 15 zář 2009 19:13

Re: Ptřebuji poradit

Příspěvek od Zapik »

OK ..moc díky ...ještě jaký je rozdíl mezi akustickou a klasickou kytarou ? ....Nechci do té kytary vrážet moc peněz , jelikož nevím jak mi to pujde a jestli mě to časem noemrzí ...zase nechci koupit nějaký ,,šmejd :P jsou i kytary do 2 000Kč jaký je rozdíl mezi tou za cca 3000 Kč a tou za 2000Kč ? ( je to asi blbý příklad ) :p

Janny
Příspěvky: 289
Registrován: 25 čer 2009 18:47

Re: Ptřebuji poradit

Příspěvek od Janny »

Klasická kytara je určená pro klasickou hudbu - má širší krk a zpravidla se na ní dávají nylonové struny, avšak akustická je :-) Jestli se chceš učit akordy a tak, doporučuju spíš westernovou kytaru :-)

Akustická kytara je prostě opak od elektrický kytary :) Není vykrmená žádnejma snímačema atp. :D

No protože se na ty levný kytary taky často dívám, tak bych řekla že je to kus od kusu. Myslím tím, že když chytneš do ruky dvě stejný kytary (stejnej typ, značka) tak vlastně stejný nebudou :-)

Takže za ty 2000 - mrkni se třeba i na bazar :-) Jo a hlavně neber stagg, jsou to vyhozený peníze. Možná bys od nich našel dobrej kousek, ale dalo by to práci :-) Hrála jsem jen na tři staggy ale všechny byly stejně strašný :D

Zapik
Příspěvky: 6
Registrován: 15 zář 2009 19:13

Re: Ptřebuji poradit

Příspěvek od Zapik »

mmntik ..takže podle tebe je pro začátek lepší která ? ...mám v tom trochu hokej :p .....upřímě nemám nějak moc hudební sluch ,takže nějaké ty menší rozdíly mezi nimi stejně nepoznám :D:D:D...

Janny
Příspěvky: 289
Registrován: 25 čer 2009 18:47

Re: Ptřebuji poradit

Příspěvek od Janny »

Kytara klasická (běžně se používá v ZUŠ) a ten obrázek je zrovna stagg, ale toho si nevšímej :)

Obrázek

kytara westernová :

Obrázek

jestli chceš hrát ty akory a tak, a netoužíš po té běžné klasice co se hraje v ZUŠce, volila bych tu westernovku :)

Smajda
Příspěvky: 409
Registrován: 06 dub 2009 18:44

Re: Ptřebuji poradit

Příspěvek od Smajda »

taky tě tu vítám :vitej: ...a jsem rád že tu zas po dlouhé době někdo napisal :roll:

jinak nezbývá mi než souhlasit s výkladem janny...ta kytara ti musí "padnout" do ruky...musí se ti líbit jak vzhled tak i její zvuk. Jinak pokud se chceš naučit hrát, tak můžeš buď kurz, ZUŠ nebo samouk. Já jsem odpůrcem ZuŠ, to už tady mnozí ví :lol: , myslím si že je to zbytečnej čas, pokud chceš hrát nějaký folkový, něco k vohňu apod :taborak: :taborak: . takže doporućuju buď nějakýho učitele, od vás z okolí, co tě to naučí, a nebo studuj u nás na fóru, s čímkoliv ti s radostí poradíme, nebo natočíme pro názornost videoukázku 8-)

Jinak přeji hodně odehraných písniček 8-)
Takovej malilinkatej kytarista Šmajdíček :)

Podpoře prosím fórum přidáním banneru na váš web.

Zapik
Příspěvky: 6
Registrován: 15 zář 2009 19:13

Re: Ptřebuji poradit

Příspěvek od Zapik »

jo no spíše by to tíhlo k těm westernovkám :D:D...prosímtě chci se zeptat nemáš icq? ...vím že tady je to pro všechny ,ale ... jesli nebudeš chtít tak v pohodě ..:p ..ono je to víc drobnějších otázek ..jestli by ti to nevadilo ?

Janny
Příspěvky: 289
Registrován: 25 čer 2009 18:47

Re: Ptřebuji poradit

Příspěvek od Janny »

Jo v pohodě, sama jsem se chtěla zeptat :) číslo ti pošlu po soukromý zpávě,ok ?? :)

Smajda
Příspěvky: 409
Registrován: 06 dub 2009 18:44

Re: Ptřebuji poradit

Příspěvek od Smajda »

achjé.... :lol: jenny se nezdá :P

edit: né, promiň 8-)
Takovej malilinkatej kytarista Šmajdíček :)

Podpoře prosím fórum přidáním banneru na váš web.

Janny
Příspěvky: 289
Registrován: 25 čer 2009 18:47

Re: Ptřebuji poradit

Příspěvek od Janny »

zalez :lol: :lol: :lol:

edit : tež sorry 8-) :D

Zapik
Příspěvky: 6
Registrován: 15 zář 2009 19:13

Re: Ptřebuji poradit

Příspěvek od Zapik »

ok

Smajda
Příspěvky: 409
Registrován: 06 dub 2009 18:44

Re: Ptřebuji poradit

Příspěvek od Smajda »

kdyžtak můžete psát něco i sem :pise: :) ze dvou důvodů, první: bude se to třeba hodit ostatním, druhý: budem se moci připojit ke konverzaci 8-)
Takovej malilinkatej kytarista Šmajdíček :)

Podpoře prosím fórum přidáním banneru na váš web.

Odpovědět