METRONOME: Praha 25-26.6.2016

Hudební akce s mediální podporou MUSICstage.cz
Odpovědět
Uživatelský avatar
redakce
Moderátor
Příspěvky: 1118
Registrován: 02 črc 2014 13:59

METRONOME: Praha 25-26.6.2016

Příspěvek od redakce »

METRONOME, raketa mezi festivaly, zve na program plný hudebních hvězd

ObrázekNový dvoudenní hudební festival METRONOME, který proběhne 25. a 26. června v Praze, zveřejnil kompletní program! Na čtyřech pódiích v areálu holešovického Výstaviště se během posledního červnového víkendu představí na 30 zvučných jmen zahraniční i tuzemské hudební scény. V sobotu vystoupí na hlavním pódiu headliner festivalu legendární Iggy Pop, kapela The Kooks a elektro-popová zpěvačka Ella Eyre. Druhý festivalový den ovládnou svým úplně prvním pražským vystoupením Foals, elektrofolkaři Crystal Fighters a J.A.R. představí velkolepou show s gospelovým sborem. Mezi dalšími vystupujícími jsou například Walk Off The Earth, Ninet, Shelter Point, Ghostpoet, Ian Siegal, Prostitutes či Please the Trees. Nenechte si ujít největší hudební víkend v Praze! Vstupenky jsou k dostání v předprodeji v sítích TicketPro a GoOut. Kompletní program na http://www.metronomefestival.cz.

Sobotní program ovládne Iggy Pop a završí večerní klubová afterparty
V podvečer v sobotu 25. června zahájí METRONOME festival speciální premiérové vystoupení Pražského filmového orchestru s názvem Bang Zoom Up to the Moon. Filmové melodie spojené s vesmírnou tématikou odstartují pomyslnou festivalovou raketu, která se objevila na letošním vizuálu. Zazní tak slavné filmové melodie z Vesmírné Odysey či Hvězdných válek.

Sobotnímu programu dominuje hlavní headliner festivalu, legendární Iggy Pop, který představí nejen skladby ze zbrusu nové desky Post Pop Depression, ale i průřez své sólové tvorby, zejména z jeho slavného berlínského období. Na své si přijdou i fanoušci indie rocku, na hlavním pódiu totiž vystoupí populární The Kooks. Nebude chybět ani chytlavý elektro-pop v podání zpěvačky Elly Eyre, kterou před dvěma lety pro tuzemské publikum objevil festival United Islands of Prague. Na druhém pódiu vystoupí Richard Muller se speciální „Best of“ show, která nabídne průřez jeho celoživotní tvorbou. Zpěvačka a herečka Bára Poláková pak na živo předvede své debutové eponymní album, za které si odnesla cenu Anděl v kategorii Objev roku. Videoklip k singlové skladbě Nafrněná nasbíral přes milión zhlédnutí na Youtube. Na dalším pódiu se představí jedna z nejkontroverznějších kapel současnosti - Fat White Family, britský zpěvák Ghostpoet, pražská kapela Prostitutes či britské ambientní duo Shelter Point v premiérovém pražském vystoupení. Večerní program pokračuje až do rána. Bude patřit elektroswingovým Mydy Rabycad, kteří už dávno přerostli české hranice a letos si zahrají například na britském Glastonbury festivalu a vystoupí také Max the Sax, solový projekt bývalého saxofonisty Parov Stelar. Noční afterparty proběhne v režii housového dua Anushka, které v Praze vystoupí úplně poprvé.

Neděle patří Foals a Crystal Fighters, J.A.R. vystoupí s gospelovým sborem
Na hlavním pódiu během druhého festivalového dne v neděli 26. června odehrají velkolepou show britští Foals, kterým se v letošním roce podařilo vyprodat v rámci svého turné například slavný stadion Wembley. Elektrofolkoví Crystal Fighters zahrají i několik tracků z právě připravované třetí studiové desky. Tuzemské legendární funkrockové uskupení J.A.R. předvede své písně v netradičních aranžích s gospelovým sborem Maranatha. Na druhém pódiu, v areálu parku Stromovky, se odehraje netradiční setkání dvou výjimečných hudebních osobností - Ivan Král, baskytarista a skladatel filmové hudby, který spolupracoval například s Patti Smith, Iggym Popem nebo Blondie, vystoupí v historické premiéře společně s Jiřím Suchým. Dále se na pódiu objeví nejpopulárnější izraelská zpěvačka současnosti Ninet, brněnští Ghost of You či temně melancholické severské trio Get Your Gun. Druhý festivalový den nabídne také vystoupení kanadské formace Walk Off The Earth, která se stala doslova virálním hitem, díky svým originálním cover verzím slavných písní. Poprvé v České republice vystoupí britský bluesový zpěvák Ian Siegal, australský zpěvák a skladatel Stu Larsen, alternativně rockoví Please The Trees či rock’n’rolloví Fellas.

