Benátská!: Liberec, 27-30.7.2017

Hudební akce s mediální podporou MUSICstage.cz
Odpovědět
Uživatelský avatar
redakce
Moderátor
Příspěvky: 1118
Registrován: 02 črc 2014 13:59

Benátská!: Liberec, 27-30.7.2017

Příspěvek od redakce »

Bárta s Alicí, Koller s Jasnou pákou, Ztracený s Jandovou nebo Špinarová s dechy. Benátská! s Impulsem láká na unikátní spojení.

Užít si ojedinělé festivalové vystoupení Dana Bárty s Alicí, zažít jediný letošní koncert Jasné Páky s Davidem Kollerem, vidět na jednom pódiu Marka Ztraceného s Martou Jandovou nebo obdivovat speciální pyrotechnickou show Rybiček 48. Takové zážitky čekají na diváky v programu jubilejního 25. ročníku festivalu Benátská! s Impulsem, který se odehraje od 27. do 30. července v Liberci. Organizátoři až dokonce února nabízejí výhodnou cenu vstupenek Standard za 1190 a VIP za 3390 korun a navíc v programu nabízejí i další nová jména. Například Věru Špinarovou s dechy, festivalový návrat Čechomoru a Mig 21 a vystoupení Jardy Uhlíře či Wabiho Daňka s Milošem Dvořáčkem.

„Náš set na Benátské bude pravděpodobně jediný koncert Jasné Páky v roce 2017. Neplánujeme žádnou speciální estrádu, chceme si to prostě užít,“ vzkazuje Michal Ambrož, frontman kultovní novovlnné formace, která se v současné době na pódiích objevuje jen zcela výjimečně. „V Liberci zahrajeme písně, které poprvé zazněly před pětatřiceti lety, a skladby z naší Černé desky,“ nastiňuje Ambrož a dodává, že skupina se představí v aktuální sestavě, do které krom frontmana patří také David Koller, Petr Váša, Marek Minárik, Michal Pelant, Radovan Jelínek a zpěvačky Pája Táboříková a Magdaléna Krištofeková.
Obrázek
Kromě Jasné Páky budou mít lidé na Benátské ojedinělou možnost viděl i kapelu Alice s jejich nejslavnějším frontmanem Danem Bártou. „Alice s Danem Bárou vystupuje na festivalech pouze jednou ročně a v roce 2017 jejich výběr padl právě na Benátskou!. Navíc jsou muzikanti rozehraní z klubového comebackového turné, takže se posluchači mají nač těšit. Kapela slíbila, že přiveze největší hity, včetně A to tě trochu bolí, Ani náhodou či Ráj se mnou nehledej,“ říká ředitel festivalu Pavel Mikez.

Patnáct let svého fungování oslaví na Benátské kapela Rybičky 48. Jejich vystoupení umocní působivá pyrotechnická show. „Hořícími obručemi bude proskakovat dvacítka cvičených zlatých slonů, připraven je i smíšený pěvecký sbor afrických žiraf a zvuk jako kráva doplní světla jako prase. Cílem je, aby návštěvníci alespoň na hodinu zapomenuli na všechny starosti, práci, nezaplacené účty, politiku a jen a jen se čistokrevně bavili," říká s úsměvem Kuba Ryba.

Velký zážitek slibuje i speciální festivalový set majitelky jednoho z nejlepších hlasů v Česku – Věry Špinarové. Na Benátskou! dorazí s kapelou rozšířenou o dechovou sekci. „Konkrétně to bude dechové trio - trubka, pozoun a saxofon. Spojení funguje bezvadně a je to hodně energické a barevné, prostě rockový základ plus dechy, něco ve stylu Toma Jonese,“ dodává management zpěvačky.

Novinkou letošního ročníku je i sám název festivalu, Benátská! s Impulsem. Festival získal nového strategického partnera v podobě nejposlouchanějšího rádia v zemi, kterým již 11 let je Rádio Impuls. „Pozice dlouholetého lídra trhu přináší zároveň starost, jak dělat radost našim posluchačům i nadále. I proto jsme se spojili s hudebním festivalem Benátská!, který od letošního jubilejního 25. ročníku ponese název Benátská! s Impulsem. Již několik měsíců intenzivně pracujeme na tom, abychom pro naše posluchače připravili skvělý hudební program, setkání s našimi moderátory a řadu dalších překvapení,“ vysvětluje generální ředitel Rádia Impuls Jiří Hrabák.

