Pomoc

Španělky, jumba, westernové, koncertní… možno též se snímačem
Odpovědět
LeoNe

Pomoc

Příspěvek od LeoNe »

Zdravím kolegové kytaristi,
Potřebuji pomoc. Včera večer jsem zkoušel nový kapodastr, a po chvíli hraní, zničeho nic zadrnčela ečková struna. Byla lehce rozladěná, tak jsem ji doladil. Vše se zdálo v pořádku, jenže v momentě, když ji zmáčknu v jakémkoli pražci, zní nehorázně rozladěně.... Pro jistotu jsem použil i ladičku, kdyby mě náhodou šálil sluch. Ale dočkal jsem se stejného výsledku. Napadá vás, co by mohlo být za problém?
Předem díky za odpověď.

Ronnie_Lara_Rose

Re: Pomoc

Příspěvek od Ronnie_Lara_Rose »

Zdravím, hned na úvod, zatím jsem neslyšela, že by kapodastr rozlaďoval struny na kytaře, ten je má pouze přimáčknout ke hmatníku a tím zajistit zvýšení tónu, ale to jistě jako kytarista víte, takže popisovat funkci je zbytečné. Nejsem sice žádný zkušený guru přes vady kytary, ale co já vím, tak vy budete asi první od koho slyším, že mu kapodastr rozlaďuje struny či strunu. Prakticky jsou jen dvě možnosti, proto se zeptám, když jste hrál bez kapodastru, udělala vám to kytara někdy, ne třeba často, ale zda někdy zazlobila, že vám nějaká struna dělala paseku? První možnost je ta, že vám prostě zlobí ladění u kytary, a špatně vám drží vámi zmíněná struna E. Druhá možnost a vypadá to, že asi ta pravděpodobnější je ta, že je špatný kapodastr, špatně sedí, prostě špatně doléhá, jistě si jako kytarista vzpomenete na situaci, když špatně přimáčknete struny na hmatníku, špatně chytíte akord či zavadíte prstem, ozve se zadrnčení, to je znamení, že prsty špatně přimáčly příslušné struny a to bude nejspíše i důvod u toho kapodastru. Nějaká rada, nejlépe bude zajít přímo do obchodu, kde jste kapodastr koupil a popsat, co vám dělá, pokud je personál prodejny hudebnin seriózní a korektní, poradí vám, případně pokud se sám prodavač nástrojům věnuje nebo dokonce hraje, je možnost, že vám problém pomůže vyřešit.

V případě, že půjde o první případ, což se stát může, bude to na servis kytary, protože jak jste zmínil, dělá to pouze jen ta jedna struna, záleží zda i bez kapodastru.
V případě, že půjde o druhý případ, tak to bude na reklamaci toho kapodastru, nemůže vám rozlaďovat kytaru při hraní.

Nyní se pokusím dát nějaké typy, jak to nejdřívě zkusit pořešit :

1. Máte-li profil na facebooku, zkuste dát dotaz sem : https://www.facebook.com/Kytary.cz/
2. Když nezabere první možnost je tu ještě jedna a to tahle : můžete zkusit pomoc na telefonu od kytary.cz, tady je číslo: 800 100 029 funguje od po–pá 10–19 hod

Stránky www.kytary.cz jsou známé svým profesionálním přístupem a hlavně jsou jejich zaměstnanci sami aktivní muzikanti, co sami hrají, takže je velká naděje, že vám poradí co dělat, proto se je snažím kytaristům doporučovat.

Odpovědět