Kompletní program prvního ročníku festivalu METRONOME najdete na http://www.metronomefestival.cz.
Vstupenky jsou k dostání v předprodejní síti a TicketPro a GoOut.

Hlavním mediálním partnerem festivalu METRONOME je Evropa 2.
Festivalu METRONOME udělila záštitu primátorka hl. m. Prahy Adriana Krnáčová.

http://www.metronomefestival.cz
http://www.facebook.com/PragueMetronomeFestival

Uživatelský avatar
redakce
Moderátor
Příspěvky: 1118
Registrován: 02 črc 2014 13:59

Re: METRONOME: Praha 25-26.6.2016

Příspěvek od redakce »

Neopakovatelné vystoupení Ivana Krále s Jiřím Suchým nebo J.A.R. s gospelovým sborem, METRONOME festival představí unikátní české i slovenské hudební projekty

Nový hudební festival METRONOME, který proběhne 25. a 26. června na pražském Výstavišti, přinese vedle koncertů světových hvězd Iggyho Popa, Foals a The Kooks také několik neopakovatelných vystoupení. Prvním z nich je spojení dvou českých hudebních legend Ivana Krále a Jiřího Suchého, kteří spolu na prknech festivalu METRONOME zahrají v historické premiéře. Během koncertu zazní jejich společné písně z 90. let. Unikátní fúze legendární skupiny J.A.R. s šedesátičlenným gospelovým sborem Maranatha je druhým vystoupením, které vzniklo exkluzivně pro METRONOME festival. Během koncertu zazní skladby J.A.R. s originálními texty, avšak v nových aranžích upravených pro sbor. Na festivalu vystoupí také Richard Müller se speciální „Best of“ show, zpěvačka a herečka Bára Poláková s oceňovaným debutovým albem a speciální premiérové vystoupení Pražského filmového orchestru s názvem Bang Zoom Up to the Moon!, během kterého zazní filmové skladby sci-fi snímků. Vstupenky jsou k dostání v předprodeji v sítích TicketPro a GoOut. Kompletní program na www.metronomefestival.cz.

METRONOME festival přichystá svým návštěvníkům poslední červnový víkend nezapomenutelné hudební zážitky. Mezi ty nejlákavější bezpochyby patří spojení dvou českých hudebních legend Ivana Krále a Jiřího Suchého. „Konečně s Jiřím můžeme představit písně, které jsme společně napsali v devadesátých letech. Pořád máme nějaké nedokončené skladby, které nikdy nebyly zveřejněny, a ty jsou úžasné. Tohle bude poprvé, kdy spolu budeme hrát naživo,“ vysvětluje Ivan Král, který žije od roku 1966 v New Yorku. Zde své první větší angažmá získal u legendární Patti Smith, v jejíž kapele hrál na kytaru, a stal se autorem několika slavných hitů. V osmdesátých letech vystupoval v doprovodné skupině Iggyho Popa a byl spoluautorem osmi jeho písní. Od začátku devadesátých let se s pauzami vrací do Čech, kde pracuje jako hudební producent a vydal několik sólových alb. „Během koncertu v Praze budu také hrát vybrané rockové skladby z mého posledního alba “Always”, ale o nic nepřipravím ani milovníky balad, takže to bude mix žánrů s několika hity, jako například “Winner Takes All”,“ dodává Ivan Král. S Jiřím Suchým, divadelníkem, textařem a hudebníkem, který se proslavil zejména jako zakladatel a dlouholetý autor a herec divadla Semafor, se Ivan Král v Praze setká téměř po 20 letech a úplně poprvé s ním také zahraje na jednom podiu.
Legendární J. A. R. (Jednotka Akademického Rapu) spojí své síly s gospelovým sborem Maranatha a dají tak vzniknout jedinečnému hudebnímu vystoupení. „Spolupracovat v nějaké formě s gospelovým sborem je myšlenka, která nás vždy lákala, ale nikdy se nám ji nepodařilo zrealizovat. Během koncertu zazní naše písničky s originálními texty, jen aranže budou upravené pro gospelový sbor, což bude velká legrace,“ vysvětluje Oto Klempíř, zpěvák kapely. Skupina J.A.R. vznikla symbolicky 17. listopadu 1989, její základní sestavu vytvořili autor hudby Roman Holý a rappeři Ota Klempíř a Michael Viktořík. Po rockovém začátku předvedla kapela svou plnou sílu na revolučním albu Meinkampfunk. Na druhém albu Homo Fonkianz se představila už ve stabilním desetičlenném složení. Kromě svého originálního a nadmíru živého pojetí funky hudby obarvené mnoha vlivy ze všech možných hudebních stylů a žánrů je kapela známá i vtipnými surreálně hravými texty. Gospelový sbor Maranatha, který vystoupí po jejich boku, je pěvecké sdružení, jež vzniklo v roce 2005. „Myslím, že vystoupíme v rozmístění 10 plus 60, protože nás je rovná desítka a lidí ve sboru je opravu hodně! Opakovat koncert nehodláme, bude to spíš takový unikát, tak se přijďte pomodlit s J.A.R.,“ dodává Klempíř.
Obrázek
Kompletní program prvního ročníku festivalu METRONOME najdete na www.metronomefestival.cz.

