Akordy na elektriku - hluk

Riffy, sóla, techniky, cvičení... aneb praxe všeobecně
Odpovědět
pan.metlicka
Příspěvky: 1
Registrován: 22 lis 2019 18:54

Akordy na elektriku - hluk

Příspěvek od pan.metlicka »

Ahoj,

jako samouk se učím na elektrickou kytaru.

Dokud jsem se snažil hrát trsátkem jednotlivé tóny nebo power akordy, zdál se mi zvuk celkem OK. Teď nemluvím o tom, že to moc neumím a tak hraju samozřejmě jako dřevo, ale o tom jaký je zvuk z řetězce kytara - zesilovač - sluchátka (snažím se neotravovat lidi okolo a tak ten "horor" pouštím raději do sluchátek :lol: ).

Teď jsem ale zkoušel velké akordy a jejich střídání, např. G, Em7, Dsus4 a A7sus4 a zdá se mi jako by výsledkem byla spíš hluková stěna než alespoň trochu znějící hra. Zkusil jsem to nahrát, abych si o tom mohl s někým promluvit. Nahrával jsem přes linkový vstup na notebooku a zdá se mi to takto o něco snesitelnější, ale stejně ... přikládám pro posouzení Zdá se mi to a nebo může "hlukovou stěnu" ovlivnit na jaký zesilovač/sluchátka to hraju? Zkoušel jsem ubrat zesílení na zesilovači resp. hlasitost na kytaře, ale dospěl jsem do bodu, kdy už jsem prakticky nic ze sluchátek neslyšel :(

Zkoušel jsem i jemněji "dřípat do strun", ale zdá se mi, že to nekoresponduje s tím co vidím na záznamech z koncertů těch co hrát umí ...

Nebo je ta hluková stěna na elektrické kytaře při hraní akordů normální?

Odpovědět