Kytarová zbrojnice: Tomáš Javůrek

Odpovědět
matomisik
Příspěvky: 45
Registrován: 03 úno 2019 19:22

Kytarová zbrojnice: Tomáš Javůrek

Příspěvek od matomisik »

Kytarová videoreportáž s kytaristou Mirai, Tomášem Javůrkem.
2. 1. 2023

Je milé, že i ve velkých popových kapelách najdeme talentované mladé muzikanty, jako je například Tomáš Javůrek, kytarista skupiny Mirai. V Kytarové zbrojnici nám Tomáš představil své kytary, kde jednoznačně dominuje model Fender Stratocaster. Dále poctivé lampové zesilovače a pedalboard s efekty, které jen tak někde nevidíte.
Kytary
Fender Custom Shop Stratocaster Ltd. 1959 (white)
Fender Custom Shop Michael Landau Signature 1968 Stratocaster (black)
Fender Custom Shop '62/63 Strat Journeyman Relic (fiesta red)
LsL Instruments T Bone (Sonic Blue)
Fender Custom Shop '62 Jazzmaster (cca 2015)
Gibson Custom Shop Les Paul R6 Goldtop (P90, Bigsby)
Gibson SG Standard '61 Maestro Vibrola (2019)
Furch Vintage 2 SR-OM
Obrázek

Aparatura
Marshall JTM45 MKII (hlava)
reprobox Marshall 1960BX 4x12" (Celestion G12M-25)
Two Notes Torpedo Captor X (loadbox/virtual cabinet)
Strymon Iridium (záložní digitální amp simulace) + Warlus Audio Canvas Mono (DI box)
Obrázek

Pedalboard
Strymon Zuma a Ojai (napájecí multizdroje)
RJM Mastermind PBC (loop kontroler)
Chase Bliss Preamp MKII (multidrive)
Eventide H9 Max (multiefekt)
Origin Effects Cali76 Compact Deluxe (kompresor)
Source Audio EQ2 (programovatelný ekvalizer)
ProCo Rat (distortion)
JHS Pedals PG-14 (Paul Gilbert signature overdrive/distortion)
Cry Baby GCB95 Standard Wah (kvákadlo)
Dunlop Volume (X) Pedal
MXR Micro Amp
Electro-Harmonix POG2 (octaver)
Strymon TimeLine (delay)
Strymon Mobius (modulační efekty)
Strymon Big Sky (reverb)
Radial Engineering SGI (line driver pro kytaru)
Evidence Audio a Boss (propojovací kabely a konektory)
Obrázek

Doplňky
Sennheiser ew IEM G4 (vysílačka)
Dunlop Ultex 1.0mm (trsátka)
Elixir Nanoweb Custom Light 009-046

Rozhovor s Tomášem Javůrkem o jeho kariéře profesionálního muzikanta, který vznikl v rámci tohoto natáčení.
PROFIL AUTORA: Maťo Mišík
Hudebník a výtvarník. Starší syn zpěváka Vladimíra Mišíka. Jako kytaristu si ho můžete pamatovat z kapel Tata Bojs nebo Aneta Langerová. V současnosti je aktivní ve své domovské skupině Gingerhead. Jako výtvarník stojí za značným počtem CD obalů předních českých interpretů jako jsou Kabát, Wohnout, Kurtizány z 25 Avenue, UDG, Škwor, Žlutý pes, Aneta Langerová a další. Jeho vztah ke kytarám se odrazil také ve spolupráci s Kirkem Hammettem z Metallicy a jeho firmu na kytarové efekty KHDK nebo Salvation Audio, značkou světoznámého českého inženýra Antonína Salvy. Maťo je také autorem video seriálu Kytarová zbrojnice. Více na www.matomisik.cz.


Další video rozhovory


Kytarová zbrojnice: Petr „Kulich“ Pokorný

Video reportáž o kytarovém vybavení s Petrem Pokorným, známým pod přezdívkou Kulich. Tohoto výtečného kytaristu znáte z kapely Vladimíra Mišíka & Etc... Nicméně, jak se v reportáži dozvíte, je také velkým milovníkem amerického country, které hraje se svou kapelou Country Beat.

Petr je s přestávkami členem Etc... už od roku 1976, ale mohli jsme ho registrovat i v kapelách jako Žlutý pes, Marsyas nebo Framus 5. Je znám jako nadmíru precizní a stylový hráč pohybující se žánrově v oblasti blues, rocku nebo country. Petra jsme navštívili v jeho domácím studiu, kde nás postupně provedl svým vybavením a názorně předvedl a vysvětlil jak a k čemu vše používá. Jeho aktuální vybavení je prověřeno stovkami koncertů a dotaženo k dokonalosti, tak aby perfektně sloužilo svému účelu. Uvidíte například parádní vintage Stratocaster, který Petra provází už od jeho mládí, ale také kytaru, kterou si sám poskládal a která mu slouží jako jeho hlavní pracovní nástroj. Také se třeba dozvíte, proč jsou jeho Telecastery Squier lepší než kytary z Fender custom shopu.


Kytarová zbrojnice: Vladimír Mišík

Videoreportáž se zpěvákem a hudebníkem Vladimírem Mišíkem.

Tuto legendu českého bigbítu netřeba představovat. Dříve Matadors či Blue Effect, nyní sólový interpret se svou kapelou Etc v zádech. Vladimír nám povyprávěl jak s kytarou začínal před holkama v parku a postupně nám ve videu ukázal všechny své kytary, které za posledních téměř 50 let používal. Žádné z nich se doposud nezbavil a ke každé má plno historek včetně té s Rolling Stones.


Kytarová zbrojnice: Pavel Marcel

Kytarová videoreportáž s rockovým kytaristou Pavlem Marcelem o jeho vybavení.

Pavel Marcel, asi největší nezmar na české rockové scéně představuje v pořadu Kytarová zbrojnice své kytarové vybavení. Kytarista, kterého můžete znát z kapel Michal Prokop & Framus Five, Holeček & Marcel Project, Pumpa nebo američtí Skinny Molly se kterými odehrál několik turné. Pavla jsem navštívil v jeho Fat Dog Studiu kousek od Karlštejna a důkladně jsme se podívali na jeho kytarové vybavení. Postupně jsme prošli harém jeho elektrických kytar, ukázal nám svůj akustický set, poctivé lampové zesilovače a došlo i na jeho trochu chaotický pedalboard plný kytarových efektů. Krom zmíněných kapel můžete Pavla znát z jeho pořadu Speciál Pavla Marcela, který už nějakou dobu natáčí pro Music City.

Odpovědět