Vstupenky jsou k dostání v předprodejní síti a TicketPro a GoOut.

Hlavním mediálním partnerem festivalu je Evropa 2, Prima Cool a aktulne.cz. Mediálními partnery jsou Forbes, Newsweek, Elle, Prager Zeitung, csfd.cz, Fullmoon, Headliner, iReport.cz, MUSICstage.cz, Musicweb.cz, Poslouchej.net, Protisedi.cz, Rock & Pop, Rock & All, Babylon a expats.cz.
Festivalu METRONOME udělila záštitu primátorka hl. m. Prahy Adriana Krnáčová.

METRONOME festival
25. – 26. 6. 2016
www.metronomefestival.cz
www.facebook.com/PragueMetronomeFestival

Uživatelský avatar
redakce
Moderátor
Příspěvky: 1118
Registrován: 02 črc 2014 13:59

Re: METRONOME: Praha 25-26.6.2016

Příspěvek od redakce »

METRONOME festival láká na jednu z nejžádanějších kapel současnosti. Na vrcholu své kariéry zavítají Foals konečně i do Prahy.

Nový dvoudenní hudební festival METRONOME, který proběhne 25. a 26. června v areálu Výstaviště Praha, nabízí program plný velkých hvězd. Druhý festivalový den ovládnou svým úplně prvním pražským vystoupením britští Foals, kteří jsou v současné době na vrcholu kariéry. V rámci halového turné vyprodala kapela například i stadion v britském Wembley a dostala se tak mezi nejžádanější kapely současnosti. Nenechte si ujít největší hudební víkend v Praze na METRONOME festivalu! Vstupenky jsou k dostání v předprodeji v sítích TicketPro a GoOut. Kompletní program na www.metronomefestival.cz.
Nedělní program nového METRONOME festivalu ovládnou britští Foals

Po sobotním vystoupení headlinera festivalu Iggyho Popa čeká na hudební fanoušky další neopakovatelný koncert. Na hlavním pódiu METRONOME festivalu odehrají v neděli 26. června svou velkolepou show Foals. Parta hudebníků z Oxfordu v čele s charismatickým zpěvákem Yannisem Philippakisem koncertuje od února letošního roku po arénách a halách ve své rodné Británii a v seznamu jejich vystoupení nechybí ani velké americké či evropské festivaly (např. chicagská Lollapalooza, britské Glastonbury či Reading a Leeds festival). Frontman kapely Yannis Philippakis označil letošní turné za vrchol své kariéry. V Praze vystoupí kapela úplně poprvé. „Kapelu Foals sleduji už od jejich prvního alba a měla jsem úžasnou příležitost vidět jejich koncert na slavném festivalu Glastonbury, který jednoznačně patřil k těm nejlepším, které jsem za svůj život viděla. Jsem proto opravdu šťastná, že tento zážitek můžeme zprostředkovat díky jejich vystoupení na METRONOME festivalu,“ říká dramaturgyně festivalu Bára Šubrtová.

