Problem s Faleší

Riffy, sóla, techniky, cvičení... aneb praxe všeobecně
Odpovědět
Moudy

Problem s Faleší

Příspěvek od Moudy » 06 črc 2011 20:26

Dobrý den, vlastnim 5ti mesičního Corta X5, a Myslel jsem si ze při prechodu ze španelky na elektriku to nejak spatne mačkam nebo tak, ale po zahrani určitych tonu na jine kytaře moje zni strašne falešne, např. kdyz zahraju ton F, a mam kytaru přes kabel propojenou do ladičky tak raficka lita jak blazen ze strany na stranu. a to u kazdeho tonu.... a nevim už co s tim... jestli zreklamovat či ? Mam kamarada ktery se tomu trochu venuje, seřidili jsme oktavy, naladili kameny a podobne ale porad je hrozne falešna oproti napřiklad - Focus Les paul, kterého vlastní on. Děkuji za odpověd

Milan

Re: Problem s Faleší

Příspěvek od Milan » 06 črc 2011 20:58

Moudy píše:Dobrý den, vlastnim 5ti mesičního Corta X5, ......
No jestli máš i 5. měsíční struny, tak je vyměň, nalaď a pak dej vědět. A jakým způsobem namotáváš struny na ladící mechaniky?
Hele a ta Cortka má pevnou kobylku a struny skrz tělo, že?

Moudy

Příspěvek od Moudy » 06 črc 2011 21:13

Milan píše:
Moudy píše:Dobrý den, vlastnim 5ti mesičního Corta X5, ......
No jestli máš i 5. měsíční struny, tak je vyměň, nalaď a pak dej vědět. A jakým způsobem namotáváš struny na ladící mechaniky?
Hele a ta Cortka má pevnou kobylku a struny skrz tělo, že?
http://www.mydukkan.com/media/cort.cortx5.jpg tohle je presne ona, struny byli namotany už od nich, kupoval jsem to v obchode kde je i servis řikali ze je serizena a podobne...

Moudy

Příspěvek od Moudy » 06 črc 2011 21:30

říkali mi že to muze byt i spatna kytara... ze je to levny model a neda se proste poradne naladit :( stala me pres 5 000 :(

Milan

Příspěvek od Milan » 07 črc 2011 07:31

Moudy píše:říkali mi že to muze byt i spatna kytara... ze je to levny model a neda se proste poradne naladit :( stala me pres 5 000 :(
Pokud ti tohle říkal sám prodejce, který provozuje i servis, tak bych k němu už nikdy nevkročil. Nechápu souvislost ceny kytary a její nenaladitelnosti :shock: .
To jako třeba levné auto nebrzdí nebo nejde zatočit volantem?
Měl jsem v ruce pár levnějších kytar a naladit šly. Pokud jakýkoli výrobek nedělá co dělat má, tak je to na reklamaci nebo přímo na zrušení kupní smlouvy.
Předveď jim jak to neladí a pak jim to hoď na hlavu.
Hele a to neladí celých pět měsíců nebo to začalo dělat z ničeho nic?
Já osobně bych jí dal ještě šanci.
Sundal bych struny, zkontroloval jestli není volný ořech a kobylka, jestli nejsou uvolněné ladící mechaniky.
Když do prkna natluču dva hřebíky a natáhnu mezi ně strunu, tak jí naladím. A pokud bude prkno a hřebíky masivní, tak se mi to nerozladí - http://www.kytaraforum.cz/viewtopic.php?f=73&t=452

Moudy

Příspěvek od Moudy » 07 črc 2011 08:25

vyrobce ne ale muj znamy ktery s tomu věnuje, ma levnyho stagga, kterej proste i kdyz je naladenej vsechno tak kdyz zahraje např F ton, tak to neni čisty, a muze mit kytaru nalazenou jak chce, no ja ji tam za hodinu nesu jestli mi s ni neco provedou, jsou vyhlašeny tady a jsou přijemny, tak uvidime co mi řeknou, koupim novy struny rovnou

Moudy

Příspěvek od Moudy » 07 črc 2011 08:28

jo a děla to už od začatku, myslel jsem ze proste to je tim že to neumim držet, ale pak jsem si zahral na jinou kytaru a to bylo uplne neco jinyho...

Milan

Příspěvek od Milan » 08 črc 2011 09:53

Moudy píše:no ja ji tam za hodinu nesu jestli mi s ni neco provedou, jsou vyhlašeny tady a jsou přijemny, tak uvidime co mi řeknou, koupim novy struny rovnou
Tak jak jsi pochodil, nenapínej nás :)

OndrejCvrk

Příspěvek od OndrejCvrk » 29 úno 2012 16:06

Je dost možné, že máš solidně blbě osazenou kytaru pražci. Doporučuji zajít za kytarářem, který se na tu kytaru mrkne. Může to být i blbě udělaným, nasazeným nultým pražcem. Ale mám dojem, že to bude celé nějaké blbě udělané...

Odpovědět