Benátská!: Liberec, 25-28.7.2019

Hudební akce s mediální podporou MUSICstage.cz
Odpovědět
Uživatelský avatar
redakce
Moderátor
Příspěvky: 1095
Registrován: 02 črc 2014 13:59

Benátská!: Liberec, 25-28.7.2019

Příspěvek od redakce »

Festival Benátská! s Impulsem, který se bude konat 25. – 28. července 2019 ve Vesci u Liberce, oznamuje zahraničního headlinera – švédskou skupinu Europe.

Cenově zvýhodněné vstupenky do konce roku pořídíte na www.benatska.cz.

„Není na co čekat a tak s velkou radostí oznamujeme dalšího headlinera, jehož vystoupení se nám podařilo domluvit pro nadcházející ročník. Přijede Europe! Švédská rocková kapela u nás velmi dobře známá nejvíce asi hitem The Final Countdown,“ říká Petr Pečený, jeden z pořadatelů.

Europe za svojí kariéru prodali přes 25 milionů nosičů a singl The Final Countdown byl první v hitparádách 25 zemí světa. Skupina se u nás představí v nejsilnější a nejslavnější sestavě, v čele se zpěvákem Joey Tempestem a kytaristou Johnem Norumem.
Obrázek
Míří sem však i další československá legenda Richard Műller. Ten si pro Benátskou! s Impulsem připraví speciální hudební set, který popisuje: „Doprovodí mne jedenáct famózních hudebníků a tři skvělé vokalistky. Zazpíváme zdejšímu publiku nejen známé písně Cigaretka na dva ťahy, Nočná optika či Julia Roberts, ale také úplné novinky. Toto mimořádné obsazení nám také dovoluje zahrát některé známé hity, které normálně na koncertech nehrajeme.“

Dalšími hvězdami festivalu budou: Karel Gott, Chinaski, Čechomor, Lenny, No Name, Václav Neckář a Bacily, Michal Hrůza a Marek Ztracený. Rockery pak potěší Harlej, Traktor, obnovené Vítkovo Kvarteto, Doctor PP, Láďa Křížek, Noid, SPS nebo Ee!.

„V sobotu již tradičně jedno z pódií obsadí kapely určené zejména mladému publiku. Máme potvrzené tyto formace: Paulie Garand, Ben Cristovao, Sebastian, Lipo, Vojta D, Poetika, Robin Mood a Hank“, doplňuje za pořadatele Pavel Mikez.

Oblíbeným a originálním dárkem pod stromeček bývají každoročně dárkové vánoční certifikáty s několika motivy k zakoupeným vstupenkám.

Vstupenku na 27. ročník hudebního festivalu Benátská! s Impulsem navíc pořídíte do konce prosince za zvlášť výhodnou cenu 1290,- Kč v předprodeji.

Festival Benátská! s Impulsem se nachází v nádherném areálu ve Vesci u Liberce. Pořadatelé zajišťují pro návštěvníky pestrý a zábavný program pro celé rodiny. Nabízí doprovodný program, skvělé služby, kvalitní kuchyni, regionální potraviny, tradiční festivalovou vinárnu, nejdelší vodní skluzavku na hudebních festivalech v ČR, dostatečné množství pravidelně udržovaných záchodů, velké parkoviště, oddychové zóny, dětský koutek a spoustu dalších atrakcí.

Benátská! s Impulsem je Čistým festivalem. My odpad třídíme!
Benátská! s Impulsem je bezbariérovým festivalem.
Na Benátskou! s Impulsem můžete i se stanem či karavanem.

https://www.benatska.cz
https://www.facebook.com/benatskanoc.cz
https://plus.google.com/+BenatskanocCz
https://twitter.com/benatskanoccz
https://www.youtube.com/channel/UCYaxFu ... OI4ufm6RIg
https://www.instagram.com/benatska/

Uživatelský avatar
redakce
Moderátor
Příspěvky: 1095
Registrován: 02 črc 2014 13:59

Re: Benátská!: Liberec, 25-28.7.2019

Příspěvek od redakce »

Božský čtvrtek odstartuje 27. ročník festivalu Benátská! s Impulsem.