Obrázek
Foals jsou na hudební scéně od roku 2005, nahrávkou "Antidotes" debutovali teprve o tři roky později. Následovalo druhé album „Total Life Forever“ v roce 2010 a pak třetí „Holy Fire“ v roce 2013. Loni vydali čtvrtou řadovou desku „What Went Down“ a s ní se stále drží na vrcholu zájmu posluchačů. Získali řadu prestižních ocenění a v britském žebříčku UK Chart s ní bodovali na třetím místě. Album jim vyneslo také vůbec první nominaci na BRIT Award v kategorii Nejlepší kapela roku, kterou sice neproměnili, ale ocitli se po boku takových kapel jako jsou Coldplay, Blur, One Direction a Years & Years. Na rozdíl od jiných indie-rockových kapel, které často bývají populární hlavně studiovými alby, Foals patří také mezi skvělé koncertní kapely, o čemž vypovídá i zájem o jejich turné. Například v únoru se kapele podařilo vyprodat legendární stadion Wembley s kapacitou 12,500 osob.

METRONOME festival
Nový dvoudenní hudební festival METRONOME, který proběhne 25. a 26. června v Praze, nabízí program plný velkých hvězd. Na čtyřech pódiích v areálu holešovického Výstaviště se během posledního červnového víkendu představí na 30 zvučných jmen zahraniční i tuzemské hudební scény. V sobotu vystoupí na hlavním pódiu headliner festivalu legendární Iggy Pop, kapela The Kooks a elektro-popová zpěvačka Ella Eyre. Druhý festivalový den ovládnou svým úplně prvním pražským vystoupením Foals, elektrofolkaři Crystal Fighters a J.A.R. představí velkolepou show s gospelovým sborem Maranatha. Mezi dalšími vystupujícími jsou například Walk Off The Earth, Ninet, Shelter Point, Ghostpoet, Ian Siegal, Prostitutes či Please the Trees.

Kompletní program prvního ročníku festivalu METRONOME najdete na http://www.metronomefestival.cz.
Vstupenky jsou k dostání v předprodejní síti a TicketPro a GoOut.

Hlavním mediálním partnerem festivalu je Evropa 2, Prima Cool a aktulne.cz. Mediálními partnery jsou Forbes, Newsweek, Elle, Prager Zeitung, csfd.cz, Fullmoon, Headliner, iReport.cz, MUSICstage.cz, Musicweb.cz, Poslouchej.net, Protisedi.cz, Rock & Pop, Rock & All, Babylon a expats.cz.
Festivalu METRONOME udělila záštitu primátorka hl. m. Prahy Adriana Krnáčová.

METRONOME festival
25. – 26. 6. 2016
www.metronomefestival.cz
www.facebook.com/PragueMetronomeFestival

Uživatelský avatar
redakce
Moderátor
Příspěvky: 1118
Registrován: 02 črc 2014 13:59

Re: METRONOME: Praha 25-26.6.2016

Příspěvek od redakce »

Praha zažije v červnu největší hudební víkend! United Islands of Prague a METRONOME festival proběhnou od 23. do 26. 6. 2016.

Poslední červnový týden ovládne celou Prahu hudba a hlavní město zažije ten největší hudební víkend všech dob! Kromě již tradičního ostrovního festivalu United Islands of Prague, který již po třinácté představí to nejlepší z evropských i světových hudebních objevů, proběhne v areálu holešovického Výstaviště první ročník METRONOME festivalu! Za oběma festivaly stojí stejný organizační tým v čele s Davidem Gaydečkou a Martinem Voňkou. V pátek 24. června spojí METRONOME festival a UIOP své síly a areál Výstaviště, ve kterém budou následně probíhat o víkendu koncerty například Iggyho Popa, Foals či The Kooks, ožije velkým společným hudebním večírkem. Pódia této warm-up party rozezní tři české kapely – Michal Ambrož & Hudba Praha, Thom Artway a No Distance Paradise. Vstup na páteční warm-up je zdarma, stejně jako na festival United Islands of Prague. „Tři koncerty v předvečer festivalu jsou takovou pozvánkou a ochutnávkou toho, jak to bude o víkendu v areálu METRONOME vypadat a co tam všechno návštěvníky čeká,” vysvětluje za organizátory David Gaydečka. Vstupenky na METRONOME festival jsou k dostání v předprodeji v sítích TicketPro, Ticketportal a GoOut v ceně 1600Kč.

