TC Electronics Corona Mini Chorus

Odpovědět
Basstard
Příspěvky: 7
Registrován: 24 pro 2014 11:08

TC Electronics Corona Mini Chorus

Příspěvek od Basstard »

Kytarových efekt z nové řady od TC Electronics.
22. 4. 2015

Produkty od firmy TC Electronics poslední dobou hodně sleduji a proto mi nemohla uniknout tato sice malá, ale velmi užitečná krabička. TC Electronics Corona Mini Chorus je vlastně „zmenšenou“ verzí typu TC Electronics Corona Chorus. Neznamená to, že je nějakým způsobem „ořízlá“ funkcemi, ale spíš je v ní obsaženo to hlavní, co se primárně od chorus efektu očekává. Bližší specifikaci se pokusím nyní trochu přiblížit.

ObrázekZvuk
Na rozdíl od TC Corona Chorus obsahuje tento efekt pouze tři potenciometry k ovládání, a to Speed, Depth a FX Level. Speed určuje rychlost modulace, Depth její hloubku a FX Level pak výraznost celého efektu. Jelikož mi pod rukama prošlo už hodně chorusů, zajímalo mě jak bude tato „maličkost“ fungovat hned ve dvou variantách – s Clean a Synth soundem.

První důležitý poznatek je, že efekt nešumí. K žádnému šumu nedochází ani při zesílení všech tří ovladačů naplno – výborná věc. Pro Clean sound zní velmi vkusně, čistě a přirozeně. Nedochází k nerovnováze výsledné hlasitosti při zapnutí/vypnutí efektu. Chorus pracuje velmi dobře v decentním i extrémním nastavení. Jelikož se taktéž aktivně zajímám o kvalitní Synth sound, otestoval jsem TC Mini Chorus v zapojení s BOSS SYB-5. Výsledný zvuk si nemohu vynachválit. Pro basisty, kteří mají touhu hrát electronic & house basové linky je Chorus efekt jako takový výborným doplňkem pro určitý typ zvuku Square, Saw a Subbass. A právě TC Corona Mini Chorus nezklame, bez šumu ani rušivých elementů podpoří a doslova „zelektrizuje“ všechny tři typy zmíněných signálů. Spodní frekvence není ořezaná (jak se u některých typů nekvalitních chorusů stává), charakteristika synthového zvuku není nijak „drasticky“ změněna. Výsledný zvuk pak dostávává větší gradaci a prostornost. Zvláště pak u Square sound je zapojení této „maličkosti“ velmi poznat.

Samozřejmostí je taktéž možnost využití funkce TonePrint. Do Mini Chorusu lze nahrát jakýkoliv jiný chorus z většího pedálu TCE Corona Chorus. To je možné provést buď prostřednictvím USB z počítače nebo přes aplikaci TonePrint App, kde pak stačí chytrý telefon přiložit ke snímačům baskytary/kytary.
Aplikace TonePrint App je volně stažitelná ze stránek TC Electronic. Od svého předchůdce TC Corona Chorus nemá možnost stereo zapojení, k dispozici je pouze mono cesta. Vzhledem k velikosti efektu není možnost napájení z 9V baterie, ale pouze z adaptéru.

Zhodnocení
Dle mého názoru je efekt výbornou součástí effect loopu pro každého basistu, který má rád Chorus. Efekt má True Bypass a při zapojení nešumí. Výhodou je malá velikost, tudíž vynikající skladnost. Drobnou nevýhodou je možnost použití pouze mono cesty a umístění konektoru pro adaptér na pravém boku efektu při použití v pedalboardu. Ovládání je každopádně jednoduché a výsledný zvuk je vyvážený a použitelný snad do každého stylu.


Výrobce: TC Electronics
Zapůjčil: Audiomaster

Jiří Stejskal
PROFIL AUTORA: Jiří Stejskal
Baskytarista Jiří Stejskal se hudbě věnuje již od dětství. Původně hrál na klarinet na ZUŠ Veveří v Brně a poté ve 14ti letech zcela přešel na baskytaru, které se věnuje dodnes. Za svoji kariéru si prošel mnoha kapelami a styly, jako jazz, funk, RnB, rock, pop, electronica apod. V současné době působí jako baskytarista v kapele Sabiny Křovákové a dále se plně věnuje svému novému elektronickému projektu.
Jiří Stejskal

Odpovědět