Rozhodnutí - začít hrát na baskytaru nebo elektrickou kytaru

Riffy, sóla, techniky, cvičení... aneb praxe všeobecně
Odpovědět
Bata
Příspěvky: 1
Registrován: 11 lis 2011 14:02

Rozhodnutí - začít hrát na baskytaru nebo elektrickou kytaru

Příspěvek od Bata »

Zdravim ! Potřebuji pomoc. Jsem jaksi kytaroví začátečník a nevím jestli si mam koupit baskytaru a nebo normální elektrickou kytaru. Prosím poraďte, co by bylo pro mě jako začátečníka nejlepší !! Předem Děkuji .... :)

Dejw

Re: Potřebuju poradit !

Příspěvek od Dejw »

Vítám tě mezi na fóru, bohužel jsi pro svůj příspěvek vybral nevhodné zařazení. Toto vlákno slouží pro návrhy na změny v rámci fóra. Otázky prosím směřuj do jiné, vhodnější kategorie - nejlépe První problémy nebo Kecárna.

Co se týče rozhodování, tak to je na tobě, jaký nástroj si vybereš. Zamysli se nad tím, co chceš hrát a podle toho se rozhodni.

Jinak tady to zamykám a až si založíš nové téma ve správné sekci s konkrétním dotazem, bude toto téma smazáno.

Díky za pochopení a pořádně si výběr promysli.

EDIT: sice jsem téma chtěl smazat, ale po přesunutí může zůstat - třeba ti někdo poradí

Tobi
Příspěvky: 361
Registrován: 06 dub 2009 16:08

Re: Potřebuju poradit !

Příspěvek od Tobi »

ahoj.

rad te vidim na foru a doufam, ze ti tu pomuzeme, kazdopadne.. jak rikal Dejw - tenhle dotaz nepatri sem. Tema zustane zamcene, prosim, zaloz si nove. Krom toho jsem jej presunul, aby nestrasilo, kde nema =]

vim, ze moc lidi pravidla necte. ok, neni problem. kdyz vedi, jak to na forech chodi a jak se maji chovat. pro novacky doporucuju: http://kytaraforum.cz/viewtopic.php?f=52&t=374 a taky je dobry si alespon trochu prohlidnout forum, nez napises prvni prispevek. myslim, ze kdybys to udelal nenapises ho do "Rady a napady", ale do "S kytarou poprve v ruce -> Prvni problemy"

good luck :)

Amatér
Příspěvky: 4
Registrován: 23 pro 2011 15:17

Re: Rozhodnutí - začít hrát na baskytaru nebo elektrickou ky

Příspěvek od Amatér »

Nejsem žádný virtuóz ale myslím že si vybíráš ze dvou jiných (né zcela) nástrojů. O bass kytaře se tvrdí že je na ní jednoduché hrát protože má čtyři struny a né 6... není to úplně pravda. Pokud chceš hrát v kapele a doprovázet to nějakou jednoduchou bassovou linkou tak to je možná jednodušší ale ty složitější vyhrávky už jsou docela těžké. Kytara má tu výhodu že se dá ve větší šíři použít jako sólový nástroj, dá se na ní zahrát víc věcí a jde na ni i provizorně zabassovat... to je asi vše vybírej jak myslíš.

Uživatelský avatar
Ol'Dawg
Příspěvky: 119
Registrován: 28 zář 2011 17:01

Re: Rozhodnutí - začít hrát na baskytaru nebo elektrickou ky

Příspěvek od Ol'Dawg »

Buď vítán na fóru!
Dovolil bych si připodotknout, že hra na baskytaru je spíš podobná hře na sólovou kytaru, zatímco k doprovodné kytaře má opravdu daleko. Při rozhodování bych zvážil také jiný fakt - nejdřív se naučit hrát na jakoukoli kytaru aspoň na průměrné úrovni, tj. doprovod a jedndušší sóla a až potom přemýšlet o nějaké specializaci. Se základními zkušenostmi se ti bude lépe rozhodovat, protože budeš vědět, co to obnáší. Já např. neznám basáka, který by neuměl hrát na běžnou kytaru...

Píšu-li "na jakoukoli kytaru", mám tím na mysli opravdu jakoukoli, včetně akustiky. Elektrická kytara totiž bývá optimalizována na excelentní hratelnost, což ale neplatí pro akustiku. Když začneš akustikou, projdeš si velmi tvrdým začátkem a zvykneš si spoléhat jen na své ruce, nebudou tam žádné efektíky, schopné zamaskovat tvé hráčské poklesky :-) Když po zákadní průpravě na akustiku přejdeš na elektriku (jedno jakou), bude to mnohem jednodušší, celkový výsledek bude mnohem lepší a budeš se i snáze rozhodovat, na co hrát. Dovolil bych si odhadnout, že základní průprava na akustiku tvé kytarové začátky značně urychlí.

A k té base: nemusí mít 4 struny, může jich mít 5, 6 i 7 a může být i bezpražcová. A to je potom mazec :-) Takže o čem se tu vlastně rozhodujeme?
http://www.kytara.net | http://www.facebook.com/pages/Akustick% ... 5?filter=3
kytara Martin D28 + L. R. Baggs Lyric, combo AER Alpha, Shubb capo (S1, C7b, C8b), Elixir 0.12-0.56 PB, Golden Gate pick, Saddle thumbpick

Amatér
Příspěvky: 4
Registrován: 23 pro 2011 15:17

Re: Rozhodnutí - začít hrát na baskytaru nebo elektrickou ky

Příspěvek od Amatér »

trochu OT ale znám bassáka co neumí na kytaru.. a hraje dost slušně...

Uživatelský avatar
Ol'Dawg
Příspěvky: 119
Registrován: 28 zář 2011 17:01

Re: Rozhodnutí - začít hrát na baskytaru nebo elektrickou ky

Příspěvek od Ol'Dawg »

Amatér píše:trochu OT ale znám bassáka co neumí na kytaru.. a hraje dost slušně...
Jóó, svět je halt kulatej a možný je fšecko. Já neměl štěstí na takového exota :-) Znám ale spoustu basáků, kteří začali s obyčejnou akustikou, pak přešli na elektrickou basu a 2 z nich se zase vrátili k akustické base. A všichni hrajou velice pěkně na všechno, co jim přijde pod ruku...

Koukám, je Štědrý den, takže přeju veselé Vánoce s bohatou nadílkou, nejlépe ať najdete pod stromečkem tu vaši vysněnou kytaru!
http://www.kytara.net | http://www.facebook.com/pages/Akustick% ... 5?filter=3
kytara Martin D28 + L. R. Baggs Lyric, combo AER Alpha, Shubb capo (S1, C7b, C8b), Elixir 0.12-0.56 PB, Golden Gate pick, Saddle thumbpick

Odpovědět