První elektrická kytara Bulletcaster?

Šest strun, sedm strun, plné tělo se SC i HB snímači
Odpovědět
spike6
Příspěvky: 11
Registrován: 27 říj 2010 20:05

První elektrická kytara Bulletcaster?

Příspěvek od spike6 »

Dobrej mám dotaz.. Mám kytaru Squier by fender Bulletcaster, jestli je vhodná pro začátečníka s elektrikou. Rok jsem hrál na akustickou kytaru, ale teď mám rozhodnutí založit si s kamarádama kapelu. Chcem hrát Big Bít nebo tvrdší třeba Heavy Metal jestli je na to vhodná a jakou kytaru by jste dodporučovali do budoucna. Taky by jste mohli poradit dobrý kombo mám Behringera 15 Wattů a s tim na menšim indoor koncertě fakt nezahraju. Předem dík za odpovědi =).

kelley
Příspěvky: 2
Registrován: 29 lis 2011 13:47

Re: První elektrická kytara Bulletcaster?

Příspěvek od kelley »

Ahoj,
kytara je celkem OK, pro začátečníka, proč ne. Akorát na ty tvrdší styly nemusí úplně vyhovovat typ snímačů "single coil". Mají totiž tu nepříjemnou vlastnost, že při větším zkreslení můžou produkovat v kombu brum. O něco vhodnější mi připadají snímače "humbucker" - dvoucívkové, třeba od firem EMG nebo Seymour Duncan. Tak to ke kytaře do budoucna.
A to kombo - vybírej něco o výkonu mezi 65-100W, značky Randall, Crate, Laney, Fender, Peavey, Roland...

spike6
Příspěvky: 11
Registrován: 27 říj 2010 20:05

Re: První elektrická kytara Bulletcaster?

Příspěvek od spike6 »

díky ;)

OndrejCvrk
Příspěvky: 4
Registrován: 29 úno 2012 15:44

Re: První elektrická kytara Bulletcaster?

Příspěvek od OndrejCvrk »

Ahoj, kytara to špatná není, ale také to není žádná sláva. Pro začátek stačí.

A určitě kombo není jen o wattech, to nevím, kde jste si kluci přečetli. Komba se rozdělují na tranzistorová, pololampová, lampová a modellingová. Jestli srovnáš třeba Fender superchamp xd 15W, tak je ten lampový zvuk o dost průraznější než třeba tranzistorový 100W Fender Frontman. Mimochodem frontman má docela dost bídný zvuk. A hlavně zapomeň na to, aby jsi kombo vybíral podle značky, vybírej podle zvuku... Fender je třeba dobrá značka, ale co když si ten člověk koupí zrovna frontmana a bude si říkat, jo, to je fender, nemůže to bejt špatný...

Odpovědět