Pražský Majáles, 23. 4. 2022

Hudební akce s mediální podporou MUSICstage.cz
Odpovědět
Uživatelský avatar
redakce
Moderátor
Příspěvky: 1076
Registrován: 02 črc 2014 13:59

Pražský Majáles, 23. 4. 2022

Příspěvek od redakce »

První český plnokrevný festival po pandemii už v sobotu 23.4.

V sobotu 23. dubna se v Praze a vlastně i celém česku uskuteční první popandemický plnokrevný open-air festival – Pražský Majáles. Ten je tradičním vyvrcholením majálesového měsíce studentů a je součástí hlavního dne oslav, který zahajuje majálesový průvod centrem Prahy.

ObrázekPrůvod bude tradičně velkou street party – startuje v 9:30 na nároží ulic Vodičkova a Jungmannova v centru Prahy a městem projde až na Strossmeyerovo nám., odkud se jeho účastníci metrem dopraví až k místu konání open-airu na letišti v Letňanech. Průvod vedou družiny kandidátů na krále a královnu Majáles a hudebním tahákem bude koncert Kapitána Dema na jednom z alegorických vozů.

Samotný open-air festival otevře své brány účastníkům průvodu a první návštěvníkům v pravé poledne a zanedlouho poté se spustí program ze tří pódií. Na nich v průběhu dne vystoupí pětadvacet účinkujících, od studentských kapel po největší hvězdy současného mainstreamu. Headlinerem akce je Marek Ztracený, dále zazáří Mirai, Horkýže Slíže, Vypsaná Fixa, Kontrafakt, Viktor Sheen, Yzomandias, Skyline, Calin, STEIN27, Hugo Toxxx, Dorian, Grey256, Poletíme?, Jamaron, Sofian Medjmedj, Eddie Stoliow, Self Made a mnoho dalších. Speciálním hostem s do poslední chvíle utajeným programem bude Kazma a slavnostním dnem neprovede nikdo jiný, než Jakub Kohák.

„Báli jsem se, zda se podaří po všech covidových a inflačních peripetiích udržet silný program, nakonec jsme ale překvapili sami sebe a program je možná nejatraktivnější v historii,“ uvádí pořadatel Michal Šamánek.

V průběhu dne dojde také k finálnímu klání kandidátů na krále a královnu Majáles. Vrcholem celého večera je pak jejich slavnostní korunovace. Letos se ve finále utkají studenti VŠE, UK a ČZU.

Festival navazuje na původně připravované ročníky 2020 a 2021 a všechny vstupenky zakoupené na tyto akce jsou platné i v tomto roce. To samé platí i pro vouchery, pokud si je majitelé vstupenky směnili.

Mimořádným počinem bude letošní spolupráce s novým charitativním projektem Fuck Cancer, který se věnuje rakovině mladistvích. Jedno z hlavních pódií ponese název Fuck Cancer a v jeho rámci vystoupí umělci, kteří se na projektu přímo podílí, nebo jej významně podporují – mezi jinými např. Eddie Stoilow, Brixtn, Elly & Karol Komenda, Tome Prince nebo DJ Friky a Martin Svátek. Hlavním spíkrem Fuck Cancer je Martin Mikýř Mikyska, který projekt odprezentuje na všech pódiích.

I přes nedávnou drastickou vlnu zdražování zůstávají vstupenky v původně plánovaných cenových hladinách roku 2020, tj. dětská za 250 Kč, sweet 17 (do 17 let) za 450 Kč a klasická za 666 Kč. Kupují se na webu www.majales.cz a zájem o předprodej je dokonce vyšší, než byl v předcovidových letech.

Informace o akci na www.praha.majales.cz.

Časový harmonogram sobota 23. dubna 2022
9:30 Majálesový průvod, Jungmannova / Vodičkova v centru Prahy, Kapitán Demo
12:00 Otevření bran Majáles Open-airu na letišti v Letňanech

Majáles stage
12:30 Self Made
13:35 Jamaron
15:05 Poletíme?
16:25 Martin Mikýř Mikyska – Fuck Cancer
16:35 Vypsaná Fixa
18:20 Horkýže Slíže
19:25 Korunovace Krále a Královny Majáles
19:55 Mirai
21:20 Kazma
21:45 Marek Ztracený

Odpovědět