Web: www.benatska.cz
Facebook: www.facebook.com/benatskanoc.cz
Google+: plus.google.com/+BenatskanocCz

Uživatelský avatar
redakce
Moderátor
Příspěvky: 1118
Registrován: 02 črc 2014 13:59

Re: Benátská!: Liberec, 27-30.7.2017

Příspěvek od redakce »

Křížek se vrací s Kreysonem v mezinárodním složení a zamíří na Benátskou! s Impulsem.

Jeden z nejúspěšnějších českých zpěváků devadesátých let Láďa Křížek, který má na svém kontě přes půl milionu prodaných alb u nás i ve světě, se vrací se svým nejúspěšnějším projektem Kreyson. Obnovená kapela, která začne vystupovat pod názvem Kreyson MMXVII., upoutá už svým hvězdným mezinárodním složením v čele s americkým bubeníkem Mikem Terranou (Rage, Tarja Turunen…) a kytaristou Rolandem Grapowem (Masterplan, ex-Helloween). Jeden z jejich tří exkluzivních premiérových letních koncertů se odehraje na jubilejním 25. ročníku festivalu Benátská! s Impulsem. Ten je letos naplánovaný od 27. do 30. července v Liberci. Novinkou je i to, že headlineři Benátské! - britská rocková kapela Status Quo a slovenská skupina Team potvrdili Meet and Greet (z angličtiny: setkání a pozdravení) s fanoušky, kteří mohou o účast soutěžit na festivalovém facebooku i u mediálních partnerů. Organizátoři mají až do konce června výhodnou cenu celofestivalových vstupenek za 1390 a VIP za 3590 korun a opět nabízejí kyvadlovou dopravu z Prahy.
Obrázek
Kreyson se podle jejich manažera Josefa Kořenka představí pouze na třech festivalech v České republice. Kromě Terrany a Grapowa sestavu doplní Michal Kůs z Eagleheart a George Rain z Citronu. Kreyson MMXVII podle něj naváže na nejúspěšnější éru alb Anděl na útěku a Křižáci. „Benátská noc je v České republice jedna z největších hudebních událostí a jsem velmi potěšen, že zde můžu představit Kreyson v nové sestavě a v nové síle,“ říká Láďa Křížek. „Fanoušci se mohou těšit na písně doslova Best of Kreyson - zazní Čarovná noc, Fade out, Anděl na útěku a také jedno velké překvapení,“ doplňuje.

Benátská letos opět nabízí na dvou velkých scénách to nejlepší z české hudební scény. Namátkou Michala Hrůzu, Jelen, Doctora P.P., Alici s Danem Bártou, Jasnou Páku s Davidem Kollerem, Lenny, Wabiho Daňka nebo Čechomor. Ze Slovenska pak dorazí Horkýže Slíže, No Name, Vašo Patejdl či Peter Nagy. Na letošním ročníku najdou návštěvníci opět Stan Rádia Impuls, tentokrát ovšem s živými koncerty a dalším doprovodným programem. Ve čtvrtek Rádio Impuls uvede svou sesterskou stanici RockZone 105,9 s moderátorem Weigyzzem a kapelami Wohnout, Five O´clock Tea nebo E!E. V pátek a sobotu do stanu na svá živá vystoupení zavítá Debbi, David Stypka, UDG, Ivan Mládek, Lokomotiva, O5 a Radeček a mnoho dalších.

„Celý den se navíc návštěvníci budou mít šanci potkat se svými oblíbenými moderátory a být třeba součástí živého vysílání, účastnit se autogramiád a večer u nás zakončit československou diskotékou Ivo Apfela. Už několik měsíců intenzivně pracujeme na tom, abychom pro naše posluchače připravili skvělý hudební program. Ambiciózním projektem, jakými bezesporu Benátská! s Impulsem je, se chceme odvděčit našim posluchačům za přízeň a stálost, kterou nám dennodenně prokazují,“ řekl generální ředitel Rádia Impuls Jiří Hrabák.

Po úspěchu z loňska nabídne Benátská! s Impulsem opět kyvadlovou dopravu z Prahy. Cesta zabere pouhých 45 minut, během kterých autobusy zavezou festivalové fanoušky z nádraží Praha – Černý most přímo k areálu festivalu. „Lidé si loni chválili, že díky kyvadlovce mohou na festival přijet i ti, kteří nechtějí trávit noc ve stanu nebo abstinovat a dopravovat se vlastním autem,“ říká ředitel festivalu Pavel Mikez.

Web: www.benatska.cz
Facebook: www.facebook.com/benatskanoc.cz
Google+: plus.google.com/+BenatskanocCz

Odpovědět