Večírek pro nedočkavé - tradiční první festivalový den (čtvrtek 25. července) - bude ve znamení hudební oslavy 80. narozenin Karla Gotta, vyvrcholí jeho koncertem.

Božský čtvrtek naservíruje dokonalé hudební menu, které na hlavním pódiu obstarají Zlatí slavíci– tedy nejen mnohonásobný držitel ocenění Karel Gott, ale i ti jedno či více násobní, jimž se podařilo narušit jeho vítěznou sérii: Dalibor Janda a Peter Nagy. Oba přislíbili, že na svůj repertoár zařadí nejen vlastní největší hity, ale i nezapomenutelné skladby Karla Gotta. Přispějí tak k jedinečné oslavě „božských“ 80. narozenin pod širým nebem, které doplní ještě koncertní sety Anny K. a kapely Brutus. Druhé pódium bude ve znamení punku. Zahrají kapely: SPS, E!E, Metal B. R. a Záviš - knížete pornofolku.

Na to, jak Karla Gotta seznámil s tvorbou Záviše, vzpomíná s úsměvem Petr Pečený, spolupořadatel festivalu: „Jednou Karel Gott křtil album Tří sester, na akci také dorazil Záviš (kde jsem je seznámil) a prodávala se tam i Závišova CD, které si všechny Karel koupil. Několik dní poté jsem se od jeho ženy s poděkováním dozvěděl, že Závišova hudba zněla na Bertramce celý den… Věřím tedy, že i jeho koncert si Mistr užije.“

Během 27. ročníku vystoupí: Richard Műller, Chinaski, Čechomor, Lenny, No Name, Václav Neckář a Bacily, David Stypka a Bandjeez, Ben Cristovao a další.

Výhodnější už to nebude! Vstupenku na 27. ročník hudebního festivalu Benátská! s Impulsem pořídíte do konce února za 1390,- Kč v předprodeji na https://www.benatska-vstupenky.cz/eshop/.

Festival Benátská! s Impulsem se nachází v nádherném areálu ve Vesci u Liberce. Pořadatelé zajišťují pro návštěvníky pestrý a zábavný program pro celé rodiny. Nabízí doprovodný program, skvělé služby, kvalitní kuchyni, regionální potraviny, tradiční festivalovou vinárnu, nejdelší vodní skluzavku na hudebních festivalech v ČR, dostatečné množství pravidelně udržovaných záchodů, velké parkoviště, oddychové zóny, sobotní dětský koutek a spoustu dalších věcí.

Uživatelský avatar
redakce
Moderátor
Příspěvky: 1095
Registrován: 02 črc 2014 13:59

Re: Benátská!: Liberec, 25-28.7.2019

Příspěvek od redakce »

Pečlivě dávkované slovenské legendy se vrací na Benátskou! - Richard Műller, No Name, Peter Nagy – na každý den minimálně jedna.

27. ročník festivalu Benátská! s Impulsem se koná v termínu 25. – 28. července 2019 v areálu ve Vesci u Liberce. Hned první festivalový den (čtvrtek 25. 7.) se v rámci „večírku pro nedočkavé“, který je v tomto ročníku koncipován jako hudební pocta legendě Karlu Gottovi, dočkají návštěvníci koncertního setu jedné ze slovenských hudebních ikon - Petera Nagyho.

