Dunlop JHMS4 Authentic Hendrix '68 Shrine Series Band Of Gypsys Fuzz

Odpovědět
Jan Havlíček
Příspěvky: 68
Registrován: 08 úno 2016 18:21

Dunlop JHMS4 Authentic Hendrix '68 Shrine Series Band Of Gypsys Fuzz

Příspěvek od Jan Havlíček »

Fuzz pro ten spravnej Woodstock.
6. 8. 2023

Dunlop JHMS4 Authentic Hendrix '68 Shrine Series Band of Gypsys Fuzz má kromě velmi dlouhého názvu mnoho dalších předností a vlastností, pro které stojí za to si ho pořídit a dát do pedalboardu. Jedná se o další unikátní pedál od firmy Dunlop, který se snaží přenést stejně unikátní zvuk Jimiho Hendrixe do dnešní doby. Jak už název napovídá, pedál přináší zvuk Jimiho kytary z živého alba Band of Gypsys z roku 1970. Tak to jdeme okouknout.

ObrázekOpět ten pohled zvenčí
Pedál opět nese obraz Jimiho. Tentokrát se barevně nese vše v kombinaci fialové a oranžové a s květy gerber. Design je opět perfektní. Hned to ve vás evokuje tu slavnou dobu Woodstocku, Hippies, volné lásky a všech těch veselých věcí. Pedál je opět uložen v černém kovovém těle, které zaručuje jeho naprostou nerozbitnost. Znova musím vyzdvihnout jeho zpracování, které je precizní a skvělé. I tento pedál bude určitě ozdoba pedalboardu.

Ovládání se nese v klasickém duchu „zapoj, moc nešteluj a hlavně hraj“. Ovládání Dunlop JHMS4 Authentic Hendrix '68 Shrine Series Band of Gypsys Fuzz je intuitivní a umožňuje vám snadno nastavit požadovaný fuzz zvuk. Pedál má několik ovládacích prvků, které ovlivňují jeho zvukové vlastnosti. Potenciometr Volume reguluje celkovou hlasitost pedálu. Ovladačem Tone můžete upravovat tónovou charakteristiku fuzz efektu a to buď směrem k vyšším a jasnějším tónům, nebo naopak k chlupatým a tlustým basověji změjícím polohám. Potenciometr Fuzz určuje intenzitu fuzz efektu. Opět, zvyšováním tohoto ovladače se zvuk stává hutnějším, sytějším a méně konkrétním a naopak. Sepnutí pedálu signalizuje tentokrát modrá LED dioda.

Z boku už tradiční vstup a výstup pro nástroj a aparát. Na zadní straně nechybí vstup pro adaptér. Opět, vzhledem k jeho velikosti, nelze pedál napájet baterií. Pedál je samozřejmě true bypass, takže je vyloučeno, aby ovlivňoval signál, když není zapnutý. Adaptér je bohužel třeba dokoupit, pokud nemáte již zdroj v pedalboardu.

Vezmi strata a nějakou tu Plexinu a jde se na to
Jedním z největších lákadel tohoto pedálu je jeho schopnost skutečně se přiblížit ikonickému zvuku, který Hendrix vytvořil na svém koncertním albu "Band of Gypsys". Pedál produkuje klasický vintage zvuk Hendrixovy kytary. Zvuk je hutný, sytý a plný. Co mě potěšilo, že to není ten navrčený a navýškovaný fuzz zvuk, ale naopak, zvuk linoucí se z kytary je plný středových chlupatých tónů. Nakroutit lze od velmi jemného nakreslení až po naprostou mohutnou zvukovou stěnu. Ovládací prvky jsou velmi intuitivní a umožňují vám snadno nastavit ten správný fuzz sound. Opět musím říci, že vlastně ten pedál hraje velmi dobře při jakémkoli nastavení. Fuzz má tendenci komprimovat signál a dodávat zvuku určitý "squishy" (měkkost) charakter. Tento fuzz není tak agresivní a uječený jako jiné krabice podobného ražení. Zvuk krabičky je dynamický a reaguje na vaši hru s trsátkem.

Tak co? Má to smysl?
Rozhodně. Buď jste fandové Fuzz pedálů a vintage zvuků, nebo ne. Nic mezitím. Já se přiznám, že moc fanda fuzzů nejsem. Ale asi to budu muset přehodnotit. Tento pedál mě vysloveně bavil.

Dunlop JHMS4 Authentic Hendrix '68 Shrine Series Band of Gypsys Fuzz je vynikajícím efektovým pedálem pro všechny, kdo chtějí produkovat vintage hudbu inspirovanou hudbou 60. a 70. let. Dále samozřejmě pro všechny napodobovatele Jimiho Hendrixe. Na své si dále přijdou všichni bluesmani a kovaní hard rockeři, milující zvuk Marshallů Plexin. Určitě si na své přijdou kytaristé, kteří míchají moderní rockovou muziku, která má znít jako ze 70. let. Naopak moderní metly tento pedál asi moc nenadchne. Velmi přijatelná je také cena tohoto pedálu, která se pohybuje okol čtyř a půl tisíce. Šátky na hlavu, džíny do zvonů, do koutku „čvaňháka“ a vzhůru na další Woodstock. S tímhle pedálem se tam rozhodně neztratíte.

Výrobce: Dunlop
Zapůjčil: MUSIC - CITY

Jan Havlíček
PROFIL AUTORA: Jan Havlíček
Kytarista, skladatel se závislostí na rockové hudbě. Pochází ze středních Čech, vystudoval Pedagogickou fakulty Univerzity Karlovy obor biologie. Od patnácti let se pohybuje po kapelách a věnuje se hře na kytaru. V současnosti působí jako ředitel základní školy. Působí jako hudební publicista a je členem pražské kapely EPIDEMY. Jeho vášní je sbírání sci-fi knih a komiksů. Zvláštním znamením je slabost pro hi-gainové zesilovače.

Odpovědět