Dunlop JHMS1 Authentic Hendrix '68 Shrine Series Fuzz Face Distortion

Odpovědět
Jan Havlíček
Příspěvky: 68
Registrován: 08 úno 2016 18:21

Dunlop JHMS1 Authentic Hendrix '68 Shrine Series Fuzz Face Distortion

Příspěvek od Jan Havlíček »

Efektový pedál typu Fuzz Face Distortion.
25. 5. 2023

Jimi Hendrix. Legenga legend. Není rockového kytaristy, který by toto jméno někdy neslyšel. Hendrix byl kytarista, který stál u zrodu kytarového zvuku. Jeho postupy jsou základem snad pro všechny krotitele šesti strun. On byl ten člověk, co pruboval ty zesíky a když byla nějaká kytarová krabice, tak ji měl v boardu a hrál na ní až na dřeň. Je jasné, že co chvilku přijde nějaká reedice jeho pedálů, která přiblíží zvuk Jimiho dnešním hráčům. Jednou z nich je i speciální edice Fuzz Face Distortion firmy Dunlop, která vzdává poctu tomuto legendárnímu kytaristovi. Tak se pojďme mrknout, jak to tedy vypadá a hlavně jak to hraje.

ObrázekTak jak to vypadá zvenčí
Fuzz Face Distortion je nádherný pedál, zabalený v mini kovovém těle typickém pro pedály Dunlop. Pedál má vlastní povrchovou úpravou, která evokuje slavný plakát z koncertu Shrine Auditorium z roku 1968. Pedál v sobě spojuje dvě různé varianty fuzz tónů Jimiho Hendrixe vloženém do jednoho mini efektu. Najdeme zde agresivní crunch, který Jimi používal v pozdější části své kariéry a zároveň obsahuje hřejivý, hladce sytý fuzz, který používal v začátcích. Tento pedál je vybaven vyrovnávacím přepínáním bypassu pro větší rozsah tónů. Má nádherný design evokující atmosféru a éru Hendrixova hraní. Vše je vyrobeno z pevného kovového materiálu, který vypadá výborně a rozhodně něco vydrží.

Ovládání tohoto pedálu jde, stejně jako Jimiho hra, až na dřeň. Máme zde pouze dva otočné knoby - Volume (hlasitost) a Fuzz (intenzita fuzzu). Volume slouží k nastavení výstupní hlasitosti, zatímco Fuzz ovládá intenzitu distortion efektu. Tato jednoduchost umožní snadné a hlavně rychlé nastavení zvuku, což oceníte zejména při živém hraní. Prostě neřešíte, co, jak a hlavně kde nastavit. Dva knoby a je to tam. Musím říci, že mi pedál hrál úžasně při jakémkoli nastavení. Dále je zde vstup a výstup pro připojení k zesilovač a vstup pro připojení adaptéru. Hotovo konec. Zbytek je na rukách každého kytaristy.

Zvuk jako z Woodstocku
Pokud jde o zvuk, Dunlop JHMS1 Authentic Hendrix '68 Shrine Series Fuzz Face Distortion je skutečně zvukově perfektní. Pedál nabízí autentický vintage fuzz, který je charakteristický pro Hendrixovy nahrávky z roku 1968. Zvuk je plný bohatých harmonických tónů a nabízí sytý a hodně syrový kytarový zvuk. Pro někoho to může být až moc.

Pedál má nicméně zvuk hodně bohatý na výrazné výšky a mohutné chlupaté středy, které dodají patřičnou jiskru. Jak už bylo řečeno, pedál celkově zní opravdu hodně syrově. Zároveň působí hrozně energicky. K tomu je nutné vyzdvihnout parádní dynamiku reagující na vaši práci s trsátkem. Jak na to brnknete, tak to tam zní. Nic se neschová. Pedál jde opět využít dvěma způsoby. Jednak do čistého kanálu zesilovače, kdy je používám jako hlavní zkreslení, nebo jako nakopávadlo už zkresleného kanálu. V obou případech jsou zvukové výsledky parádní. Naprosto mě odrovnalo, že pokud tento pedál Jimiho Hendrixe použijete jako overdrive pro higain zesilovač, dostanete šťavnatý, moderní metalový zvuk jedna báseň.

Co říci závěrem
Dunlop JHMS1 Authentic Hendrix '68 Shrine Series Fuzz Face Distortion je skvělým pedálem pro kytaristy, kteří chtějí dosáhnout autentického vintage fuzzového zvuku inspirovaného Jimim Hendrixem. Perfektní design pedálu zajistí obdiv fanoušků, kteří budou okukovat před koncertem váš pedalboard. K tomu připočítejte vynikající zvuk, snadné ovládání a nádherné zpracování pedálu. Pedál se hodí jak pro bezmezné fandy Jimiho Hendrixe, kteří nedělají celý život nic jiného, než že se snaží přiblížit zvuku svého idolu, tak pro fanoušky fuzz zvuku přes stoner rockery hledající tlustý chlupatý tón až po zaryté pure metalisty. Jediné mínus může pro někoho být právě ten syrový charakter. Ale kytara tak prostě má znít a tak to je. Prostě jednoduchý pedál, který dokáže obrovské věci. Zajděte to vyzkoušet. Myslím, že vás to bude hodně bavit.

Výrobce: Dunlop
Zapůjčil: MUSIC - CITY

Jan Havlíček
PROFIL AUTORA: Jan Havlíček
Kytarista, skladatel se závislostí na rockové hudbě. Pochází ze středních Čech, vystudoval Pedagogickou fakulty Univerzity Karlovy obor biologie. Od patnácti let se pohybuje po kapelách a věnuje se hře na kytaru. V současnosti působí jako ředitel základní školy. Působí jako hudební publicista a je členem pražské kapely EPIDEMY. Jeho vášní je sbírání sci-fi knih a komiksů. Zvláštním znamením je slabost pro hi-gainové zesilovače.

Odpovědět