TOM'SLINE AEB-3 Bass EQ

Odpovědět
Basstard
Příspěvky: 7
Registrován: 24 pro 2014 11:08

TOM'SLINE AEB-3 Bass EQ

Příspěvek od Basstard »

Pětipásmový baskytarový equalizér.
27. 5. 2015

TOM'SLINE AEB-3 BASS EQ je produktem čínské firmy Aroma Music Co. Ltd., která se zabývá vývojem a distribucí digitálních hudebních produktů a doplňků. Produktová řada AROMA zahrnuje ladičky, metronomy a příslušenství, kytarové a baskytarové efekty pak nesou označení TOM'SLINE. Aroma Music je poměrně mladá společnost. K výrobě dosavadních produktů a probíhajícímu vývoji se podílejí nadaní studenti a zkušení muzikanti. Dá se očekávat, že firma bude své portfolio rozšiřovat o další zajímavé produkty.

ObrázekPředstavení
Efekt je sice miniaturních rozměrů, avšak z kovové konstrukce. Obsahuje pět různých frekvencí, a to 62.5 Hz, 125 Hz, 500 Hz, 1000 Hz a 4000 Hz, přičemž lze pro každou frekvenci zvlášť nastavit zesílení v rozsahu -18 dB až +18 dB. Dále pak už zbývá jenom přepínač On/Off a potenciometr k ovládání celkového zesílení efektu. Efekt lze napájet pouze adaptérem ze zásuvky, napájení 9V baterií možné není. Napájecí adaptér ale není součástí balení.

Zvuk
Ač je tato krabička vskutku malá, svou kvalitou mě příjemně překvapila. Frekvence, se kterými můžete pracovat, jsou účelně rozvrženy pro potřeby basistů - dvěma ovládáte basové pásmo, dvěma středy + středo-výšky a jednou výšky.

V praxi existuje mnoho variant jak efekt využít. Například nastavit korekce na aparátu na rovno pro prstovou či fretless hru a na krabičce vytvořit „účko“ s vykradenými středy pro slap, zesílenými výšky pro taping, zvýraznit basové frekvence 62.5 a 125 Hz pro tlustý reggae či dubový zvuk, speciální zvuk na sóla apod. Nastavení jednotlivých frekvencí se meze nekladou, je však třeba dát samozřejmě důraz na to, aby nebyly zesíleny tak, že dojde k „nakreslování“ výsledného zvuku.

Při přepínání efektu On/Off nejsou slyšet rušivé „lupance“. Efekt disponuje true bypass, nešumí tedy jak v pasivní ani aktivní poloze.

Závěrem
Nevýhodou je absence možnosti napájení 9V baterií a tedy nutnost napájet efekt pouze adaptérem ze sítě. Další menší nevýhodou je potenciometr ovládající celkovou hlasitost efektu. Při zapnutí efektu se rozsvítí zelená LED dioda indikující, že je efekt v aktivním režimu. Bohužel však již neuvidíte na kolik máte nastavenou celkovou hlasitost. Proto je dobré si hlasitost efektu odzkoušet předem.

S jistotou se dá však říci, že je to ideální efekt pro basisty, kteří mají buď nedostatečný equalizér na svém aparátu nebo pro ty, kteří rádi mění vlastnosti zvuku během hry a mají třeba jen pasivní baskytaru.

Výrobce: Aroma Music
Zapůjčil: Audiomaster

Jiří Stejskal
PROFIL AUTORA: Jiří Stejskal
Baskytarista Jiří Stejskal se hudbě věnuje již od dětství. Původně hrál na klarinet na ZUŠ Veveří v Brně a poté ve 14ti letech zcela přešel na baskytaru, které se věnuje dodnes. Za svoji kariéru si prošel mnoha kapelami a styly, jako jazz, funk, RnB, rock, pop, electronica apod. V současné době působí jako baskytarista v kapele Sabiny Křovákové a dále se plně věnuje svému novému elektronickému projektu.
Jiří Stejskal

Odpovědět