Nezní struny při hraní akordů

Riffy, sóla, techniky, cvičení... aneb praxe všeobecně
Odpovědět
badmaniak
Příspěvky: 5
Registrován: 29 pro 2009 05:20

Nezní struny při hraní akordů

Příspěvek od badmaniak »

Ahoj.

Mám kytaru pár dní, tak už sem přišel na ledacos jak mám co udělat a tak.

Ale mám obrovskej problém.
Když mačkám struny, tak je buď nedokážu zmáčknout pořádně, takže nehrají, ale "dusí se", protože je nedotlačim pořádně na pražec. Nebo když je zatlačim pořádně, tak zase tlačim tolik, že se prst dotýká sousední struny.

Takže by mě zajímalo, jestli má každá kytara takhle pevný struny a daleko od pražců, nebo jsou i jiné, které mají struny ke krku blíž, takže se nemusí mačkat tak hluboko.
Problém mi dělají hlavně dva první pražce u hlavy. Protože mám málo ohebný prsty, tak nedokážu udržet prsty v akordu všechny co nejblíže pražcům, takže je musim držet v rozmezí dvou pražců. A čím dál od pražce, tím silněji ho musim tisknout.
Tak proto se ptám, jestli je to kytarou (jestli existujou jiné typy, kde stačízmáčknout méně), nebo jestli sem dřevo a musim si zvyknout.

Doufám, že jste dotaz pochopili. Děkuji. ;)
Naposledy upravil(a) Smajda dne 29 pro 2009 09:43, celkem upraveno 1 x.
Důvod: změna názvu tématu

Janny
Příspěvky: 289
Registrován: 25 čer 2009 18:47

Re: Dotaz

Příspěvek od Janny »

Ahoj,

tak struny by měly jít zmáčnout bez nějakéhp silnehé tlačení, to je pak o ruce ;) Zánět šlach a podobný věci, to není o co stát ;)

Na kytaře si vyměn struny za měkčí (0.09 nebo 0.10) a seřiď si dohnmat, co máš za kytaru ? :-) Myslím že se stýčkem googlem to zvládneš a jestli si netroufáš tak to půjč někomu zkušenějšímu :-)

Hodně štěstí :)

Smajda
Příspěvky: 409
Registrován: 06 dub 2009 18:44

Re: Dotaz

Příspěvek od Smajda »

ahoj, vyfoť nám sezhora krk aby bylo vidět, jaká je mezera mezi strunami a pražcem. poté jak píše janny, kup si měkčí struny nejlépe 0.10. jinak prsty do akordu pomalu poskládat, pěkně nakolmo :) přeji hodně zdaru :)
Takovej malilinkatej kytarista Šmajdíček :)

Podpoře prosím fórum přidáním banneru na váš web.

Tobi
Příspěvky: 361
Registrován: 06 dub 2009 16:08

Re: Nezní struny při hraní akordů

Příspěvek od Tobi »

a navic.. existuji kytary, kterym lze doladit krk klicem (jsou to ale drazsi kousky) pokud takovou mas, tak strcis do ozvucneho otvoru smerem ke krku klic a vzdalenost strun od krku si doladis prohnutim krku. jinak.. osobne mam taky jednu kytaru, ktera ma struny vysoko nad krkem a nehraju na ni moc rad.. popravde jsem ji nekomu pujcil a doufam, ze mi ji jen tak nevrati..

Smajda
Příspěvky: 409
Registrován: 06 dub 2009 18:44

Re: Nezní struny při hraní akordů

Příspěvek od Smajda »

jojo, právě sem chtěl to foto, jinak to pošteluj tím klíčem tak, aby to nedrnčelo o žádný pražec a nebylo to zas moc daleko ;)
Takovej malilinkatej kytarista Šmajdíček :)

Podpoře prosím fórum přidáním banneru na váš web.

badmaniak
Příspěvky: 5
Registrován: 29 pro 2009 05:20

Re: Nezní struny při hraní akordů

Příspěvek od badmaniak »

Tak klíčem to doladit jde.
Byl jsem za zkušenějším hráčem. V podstatě je to mistr přes kytary.
Ten by spíše ty struny ještě oddálil od krku natočením do více konkávního tvaru. Aby nebrnkaly o pražce při větším úhozu. No to mi problémy nedělá.

Ale nakonec jsme společně přišli na to, v čem je problém. Mám moc měkký bříška prstů. Takže budu si muset hooodně dlouho mačkat struny, aby se mi vytvoořili mozoly a lépe se stláčely struny.
Ruku mám silnou, žádný zánět šlach nebo tak, ale struna by doslova zajede do prstu dobře 1-2 milimetry, takže to fakt potřebuje vytrénovat. :)

Jinak hrál na to a kytarou to není, takže vpohodě. Ale díky za ochotu. Snad mi to půjde.
Máte tu dobrý fórum a budu se z něj učit. ;)

Smajda
Příspěvky: 409
Registrován: 06 dub 2009 18:44

Re: Nezní struny při hraní akordů

Příspěvek od Smajda »

:thx: díky, jinak můžeš se zapojit do debaty i v kecárně, ať to tu trošku ožije ;) :thx:
Takovej malilinkatej kytarista Šmajdíček :)

Podpoře prosím fórum přidáním banneru na váš web.

Odpovědět