Aroma AG-26A

Odpovědět
sebastian
Příspěvky: 5
Registrován: 28 lis 2018 08:40

Aroma AG-26A

Příspěvek od sebastian »

Buskerův společník.
10. 1. 2019

Společnost Aroma nám přináší novinku na poli akustickýc komb. Cílovou skupinou těchto modelů budou, dle mého názoru, z většiny pouliční umělci, právě díky technologiím, které sebou tahle bedýnka přináší. Aroma AG-26A je pětadvacetiwattové kombo pro akustickou kytaru. Největší zajímavostí tohoto aparátu je integorvaný akumulátor, který umožňuje kombo využívat na nejrůznějších místech, nezávisle na přítomnosti elektrického zdroje. V souvislosti s touto charakteristikou byla navržena i konstrukce Aromy, která disponuje kompaktními rozměry a přívětivou váhou. Všechny tyto vlastnosti jsou podtrženy dřevem inspirovaným designem, jak už bývá u akustických komb tradicí. Vezmeme-li v potaz, že doporučená maloobchodní cena se pohybuje lehce přes pět tisíc korun, je velmi nepravděpodebné, aby se Aroma AG-26A nedočkala svých příznivců. Obzvláště těch z řad buskerů a “kočovných” umělců.
Obrázek
Popis
Aroma AG-26A nabízí možnost zapojení kytary a zpěvového mikrofonu. Paradoxně však není vybavena konektrorem XLR, nýbrž klasickým jackem 6,3 mm. Oba tyto konektory jsou umístěny na zadním ovládacím panelu, spolu s konektorem pro nabíjecí adaptér a linkový výstup. Kytarový režim disponuje dvoupásmovou ekvalizací, digitálním reverbem a samozřejmě ovladačem Volume. Zpěvový kanál lze ovládat pomocí potenciometrů Volume, Reverb a třípásmové ekvalizace Bass, Middle a Treble. Všechnu tyto ovládací prvky jsou standartně umístěny na horním kontrolním panelu. AG-25ka je osazena osmipalcovým reproduktorem. Po stranách jsou dále přimontovány řemenové rolny sloužící k uchycení popruhu, který je, spolu s nabíječkou, součástí balení. Kombo je také vybaveno otvory na PA stojan.

Dojmy a pocity
Na testování Aromy jsem si obstaral elektroakustickou kytaru Martin DX1AE. Masivní smrková přední deska, mahagonové tělo a krk - přesně tak, jak to máme rádi. Zapojuji kytaru a hned v úvodu zjišťuji, že přebudit Aromu není vůbec těžké a stahuji hlasitost na kytaře. Dostávám se na příjemný a barevný tón, obzvlášť se zabudovaným reverbem zažívám spustu legrace. Bohužel se však stále musím krotit, abych kombo nepřebuzoval. Při zapojení obou režimů, tedy zpěvového a kytarového, docházím k závěru, že mít sebou tohle kombíčko někde na dovolené v Itálii by vůbec nemusel být špatný nápad a dobře sestavený playlist by možná dokázal proměnit vaši dovolenou v pracovní cestu. Na serióznější a klubové hraní bych však volil v jiných vodách. 25 Wattů je stále malá síla na uhrání větších kaváren a podobných míst. Každopádně se za tu cenu jedná o velmi sympatické a kompaktní kombo, se kterým zcela jistě zažijete spoustu legrace a krásných hudebních zážitků.

Výrobce: Aroma Music
Zapůjčil: AudioMaster CZ a.s.

Sebastian S. Sorrosa


Ceny můžete porovnat na Zbozi.cz
PROFIL AUTORA: Sebastian S. Sorrosa
Rock n' rollový muzikant a skladatel s ekvádorskými kořeny, žijící hudbou a vším, co k tomu patří. Půsbil jako sólový kytarista v poprockové formaci Rituály. V současné době stojí v čele svého tria Tortuga, hraje v doprovodné kapele amerického kytaristy Dani Robinsona a spolupracuje s řadou dalších interpretů. Je také vyhledávaným učitelem kytary a vášnivým sběratelem kytarových efektů.

Odpovědět