M.Párker

Riffy, sóla, techniky, cvičení... aneb praxe všeobecně
Odpovědět
luboš
Příspěvky: 3
Registrován: 02 pro 2012 08:55

M.Párker

Příspěvek od luboš »

Dobrý den,
Mám jen dotaz na odborníky.Doma jsem řekl že bych se ve svém pokročilém věku chtěl učit hrát na kytaru a dostal jsem darem jumbo kytaru Made in Czech-
-značky " M.Párker" ,hledal jsem jí rúzně na netu a nenašel,cenově se pohybuje někde kolem 3000kč jak jsem nenápadně vymámil z darujících,nevíte někdo co je to
zač e nějakou recenzi???Ptám se proto že mně příjde hrozně tvrdá (v mladí jsem trošku brnkal) a divného zvuku.ted jsem dal nové struny Mártin,je to trošku lepší ale
peru se sní :roll: děkuji za odpovědi

Uživatelský avatar
Ol'Dawg
Příspěvky: 119
Registrován: 28 zář 2011 17:01

Re: M.Párker

Příspěvek od Ol'Dawg »

No, on to asi nebude M. Párker, ale M. Parker, stejně tak tam nebudou struny Mártin, ale Martin. Ale to nevadí, při vyhledávání to nebude překážka. M. Parker je taková značka - neznačka, kytary nejsou české, ale jsou dělané v Číně, zřejmě na českou objednávku. Jsou to celopřekližky lehce plechového zvuku. Stávaly kolem 3600,-, bývaly většinou černé. Recenzi se ti asi nepodaří najít, já to zkoušel a neuspěl jsem. Tyhle kytary totiž asi před 2 roky (?) zmizely z trhu a už se neobjevují, pouze v inzerátech. Jsem přesvědčený, že to žádný obchodní trhák nebyl a objednavatel už další neobjednal, proto v obchodech nejsou.

Problém bude dozajista v seřízení, čekal bych, že to bude mít vysoký dohmat. Bude to chtít zbrousit kobylkový (sedlový) plátek a dost pravděpodobně i nastavit průhyb krku (napínák v krku). Myslím, že pro takové hospodské hraní by tahle kytárka mohla skvěle vyhovovat.
http://www.kytara.net | http://www.facebook.com/pages/Akustick% ... 5?filter=3
kytara Martin D28 + L. R. Baggs Lyric, combo AER Alpha, Shubb capo (S1, C7b, C8b), Elixir 0.12-0.56 PB, Golden Gate pick, Saddle thumbpick

luboš
Příspěvky: 3
Registrován: 02 pro 2012 08:55

Re: M.Párker

Příspěvek od luboš »

Aha děkuji za popis.
Někde na netu jsem našel že to je Čína ale mátlo mně že je uvnitř na štítku made in czech.Tak je to přesně na takové to ohníčkové hraní takže na to aby jí člověk opřel o smrk nebo v hospodě a ona mu za večer pětkrát spadla,to úplně stačí :kapela: Našel jsem i takovéy nic moc věci,že je poměrně ostrý konec druhého prážce a zachytává prsty při přehmatu,kvalita tedy nic moc.
Chdí sem dost lidí a proto se zeptám--nenašel by se z Lounska a okolí nějaký kytarák který by dal nějaké hodiny starému dubovému polenu :cte: .Třeba nějaký vysloužilý učitel z hudebky a s :cte: samozřejmě i za nějaký poplatek, D :cte: Děkuji :vitej:

Odpovědět