V pátek přijede zahrát Richard Müller v doprovodu jedenácti hudebníků včetně tří vokalistek, trubky, trombónu a saxofonu. Známé skladby zde zazní jak ještě nikdy předtím, slibuje: „My vždy hrajeme naplno. Věřím, že si společně s publikem uděláme krásný večer a budeme se bavit. Zahrajeme největší pecky, ale i písně, které mám rád já osobně. Věřím, že to bude krásný večer. Na Benátskou se rád vracím právě kvůli úžasné atmosféře!“ Čí vystoupení si Richard Müller rozhodně nechce nechat ujít? „Rád bych viděl Mistra Karla Gotta, Lenny, Annu K. a Václava Neckáře.“

Na sobotní večer se chystá kapela No Name, která je se zdejším krajem a festivalem úzce spjatá. Igor Timko vysvětluje: „Nedávno jsme stihli zaběhnout na hokejový zápas s nastávajícími manželi, kteří chtěli, abych je přijel oddat J. Navíc historicky za zdejší „Tygry“ hráli mnozí Slováci: Radivojevič, Lašák … Takže je super vědět, že v Liberci jsou našinci bráni jako vlastní.“
Obrázek
No Name mají i s festivalem Benátská! nezapomenutelný zážitek: „Status Quo nás požádali, abychom si s nimi vyměnili pořadí koncertů a mohli vystoupit před námi, pospíchali s odjezdem mimo Českou republiku. Bylo logické, že jsme služebně starším a slavnějším kolegům vyšli vstříc. Nakonec jsme se ale dozvěděli, že ze Status Quo nikdo neodjel hned, ale naopak si náš hudební set užili, podívali se na celý a natáčeli si ho, takže to potěší, že J.“

No Name a Richard Müller mají také několik společných věcí – nemají rádi povinnost platit složenky a nejlepší rada, kterou v životě dostali je: žij a nech žít.

Během 27. ročníku vystoupí: IMT Smile, Chinaski, Čechomor, Lenny, No Name, Václav Neckář a Bacily, David Stypka a Bandjeez, Ben Cristovao a další.

Výhodnější už to nebude! Vstupenku na 27. ročník hudebního festivalu Benátská! s Impulsem pořídíte do konce dubna za 1490,- Kč v předprodeji na https://www.benatska-vstupenky.cz/eshop/.

Festival Benátská! s Impulsem se nachází v nádherném areálu ve Vesci u Liberce. Pořadatelé zajišťují pro návštěvníky pestrý a zábavný program pro celé rodiny. Nabízí doprovodný program, skvělé služby, kvalitní kuchyni, regionální potraviny, tradiční festivalovou vinárnu, nejdelší vodní skluzavku na hudebních festivalech v ČR, dostatečné množství pravidelně udržovaných záchodů, velké parkoviště, oddychové zóny, dětský koutek a spoustu dalších věcí.

Uživatelský avatar
redakce
Moderátor
Příspěvky: 1095
Registrován: 02 črc 2014 13:59

Re: Benátská!: Liberec, 25-28.7.2019

Příspěvek od redakce »

Chinaski: „Benátská! je pro nás speciální!“

Na 27. ročník festivalu Benátská! s Impulsem, který se koná v termínu 25. – 28. července 2019 v areálu ve Vesci u Liberce, se chystá i kapela Chinaski.

Proč je pro ně zrovna festival Benátská! výjimečný? Přijeli o měsíc dříve!
„Byl to jeden z prvních festivalů, kam nás pozvali ještě jako Starý Hadry. Místo v červenci jsme přijeli už v červnu a byli jsme strašně naštvaní na pořadatele, že nikde nikdo nebyl, ani lidé, ale ani žádné podium. Sedli jsme si do hospody a čekali… až jsme se tedy dozvěděli, ať přijedeme až za měsíc:-),“ říká František Táborský.

K Liberci má silné pouto frontman Michal Malátný, který hrál několik let v místním divadle a žil na herecké ubytovně. Chinaski také rádi vzpomínají na nespočet perfektních koncertů v klubu Golet.

Obrázek

Bouři navzdory
Václav Neckář se skupinou Bacily přijedou po roce znovu, slíbili to pořadatelům, kteří jejich loňský koncert museli zrušit. „Minulý rok se nám nepodařilo odehrát náš koncert kvůli nepřízni počasí. Začátek koncertu Tublatanky, která měla hrát před námi, byl odložen kvůli velké průtrži a silnému větru. Když se živly uklidnily, řešilo se dodržení časového plánu. Jediné logické řešení bylo, že jsme náš čas dali k dispozici kolegům ze Slovenska a my jsme jeli domů. S pořadatelem jsme se dohodli, že na Benátské vystoupíme příště, tedy letos.“
Chinaski i Václav Neckář vystoupí v sobotu 27. 7.

