Problem s vybrnkavanim

Riffy, sóla, techniky, cvičení... aneb praxe všeobecně
Odpovědět
Adrah
Příspěvky: 8
Registrován: 27 črc 2010 17:54

Problem s vybrnkavanim

Příspěvek od Adrah »

Zdravim, jsem samouk, na kytaru hraju asi rok a pul a "rezat akordy" uz umim docela solidne, tak jsem chtel prohloubit svuj kytarovej skill tim ze se naucim "vybrnkavat" po strunach, napriklad podle tabu. Jenze ne jenom ze mi to nejde, ja dokonce naprosto nechapu princip jakym se to ma delat :D jak u toho ma pracovat leva ruka? A co bych pred tim nez zacnu brnkat mel vedet? Nema to nejakou filozofii jak se to dela? :D
Delam to tak ze na kazdy brnknuti zmenim to co drzi leva ruka podle tabu, ale to je priserne narocny, to prece nemuze bejt dobre, ani tak rychle po kytare rukou nikdo nejezdi, takze jak se to principielne dela? Nemoh by mi prosim nekdo poradit?

Emiel
Příspěvky: 29
Registrován: 19 bře 2011 16:04

Re: Problem s vybrnkavanim

Příspěvek od Emiel »

Zdravím,
zkus se na tu tabulaturu kouknout pořádně, v devadesáti procent příbadů je celý takt na vydrnkávání jen rozložený akord. Najdi si v tom ten akord, zmáčkni ho a pak to vydrnkej, pak ho jen přejeď na další a znovu... ;)
Ono to nějak půjde.

Adrah
Příspěvky: 8
Registrován: 27 črc 2010 17:54

Re: Problem s vybrnkavanim

Příspěvek od Adrah »

To je pravda, nekde jsou ty akordy dokonce napsany, pak se to +- da... ale asi hraju teh 10% protoze je tam proste nenacpu :D treba lehce vypadajici nothing else matters. http://www.guitaretab.com/m/metallica/22035.html Tam proste zadnej akord nevidim to se a kazdy brnknuti musi chytit znova... nebo nevim :D

Uživatelský avatar
Ol'Dawg
Příspěvky: 119
Registrován: 28 zář 2011 17:01

Re: Problem s vybrnkavanim

Příspěvek od Ol'Dawg »

Adrah píše:...ze se naucim "vybrnkavat" po strunach...
Můžeš být konkrétnější? Jde ti o flatpicking (hru trsátkem) nebo fingerpicking (hru prsty)? To jsou diametrálně odlišné techniky, poskytující diametrálně odlišné vysledky.

Já hraju fingerstyle, nejraději přímo prsty, bez "drápů" (prstýnků). Můžu ukázat (v Praze), ale video zatím neumím natočit tak, aby to k něčemu bylo...

Mimchodem, na jakou kytaru to chceš hrát a s jakými strunami?
http://www.kytara.net | http://www.facebook.com/pages/Akustick% ... 5?filter=3
kytara Martin D28 + L. R. Baggs Lyric, combo AER Alpha, Shubb capo (S1, C7b, C8b), Elixir 0.12-0.56 PB, Golden Gate pick, Saddle thumbpick

dotDM
Příspěvky: 49
Registrován: 11 bře 2011 11:37

Re: Problem s vybrnkavanim

Příspěvek od dotDM »

No, nevím jak to vzít laicky, ale vždycky tam něco prostě je. Osobně doporučuji naučit se a pochopit intervaly, najít na hmatníků co nejvíc akordů a naučit se je posouvat (barré) a potom je tam i uvidíš.
Zkus třeba Claptnovo Tears In Heaven, tam jsou vlastně jenom akordy doprovázené alternativním basovým partem. (btw. pokud v tom chceš vidět ty akordy, tak se nauč posouvat barré od základního akordu C - tedy 4. pražec a máš akord E s basem Gis, ale to fakt odbíhám :-) )
Jinak v tom Nothing Else Matters je to vlastně jenom o akordech a menších mezihrách či trochou melodie, která je i tak schovaná v těch akordech.

Hodně štěstí!

Odpovědět