„V pátek 24. června společně odstartujeme ten největší hudební víkend v Praze. Představíme tentokrát nejen mladé talenty na tradičním ostrovním festivalu United Islands of Prague, ale i velké hvězdy a zavedené umělce na festivalu METRONOME,” říká organizátor obou hudebních akcí David Gaydečka. „Věřím, že si Praha zaslouží hudební událost v podobě velkého festivalu, který propojí atmosféru města s kvalitní a exkluzivní hudební dramaturgií. Máme stabilní zázemí, mnoholeté zkušenosti a chceme každým rokem METRONOME festival posouvat dále, zaměřit se na komfort návštěvníků a už letos jim nabídnout dokonalý festivalový zážitek,“ dodává.
Obrázek
Nový dvoudenní hudební festival METRONOME, který proběhne 25. a 26. června v Praze, na čtyřech pódiích v areálu holešovického Výstaviště, představí na 30 zvučných jmen zahraniční i tuzemské hudební scény. V podvečer v sobotu 25. června zahájí METRONOME festival speciální premiérové vystoupení Pražského filmového orchestru s názvem Bang Zoom! Up to the Moon!. Na hlavním pódiu se představí také headliner festivalu legendární Iggy Pop, dále kapela The Kooks a elektro-popová zpěvačka Ella Eyre. Noční afterparty proběhne v režii housového dua Anushka, které v Praze vystoupí úplně poprvé. Druhý festivalový den ovládnou svým úplně prvním pražským koncertem britští Foals, elektrofolkaři Crystal Fighters a J.A.R. představí svou speciální velkolepou show s gospelovým sborem. Mezi dalšími vystupujícími jsou například Walk Off The Earth, Ninet, Shelter Point, Ghostpoet, Ian Siegal, Prostitutes či Please the Trees.

Souběžně s METRONOME festivalem proběhne i multižánrový festival United Islands of Prague, který se koná již po třinácté. Hudbou oživí Kinského zahradu, Kampu, Střelecký Ostrov a Janáčkovo nábřeží. Hlavní program UIOP bude probíhat především v sobotu a v neděli 25. a 26. června. Mezi nejzajímavější interprety patří zpěvák a multiinstrumentalista L'Aupaire, temně melancholické severské trio Get Your Gun, rakouská elektro-popová formace Leyya a jedna z nejzásadnějších postav blízkovýchodní undergroundové hudební scény, libanonský hudební producent Zeid Hamdan, který vystoupí s egyptskou zpěvačkou Maii Waleed. Dále zahrají neofolkoví Trad.Attack! z Estonska či nejskloňovanější polská zpěvačka současnosti Monika Brodka. Hudební víkend předznamená Klubová noc, která proběhne ve čtvrtek 23. června v pražských hudebních klubech. Vstup na festival United Islands of Prague je letos díky podpoře hl. m. Prahy a partnerů opět zcela zdarma.

United Islands of Prague
23. – 25. 6. 2016
www.unitedislands.cz

METRONOME festival
25. – 26. 6. 2016
www.metronomefestival.cz

Uživatelský avatar
redakce
Moderátor
Příspěvky: 1118
Registrován: 02 črc 2014 13:59

Re: METRONOME: Praha 25-26.6.2016

Příspěvek od redakce »

Hvězda evropských hitparád, americký zpěvák Matt Simons, posledním potvrzeným interpretem festivalu METRONOME!

Hvězda evropských hitparád, americký zpěvák Matt Simons, je posledním potvrzeným interpretem festivalu METRONOME! Jeho hit Catch & Release zabodoval ve více než 10 zemích - na internetu i v rádiích. Simons se připojí mezi třicítku zvučných jmen zahraniční i tuzemské scény, které nový festival představí během posledního červnového víkendu v areálu holešovického Výstaviště. Nenechte si ujít největší hudební víkend v Praze! Vstupenky jsou k dostání v předprodeji v sítích TicketPro, Ticketportal a GoOut. Více informací najdete na www.metronomefestival.cz.

Talentovaný zpěvák a skladatel Matt Simons debutoval v roce 2012 s albem Pieces. Na svém kontě má celkem dvě desky a několik úspěšných singlů. Jeho singl Catch & Release z roku 2015 zaznamenal velký úspěch a dočkal se také úspěšného deep-houseového remixu od holandského producentského dua Deepend. Matt Simons ovládl nejen zásadní evropské kluby, ale i hitparády v Belgii, Holandsku, Francii, Německu, Rakousku nebo Švýcarsku, kde se vyšplhal až na ty nejvyšší příčky. Oficiální video má přes 10 milionů zhlédnutí. Také hudební nadšenci v Česku si jeho track pamatují z letošních hitparád, kde se držel na předních pozicích několik měsíců. V Praze zahraje Matt Simons úplně poprvé!

