Novinka

22. září 2022

JBL VTX A6, B15, B15G

Obrázek

Firma JBL přináší prostřednictvím novinek Line Array modulu A6 a dvojice subwooferů B15 a B15G špičkový akustický výkon své vlajkové lodi line array systémů VTX do minimalistického subkompaktního formátu. Pasivní dvoupásmový line array element A6 je osazený dvěma 6,5“ woofery doplněnými o 3“ tlakový výškový driver. Jako ostatně každý model řady VTX je také A6 navržen tak, aby svému uživateli dokázal poskytnout výjimečný zvukový projev (max. SPL 134 dB), nově zabalený v moderním „industriálním“ designu s kvalitní ochranou proti působení vnějších vlivů ve třídě IP55. V tomto směru tak novinka přináší výrazný pokrok ve srovnání se svým předchůdcem VT4886.


Subwoofery B15 a B15G sdílí navzájem shodné akustické řešení s 15“ reproduktorem a bassreflexem SlipStream, který díky jemnému tvarování eliminuje turbulence a s nimi spojené nežádoucí zvukové artefakty. Oba jsou připraveny pro kardioidní i všesměrovou konfiguraci, hlavní rozdíl mezi oběma modely představuje absence závěsného hardware u verze B15G.

S většími modely A8 a A12 sdílí nejmenší a nejnovější členové rodiny propracovaný závěsný hardware s automatickými zámky, které zjednodušují úhlování, dále šikovně navržené příslušenství (závěsné rámy, transportní vozíky, case, hnízda pro stativy) a ve své třídě také nejdokonalejší balík softwarového managementu (Performance Manager, LAC3 a Array Link), jenž rozšiřuje možnosti jak při zavěšení, tak při stackování. Nesmíme však zapomenout ani na špičkový materiál korpusů, kterým je v tomto případě kvalitní březová překližka s odolným nástřikem DuraFlex.

Díky třem novým přírůstkům tak řada JBL VTX může nyní poskytnout kompletní ozvučovací ekosystém s bezkonkurenčně kvalitním zvukem pro libovolně velký prostor.

jblpro.com, www.audiomaster.cz