Na programu 27. ročníku jsou dále tyto jména: Karel Gott, Europe, Čechomor, No Name, David Stypka a Bandjeez, Ben Cristovao, Marek Ztracený, Doctor PP a další. Veškeré informace naleznete na www.benatska.cz.

Výhodnější už to nebude! Vstupenku na 27. ročník hudebního festivalu Benátská! s Impulsem pořídíte do konce června za 1590,- Kč v předprodeji na https://www.benatska-vstupenky.cz/eshop/.

Uživatelský avatar
redakce
Moderátor
Příspěvky: 1095
Registrován: 02 črc 2014 13:59

Re: Benátská!: Liberec, 25-28.7.2019

Příspěvek od redakce »

Benátská! s Impulsem? To je oslava hudby, lásky a radosti říkají švédští Europe, kteří zde zahrají v pátek 26. 7.

„Doražte na festival Benátská! s Impulsem a užijte si naší Europe party! Bude to oslava lásky, hudby a radosti. Pojďme si společně udělat nezapomenutelnou noc!”, zve na festival Benátská! s Impulsem za skupinu Europe bubeník Ian Haugland. Nezapomenutelná určitě bude i pro desítku výherců festivalové soutěže o setkání s celou kapelou Europe. Zapojit se mohou všichni od 6. července na facebooku Benátské!
https://www.facebook.com/benatskanoc.cz/.

Europe – pátek 26. 7.
„Zbožňujeme české fanoušky, zdejší publikum i hraní zde. Máme mnoho společného nejen v hudbě a literatuře. To je ten důvod! Domnívám se, že čeští posluchači skutečně rozumí a mají rádi rockovou hudbu. My zase víme, co chtějí – jenom to nejlepší!,” doplňuje Ian. „Zahrajeme mix našich největších hitů, ale i písní, které rádi hrajeme naživo. Určitě nevynecháme ani sólové pecky a samozřejmě i překvapení bude!”
Obrázek
Naši příznivci jsou naše motivace!
„Vloni jsme přivítali rekordní počet návštěvníků, dorazilo jich přes 40 000. To je pro nás obrovská motivace. Pro tento ročník jsme se snažili připravit skvělý program, aby se nejen všichni vrátili, ale přivedli s sebou i další přátele a my tak mohli slavit společně další rekord,“ říká Petr Pečený za pořadatele festivalu.

27. ročník festivalu Benátská! s Impulsem uvede během 4 festivalových dnů od čtvrtka 25. 7. do nedělních ranních hodin 28. července 2019 hostit na 3 scénách (2 pódia a stan Rádia Impuls) přes 50 hudebních formací a DJ´s.

Božský čtvrtek, tedy první festivalový den 25. 7., bude patřit nejen hudební oslavě 80. narozenin Karla Gotta, ale také vystoupením Anny K., Petera Nagyho, Dalibora Jandy a dalších.

Pátek 26. 7. Europe, Richardovi Műllerovi, Čechomoru, Marku Ztracenému či rockovým kapelám Harlej, Alkehol, atd.
Sobota 27. 7. naopak českým kapelám: Chinaski, Lenny, Ben Cristovao, David Stypka, Václav Neckář, Michal Hrůza, Jaroslav Uhlíř či slovenským No Name.

Proč vyrazit právě na Benátskou!?
Letos jednoznačně kvůli exkluzivnímu vystoupení Karla Gotta, které pořadatelé pojmou jako božskou oslavu jeho 80. narozenin. „Je to pro nás velká výzva a pro festival veliká pocta. Však pro Karla také připravujeme speciální překvapení,“ doplňuje spolupořadatel Pavel Mikez.

Odpovědět