Uživatelský avatar
redakce
Moderátor
Příspěvky: 1118
Registrován: 02 črc 2014 13:59

Re: METRONOME: Praha 25-26.6.2016

Příspěvek od redakce »

Naplánujte si program na METRONOME festival již dnes! METRONOME festival vyvěsil harmonogram koncertů.

Nový dvoudenní hudební festival METRONOME, který proběhne 25. a 26. června v Praze, zveřejnil line-up s časy vystoupení jednotlivých interpretů! Už nyní si tak můžete naplánovat svůj festivalový program. Harmonogram připravili organizátoři tak, abyste stihli všechny koncerty, které vás zajímají! Již v pátek 24. června ve 20.30 ožije areál holešovického Výstaviště velkým hudebním večírkem. Během posledního červnového víkendu se pak na čtyřech pódiích v areálu holešovického Výstaviště představí na 30 zvučných jmen zahraniční i tuzemské hudební scény. V sobotu na hlavním pódiu vystoupí headliner festivalu legendární Iggy Pop, kapela The Kooks a elektro-popová zpěvačka Ella Eyre. Druhý festivalový den ovládnou svým úplně prvním pražským vystoupením Foals, elektrofolkaři Crystal Fighters a J.A.R. představí velkolepou show s gospelovým sborem. Mezi dalšími vystupujícími jsou například Walk Off The Earth, Ninet, Shelter Point, Matt Simons, Ghostpoet, Ian Siegal, Prostitutes či Please the Trees. Nenechte si ujít největší hudební víkend v Praze! Vstupenky jsou k dostání v předprodeji v sítích TicketPro, Ticketportal a GoOut. Kompletní line-up najdete na www.metronomefestival.cz.

Páteční společný večírek METRONOME a United Islands
Vpátek 24. června ve 20.30 ožije areál holešovického Výstaviště velkým hudebním večírkem. Svoje síly totiž spojí festival United Islands of Prague a nový METRONOME festival, za kterými stojí stejný organizační tým v čele s Davidem Gaydečkou a Martinem Voňkou. Pódia páteční warm-up party rozezní tři české kapely – Thom Artway, November 2nd a No Distance Paradise. Vstup na warm-up je zdarma. „Tři koncerty v předvečer festivalu jsou takovou pozvánkou a ochutnávkou toho, jak to bude o víkendu v areálu METRONOME vypadat a co tam všechno návštěvníky čeká,” vysvětluje za organizátory David Gaydečka.
Obrázek
Iggy Pop ovládne sobotní večer, housová afterparty pokračuje až do ranních hodin
V sobotu 25. června v 15.30 zahájí METRONOME festival speciální premiérové vystoupení Pražského filmového orchestru s názvem Bang Zoom Up to the Moon. Filmové melodie spojené s vesmírnou tématikou odstartují pomyslnou festivalovou raketu, která se objevila na letošním vizuálu. Zazní tak slavné filmové melodie z Vesmírné Odysey či Hvězdných válek.

Sobotnímu programu dominuje ve 21.30 legendární Iggy Pop, který představí nejen skladby ze zbrusu nové desky Post Pop Depression, ale i průřez své sólové tvorby. Jeho vystoupení předskakují indierockeři The Kooks a elektro-popová zpěvačka Ella Eyre. Richard Müller se speciální „Best of“ show nabídne průřez celoživotní tvorbou a Michal Ambrož & Hudba Praha představí své zbrusu nové album, které vzniklo v produkci Davida Kollera. Nenechte si ujít ani koncert zpěvačky a herečky Báry Polákové, britskou senzaci Fat White Family, pražskou kapelu Prostitutes či ambientní duo Shelter Point v premiérovém pražském vystoupení. Večerní program pokračuje až do rána a bude patřit elektroswingovým Mydy Rabycad, kteří už dávno přerostli české hranice a letos si zahrají například na britském Glastonbury festivalu a vystoupí také Max the Sax, solový projekt bývalého saxofonisty Parov Stelar. Noční afterparty až do ranních hodin bude probíhat v režii housového dua Anushka, které v Praze vystoupí úplně poprvé.

