Jak naladit kytaru?

Riffy, sóla, techniky, cvičení... aneb praxe všeobecně
Odpovědět
Smajda
Příspěvky: 409
Registrován: 06 dub 2009 18:44

Jak naladit kytaru?

Příspěvek od Smajda »

Jak naladit kytaru?

Jak mám naladit kytaru? tak tuhle otázku si pokládá snad každý začátečník. Tak se vám to zde budu snažt popsat :pise: jak na to :cte: tak pěkně poslouchejte. :posloucham:

1) Ladička - jako první možnost sem uvedl ladičku, jelikož dnes už to není nijak drahá věc, a určitě pomůže, je to otázka cca 300kč. Naladíte s tím kytaru jednoduše, a rychle. Ale jediná věc co tu je špatná jsou ty peníze.

2) ZuŠ nebo Nějaký zkšený kytarista - tato možnost se mi zdá jako nejlepší, když zrovna nemáte možnost koupit ladičku. Zaneste svoji kytaru do zuš nebo k nějakému kytaristovi, a když pěkně poprosíte, tak vám kytaru určitě naladí.

3) Online - Našel sem i celkem obstojnou stránku, kde si můžete naladit kytaru, ale je k tomu potřeba trochu sluch :posloucham: jelikož se jedná o stránku kde si kliknete na příslušnou strunu a ona vám bude hrát stále dokola a vy musíte doladit svou kytaru aby ta struna zněla stejně. Jedná se o tento web
http://www.nextlevelguitar.com/tuner/online_tuner.html přeji hodně štěstí 8-)

4) Počítač+mikrofon - tady tuto možnost moc nepreferuji, jelikož se mi zdá hodně nepřesná. Ale dá se použít taky, stáhnete si z internetu nějaký program, napojíte mikrofon, a brnkáte přímo do mikrofonu a na počítači se vám ukazuje jestli přitáhnout nebo povolit.


Jakmile mě napadne další možnost dopíšu ji sem. Dávejte si pozor na přetahování strun, jelikož když vám praskne struna a švihne vás po ruce, můžu říct, že to bolí :cry: . Hodně nalazených kytar přeje Šmajdík :taborak: :kapela:
Takovej malilinkatej kytarista Šmajdíček :)

Podpoře prosím fórum přidáním banneru na váš web.

P3to
Příspěvky: 26
Registrován: 11 dub 2009 22:50

Re: Jak naladit kytaru?

Příspěvek od P3to »

Potom sa da ladit podla strun...staci mat naladenu strunu E (najhrubsiu strunu)
Tu potom stlacime na piatom prazci a dostaneme ton aky ma mat struna pod strunou E - struna A
Potom strunu A na piatom prazci a dostaneme ton D...a dostaneme ton struny pod strunou A - struny D
Dalej stlacime strunu D na piatom prazci a dostaneme ton G..ton stvrtej struny z hora.. - struny G
Teraz stlacime strunu G na stvrtom prazci a dostaneme ton H(B)... to je ton predposlednej(5.) struny - struny H
A nakoniec stlacime strunu H na piatom prazci a dostaneme ton E...ton poslednej...najtensiej struny - Struny e

Pridavam aj tabulaturu :

Kód: Vybrat vše

E--5(A) 
A----5(D)
D------5(G)
G---------4(H)
H-------------5(e)
e------------------
Pismena v zatvorkach su tony a cisla su prazce...
Highway to hell

Smajda
Příspěvky: 409
Registrován: 06 dub 2009 18:44

Re: Jak naladit kytaru?

Příspěvek od Smajda »

přidávám video :posloucham:
Takovej malilinkatej kytarista Šmajdíček :)

Podpoře prosím fórum přidáním banneru na váš web.

marianguitar
Příspěvky: 5
Registrován: 01 říj 2009 20:45

Re: Jak naladit kytaru?

Příspěvek od marianguitar »

P3to píše:Potom sa da ladit podla strun...staci mat naladenu strunu E (najhrubsiu strunu)
Tu potom stlacime na piatom prazci a dostaneme ton aky ma mat struna pod strunou E - struna A
Potom strunu A na piatom prazci a dostaneme ton D...a dostaneme ton struny pod strunou A - struny D
Dalej stlacime strunu D na piatom prazci a dostaneme ton G..ton stvrtej struny z hora.. - struny G
Teraz stlacime strunu G na stvrtom prazci a dostaneme ton H(B)... to je ton predposlednej(5.) struny - struny H
A nakoniec stlacime strunu H na piatom prazci a dostaneme ton E...ton poslednej...najtensiej struny - Struny e

Pridavam aj tabulaturu :

Kód: Vybrat vše

E--5(A) 
A----5(D)
D------5(G)
G---------4(H)
H-------------5(e)
e------------------
Pismena v zatvorkach su tony a cisla su prazce...
Pri tomto by som isiel na to opacne a sice od "e" melodickej struny, ktora je o dve oktavy vyssie ako "E" basove a podla mna sa da presnejsie naladit a postup bude rovnaky ale opacne, tj. podl naladenej "e" ladime "b" \resp "h" atd... 8-)

kiko
Příspěvky: 110
Registrován: 22 čer 2009 16:47

Ladenie gitary

Příspěvek od kiko »

Ospravedlňujem sa ak tu taká téma už niekde je a predpokladám že možno aj je, ale naozaj to neviem nájsť a tu sa to celkom hodí podľa mňa.

Aké je také základné ladenie gitary ? Ja to mám podľa ladičky (od E, A, D, g ..) takto : neviem ako sa to píše :oops: som hudobný barbar zrejme, budem to písať jak nemlehet..
E : medzi D a E na ladičke, A : o päť tých .. oktáv ? ďalej, teda medzi G a A na ladičke..

Celkom fajn mi to znie a zvykol som si na to .. nemám to ale ladiť tak že E struna E, A bude blikať na A.. atď. ?

A konečná otázka - čo je to a ako to naladím keď sa niekde píše - dropped D tunning ?

ďakujem vám veľmo pekně.

Dejw

Re: Ladenie gitary

Příspěvek od Dejw »

jako základní ladění se používá E A D G B E - ladička ti nelhala :-D ... to že ti to zní není žádný překvapení


drop D: D A D G B E - jednoduše řečeno, prostě horní strunu nenaladíš jako E ale jako D

osobně ladím do drop C: C G C F A D (tohle ladění mám mnohem radši)

ale záleží podle toho, co chceš hrát

Odpovědět