Kytarová zbrojnice: Ota Váňa - 1. díl

Odpovědět
matomisik
Příspěvky: 45
Registrován: 03 úno 2019 19:22

Kytarová zbrojnice: Ota Váňa - 1. díl

Příspěvek od matomisik »

Videoreportáž s kytaristou kapely Kabát Otou Váňou o jeho kytarách.
4. 1. 2021

Ota nám v tomto díle Kytarové zbrojnice ukázal svou kompletní sbírku kytar, včetně pár netradičních nástrojů, které fanoušci kapely na koncertech jen tak neuvidí. Nicméně se jedná o nástroje, které Ota krom koncertů používá také ve studiu a posluchači je mohou znát z mnoha hitů této teplické rockové legendy. V brzké době se můžete těšit také na druhý díl, ve kterém nám Ota představí své koncertní zesilovače a efekty.
Kytary
Gibson Les Paul Custom „Jednička“ (1979)
Gibson Les Paul Custom „Druhej“ (1979)
Gibson Les Paul Deluxe (1976)
Fender Telecaster (krk NBE Hořovice, 1993)
Rickenbacker 360/12 strings (1993)
Gibson Flying V (1994)
Jolana Tornado II T Signature Ota Váňa „Kabát 30 let“ (sn 1/20, 2019)
Jolana Tornado II T Signature Ota Váňa „Kabát 25 let“ (sn 1/10, 2014)
Jolana Tornado II T Custom Signature Ota Váňa (2012)
Jolana Tornado II T Custom (2010)
Aria Pro II, Cat Series (1987)
Manson CE-7 Custom White (2020)
Traveler Guitar EG-1 Custom BK (2017)
Fender 50th Anniversary Precision Bass (2001)
Čapek Plectrum President Banjo (2013)
Takamine Santa Fe TAC11C (akustická kytara)
Obrázek

Aparatura — na doma a do studia
Marshall Bluesbreaker (35th Anniversary, 1997)
Marshall Studio 15
Marshall 2203KK - JCM800 Kerry King Signature
Obrázek

Rozhovor s Otou Váňou o jeho kariéře profesionálního muzikanta, který vznikl v rámci tohoto natáčení.
PROFIL AUTORA: Maťo Mišík
Hudebník a výtvarník. Starší syn zpěváka Vladimíra Mišíka. Jako kytaristu si ho můžete pamatovat z kapel Tata Bojs nebo Aneta Langerová. V současnosti je aktivní ve své domovské skupině Gingerhead. Jako výtvarník stojí za značným počtem CD obalů předních českých interpretů jako jsou Kabát, Wohnout, Kurtizány z 25 Avenue, UDG, Škwor, Žlutý pes, Aneta Langerová a další. Jeho vztah ke kytarám se odrazil také ve spolupráci s Kirkem Hammettem z Metallicy a jeho firmu na kytarové efekty KHDK nebo Salvation Audio, značkou světoznámého českého inženýra Antonína Salvy. Maťo je také autorem video seriálu Kytarová zbrojnice. Více na www.matomisik.cz.


Další video rozhovory


Kytarová zbrojnice: Petr „Kulich“ Pokorný

Video reportáž o kytarovém vybavení s Petrem Pokorným, známým pod přezdívkou Kulich. Tohoto výtečného kytaristu znáte z kapely Vladimíra Mišíka & Etc... Nicméně, jak se v reportáži dozvíte, je také velkým milovníkem amerického country, které hraje se svou kapelou Country Beat.

Petr je s přestávkami členem Etc... už od roku 1976, ale mohli jsme ho registrovat i v kapelách jako Žlutý pes, Marsyas nebo Framus 5. Je znám jako nadmíru precizní a stylový hráč pohybující se žánrově v oblasti blues, rocku nebo country. Petra jsme navštívili v jeho domácím studiu, kde nás postupně provedl svým vybavením a názorně předvedl a vysvětlil jak a k čemu vše používá. Jeho aktuální vybavení je prověřeno stovkami koncertů a dotaženo k dokonalosti, tak aby perfektně sloužilo svému účelu. Uvidíte například parádní vintage Stratocaster, který Petra provází už od jeho mládí, ale také kytaru, kterou si sám poskládal a která mu slouží jako jeho hlavní pracovní nástroj. Také se třeba dozvíte, proč jsou jeho Telecastery Squier lepší než kytary z Fender custom shopu.


Kytarová zbrojnice: Michal Pelant

Video reportáž s kytaristou Michalem Pelantem, kterého můžete znát hlavně z kapely Davida Kollera.

Michal Pelant se v této reportáži podělil o své dlouholeté profesionální zkušenosti a podrobně nám ukázal celé své kytarové vybavení, které nyní na koncertech používá.


Kytarová zbrojnice: Pavel Marcel

Kytarová videoreportáž s rockovým kytaristou Pavlem Marcelem o jeho vybavení.

Pavel Marcel, asi největší nezmar na české rockové scéně představuje v pořadu Kytarová zbrojnice své kytarové vybavení. Kytarista, kterého můžete znát z kapel Michal Prokop & Framus Five, Holeček & Marcel Project, Pumpa nebo američtí Skinny Molly se kterými odehrál několik turné. Pavla jsem navštívil v jeho Fat Dog Studiu kousek od Karlštejna a důkladně jsme se podívali na jeho kytarové vybavení. Postupně jsme prošli harém jeho elektrických kytar, ukázal nám svůj akustický set, poctivé lampové zesilovače a došlo i na jeho trochu chaotický pedalboard plný kytarových efektů. Krom zmíněných kapel můžete Pavla znát z jeho pořadu Speciál Pavla Marcela, který už nějakou dobu natáčí pro Music City.

Odpovědět