akord A

Riffy, sóla, techniky, cvičení... aneb praxe všeobecně
Odpovědět
Kubajs512
Příspěvky: 2
Registrován: 27 zář 2010 08:42

akord A

Příspěvek od Kubajs512 »

Ahoj všichni mám problém zahrát akord A nevejdou se mi tam všechny tři prsty a struny nechcou znít.
Neni na to nejakej fígl?
Zatim teda ještě nemám moc velký mozole tak snad to bude tím.


Jo a ještě něco mám el. kytaru a myslel sem si že bude znít takhle http://www.youtube.com/watch?v=Hc34OnbA ... re=related ,ale ona zní tak trochu jako akustická. Co je k tomu potřeba aby tak zněla? Jsem teda zatím začátečník tak me to takhle stačí ale zajímalo by mě to.

Jo a díky autorum těhle stránek jsou !!!!!VYNIKAJÍCÍ!!!!! :prvni:

Dejw

Re: akord A

Příspěvek od Dejw »

zdravím kolego
začnu akordem A: když hraješ na elektriku, tak se většinou nehrajou akordy jako na akustice, ale používají se power akordy (powerchords). Velkou předností power akordů je, že se docela lehce hrají, rychle se mezi nimi přechází a ve výsledku mají konkrétní zvuk.

A se hraje na 5. pražci...
Obrázek

Hrát tak jdou všechny akordy, je lehký to dohledat, nechce se mi to všechno vypisovat (stačí do googlu klepnout powerakordy nebo powerchords).

Zvuk Mettalica - zvuk je tvořen prací rukou, nastavením a druhem kytary, nastavením equalizace a druhem aparátu/komba -> řekněme si narovinu, že tohoto zvuku Metly nikdy nedocílíš, ale můžeš se k němu přiblížit... nevím, jaký vybavení máš a používáš (už jsem to tady někde rozepisoval, co se může při hraní na elektriku hodit) - pokud nějakej konkrétní dotaz, tak projeď forum, jestli tady není něco podobnýho nebo založil new topic, popřípadě soukromá zpráva (některý lidi z fóra ti potvrdí, že se snažím poradit a to docela rychle).

Borec ve videu hraje přes Behringer V-amp, což je kombo s modelingovým procesorem, v podstatě simuluje zvuk různých aparátů...vybereš si zvuk, jakej zrovna chceš.

Odpovědět