Neděle patří Foals a Crystal Fighters. J.A.R. vystoupí s gospelovým sborem Maranatha
Hudební program druhého festivalového dnes začíná ve 14.00 vystoupením The Fellas. Elektrofolkoví Crystal Fighters zahrají i několik tracků z právě připravované třetí studiové desky. Tuzemské legendární funkrockové uskupení J.A.R. předvede své písně v netradičních aranžích s gospelovým sborem Maranatha. Na hlavním pódiu ve 21.30 odehrají velkolepou show britští Foals. Proběhne také jedinečné setkání dvou výjimečných hudebních osobností - Ivan Král, baskytarista a skladatel filmové hudby, který spolupracoval například s Patti Smith, Iggym Popem nebo Blondie, vystoupí v historické premiéře společně s Jiřím Suchým. Dále se na pódiu objeví nejpopulárnější izraelská zpěvačka současnosti Ninet, brněnští Ghost of You či temně melancholické severské trio Get Your Gun. Druhý festivalový den nabídne také vystoupení kanadské formace Walk Off The Earth, amerického zpěváka Matta Simonse, britského bluesového zpěváka Iana Siegala, australského zpěváka a skladatele Stu Larsena a alternativně rockových Please The Trees.

Kompletní program prvního ročníku festivalu METRONOME najdete na http://www.metronomefestival.cz.

Vstupenky jsou k dostání v předprodejních sítích TicketPro, Ticketportal a GoOut.

Uživatelský avatar
redakce
Moderátor
Příspěvky: 1118
Registrován: 02 črc 2014 13:59

Re: METRONOME: Praha 25-26.6.2016

Příspěvek od redakce »

Iggy Pop představí v Praze novou doprovodnou kapelu a zahraje své největší hity.

Legenda punkrockové scény, Iggy Pop, se na poslední červnový víkend chystá do Prahy! V sobotu 25. června totiž zahraje na festivalu METRONOME, a to jak skladby ze zbrusu nové desky Post Pop Depression, tak i hity nahrané s kapelou Stooges i ze svého sólového období. Nenechte si ujít velkolepou show této hudební legendy! Jeho koncerty jsou pověstné neskutečnou energií a skoky do rozdivočeného davu. Do Prahy přijede se svou novou doprovodnou kapelou, kterou tvoří ostřílení muzikanti s velmi zajímavou hudební minulostí. Více informací najdete na www.metronomefestival.cz.

ObrázekMichiganský rodák James Newell Osterberg jr., známý celému světu více pod uměleckým pseudonymem Iggy Pop, právě skončil první část turné k nové desce Post Pop Depression, a nyní odstartoval druhou vlnu koncertů, kde představí to nejlepší ze své tvorby. Jedním ze zastávek jeho turné je i nový METRONOME festival, který proběhne 25. a 26. června v areálu holešovického Výstaviště. Na setlistu „best of“ vystoupení nechybí populární hity ze sólové tvorby jako je Lust For Life, skladby od Stooges, ani písně z nové desky.

Doprovodnou kapelu tvoří jiná sestava než ta, která společně s Joshem Hommem novou desku Iggyho Popa vytvořila. Avšak i tak se jedná o hudebníky, kteří mají co ukázat a jejich životopisy jsou více než zajímavé. Hlavní kytarista Kevin Armstrong má s Iggym už svou zkušenost. V roce 1986 k němu „přeběhl“ z doprovodné kapely Davida Bowieho – s Iggym nahrál album Blah Blah Blah a později hrál například s Morrisseym a nebo Sinead O‘Connor. S Morrisseym má zkušenost i klávesista a hráč na „hammondky“ Seamus Beaghen, který své umění ukázal i společně se ska/reagge legendou The Madness. O rytmiku doprovodné kapely se stará dvojice Matt Hector (bicí) a Ben Ellis (baskytara), kteří se znají z projektu Gutterdämmerung, což je kombinace hudebního dokumentu a živé kapely belgického umělce Bjorna Tagemose.

Na METRONOME festivalu se během posledního červnového víkendu na čtyřech pódiích v areálu holešovického Výstaviště představí přes 30 zvučných jmen zahraniční i tuzemské scény. Nenechte si ujít největší hudební víkend v Praze!
Vstupenky jsou k dostání v předprodeji v sítích TicketPro, Ticketportal a GoOut. Kompletní line-up najdete na www.metronomefestival.cz.

Odpovědět