Rada pro kytaristu :)

Španělky, jumba, westernové, koncertní… možno též se snímačem
Odpovědět
Martin
Příspěvky: 17
Registrován: 07 říj 2009 10:31

Rada pro kytaristu :)

Příspěvek od Martin »

Ahoj lidi, mám takovej problém, hraju už nějakej ten pátek na kytaru a chtěl bych přejít na elektroakustiku, jenže do teď jsem hrál na kytaru která měla hmatník na nultým pražci širokej 56mm a nenašel jsem elektroakustiku která by měla jinej rozměr než 43mm. A toho se právě bojím, že to na mne bude hodně malý, mám dost tlustý prsty a bojím se že tam prostě bude málo místa. Mohl by mi někdo z vlastní zkušennosti poradit ?

A ještě jeden dotaz, pokud bych se teda nakonec rozhodl pro to zkusit to, co říkáte na tuhle kytaru... Byl bych rád kdyby někdo podail, díky :) :)

http://www.muzikant.cz/kytary-6/akustic ... -39037.php

dejv
Příspěvky: 94
Registrován: 17 srp 2009 15:16

Re: Rada pro kytaristu :)

Příspěvek od dejv »

Přechod z 56 mm hmatníku na 43mm je dost znát..:) sám sem to prožil při změně ze španělky na elektrickou.Hrál sem na jednu westernovku od známého a měla tenčí hmatník než španělka a měla širší hmatník než moje elektrická a hralo se mi na ní skvěle (Měl sem asi 0,9 promile v sobě,ale vím to jistě,že hmatník byl širší než 43mm :D:D )...a elektroakustické a elektrické mají většinou stejné rozměry (Myslim) Nic jinačího ti nezbývá než se vydat do nějakých dobrých hudebnin a vyzkoušet si to :)
Metal up your ass... \m/

Tobi
Příspěvky: 361
Registrován: 06 dub 2009 16:08

Re: Rada pro kytaristu :)

Příspěvek od Tobi »

já jsem řešil stejný problém.. jak zvládnu přechod z širokýho hmatníku na úzký? a.. popravdě.. trvalo mi to asi tak půl hodiny.. dobře.. hodinu, abych to měl plně pod kontrolou.. je to zajímavý.. aj ty kytary pak třeba střídat.. zajímavý pocit :)) neboj, určitě to zvládneš.. ten pán v obchodě mi říkal.. no.. jasně.. nebojte se.. já jsem hrál na španělku dýl než vy a taky jsem to zvládnul :) a měl pravdu..

jinak.. osobně mam taky cortku a jsou to dobry kytary.. ale pozor na to, protože alektroakustiky bývají dva druhy - podiovy a takovy normalni. ty podiovy lepe zneji z podia, ale nemají takový krásný zvuk, když se na ně hraje normálka při ohni jako na akustiku, mají užší tělo a tak.. zeptej se v obchodě, určitě ti poradí :))

fb_milan
Příspěvky: 1
Registrován: 18 úno 2021 10:41

Re: Rada pro kytaristu :)

Příspěvek od fb_milan »

Zdravim,kdo poradí jak získat zvuk pro doprod. kytaru skup. AC DC .Mám nakoupenou pěknou řádku kyt.efektů /echo, Kompresorů chorusů. Vždy mi radil ...Díky začátečník.Dobrou radu odmněním ! milan053@seznam.cz

Odpovědět