Divný zvuk:((

Španělky, jumba, westernové, koncertní… možno též se snímačem
Odpovědět
jane
Příspěvky: 2
Registrován: 20 led 2011 20:55

Divný zvuk:((

Příspěvek od jane »

Zdravim všechny ;) Potřebovala bych poradit. Koupila jsem si kytaru na internetu jmenuje se STAGG C542..Jsem začátečník, kytaru teda držím poprvé v ruce:-) , ale vůbec nejsem spokojená se zvukem, přijde mi že to hraje strašně hluboce, naladěný je to už od dodavatele,takže laděním to nebude.Myslíte si, že je to kvůli těm nylonovým strunám? Kytara s kovovými zní totiž úplně jinak( lépe) :x Nebo si myslíte,že pro začátečníka to zatím stačí? Časem si určitě koupím s kovovými, tohle se mi totiž vůbec, ale vůbec nelíbí :evil: :lol: Předem děkuji milé duši :D , která mi zodpoví mé trapné otázky. :lol:

Dejw

Re: Divný zvuk:((

Příspěvek od Dejw »

Zdravím,
začnu tím - obecně kytary Stagg (jednou jsem na to četl slogan: "Stagg - kytary k ohni i do ohně" - autora si bohužel nepamatuju, brát prosím jako vtip) moc dobrý nejsou, ale nechci to odsuzovat bez osobní zkušenosti. Pokud se nepletu, je ta C542 součástí nějaké sady.

:!: I když je kytara naladěná od dodavatele, tak to rozhodně neznamená, že se nemusí ladit. :!:

Zatím jsem se ještě nesetkal s kytarou, která by se ladit nemusela. Struny pracují a je potřeba je dolaďovat - možná ty zvuky, které se ti nezdají jsou způsobeny tím, že je kytara rozladěná. Od toho jsou tam ty kolíky.

Rozdíl mezi zvukem strun nylonových a kovových je velký. Je potřeba si uvědomit co chceš hrát, píšu to tady každýmu: pokud klasiku, tak sis vybrala dobře, pokud ne, tak jsi měla vybrat kytaru jinou. Přiznám se, že se mi taky více líbí zvuk kovových strun :D

Jinak přeju hodně úspěchů při hře na kytaru, pevný nervy při učení ;) a doufám, že se aktivně zapojíš i do dalších diskuzí.

Uživatelský avatar
Matttyna
Příspěvky: 105
Registrován: 24 úno 2010 21:08

Re: Divný zvuk:((

Příspěvek od Matttyna »

Ahoj,
nedávno se to tu řešilo v jednom topicu :-)
http://kytaraforum.cz/viewtopic.php?f=57&t=383 (myslím, že to byl podobný problém :-))

Jinak všeobecně tě odkážu na téma, co se věnuje kompletně ladění, takže tam bys mohla najít téměř vše :-)
http://kytaraforum.cz/viewtopic.php?f=57&t=55

Kytaru výrobce možná ladil, ale jak už bylo zmíněno, nikdy to nevydrží. Bohužel, piáno vydrží naladěné několik let, ale kytara ani ne několik minut, no...
Nadruhou stranu, mi nepotřebujem ladiče :-)

Ať se daří ( a jestli jsi témata viděla, tak se omlouvám...)
In love with my Nashville NW-32C...

jane
Příspěvky: 2
Registrován: 20 led 2011 20:55

Re: Divný zvuk:((

Příspěvek od jane »

Ano kytara mi přijde opravdu jak na zatopení, s tímhle bych asi ani u toho táboráku neuspěla..:D Jinak moc děkuji za vysvětlenou a vaší ochotu:-) a mohla bych se zeptat jaká kytara s kovovými strunami by byla fajn pro začátečníka? Tak zatím do 3000Kč..? Nebo na jaké jste se učili vy? Kdybych tohle forum objevila dřív, určitě bych se na ní vyprdla :) ,je to tu fakt super.. :prvni: teď mi nezbývá nic jiného než si koupit jinou a smířit se se zbytečnými vyhozenými penězi za tuhle.. :cry: :)

Tobi
Příspěvky: 361
Registrován: 06 dub 2009 16:08

Re: Divný zvuk:((

Příspěvek od Tobi »

můžeš ji zkusit někde prodat, ještě..

jinak.. nylonky určitě naladěné nevydrží, takže to může být i laděním..

Uživatelský avatar
Matttyna
Příspěvky: 105
Registrován: 24 úno 2010 21:08

Re: Divný zvuk:((

Příspěvek od Matttyna »

Však si první kup ladičku :-), tu můžeš použít na jakoukoliv kytaru...zkus ji naladit a uvidíš :-)
In love with my Nashville NW-32C...

Dejvis
Příspěvky: 68
Registrován: 30 pro 2010 15:46

Re: Divný zvuk:((

Příspěvek od Dejvis »

Já bych neřekl že Stagg jsou až tak špatné 8-) , v poměru cena / kvalita je u nich ten poměr možná i lepší než u Gibsonek! :lol: V porovnání s běznou čínskou neznačkovou kytarou (tím myslím ještě méně známou značku než Stagg) je ta kvalita opravdu o moc lepší ;) , ale zase člověk nemůže za těch pár stovek čekat úplnou dokonalost... :)

Jinak jsem zatím neviděl už od výrobce naladěnou kytaru, která by to ladění udržela, podle mého pokud jsi s ní nic nedělala, tak bude úplně rozladěná a v tom je nejspíš ten problém... ;) Nylonové struny na to trpí hodně a ze začátku se musí dolaďovat skoro neustále... :) Navíc když má hlubší zvuk... 8-)

Jinak všechno má svůj zvuk, mně se líbí jak nylonové, tak i kovové - oboje má něco do sebe a záleží spíš na tom, k čemu se to zrovna víc hodí, ale pro začátek jsou podle mého určitě lepší nylonové, protože tolik neřežou do prstů... :D Jinak já mám úplně neznačkovou levnou kytaru z Netta (pět rohlíků, salám, násada na mop a jedna kytara :P ) a ten zvuk mi příjde hodně slušnej (rozhodně dalece převyšuje moje schopnosti), když tak zní např. takto: GreenSleeves a věřím že ta tvá na tom bude ještě o trochu lépe, holt vždycky je to spíš o rukách... ;)

Ale ber to všechno jen jako názor úplného amatéra! :)

Odpovědět