Novinka

17. srpen 2021

JBL PRX ONE

Obrázek

JBL PRX ONE je univerzální mobilní PA systém, který nabízí celou škálu využití a je ideální volbou pro DJs nebo hudebníky vystupující na menších produkcích. Jeho hlavní předností je množství funkcí, které nahradí několik dalších zařízení, jež díky tomu můžete nechat doma. Není třeba vozit s sebou zvlášť PA systém, mixpult a efektové krabičky či procesory. JBL PRX ONE zastoupí všechnu práci sám. PRX ONE se skládá ze 12“ subwooferu a dvanácti 2,5“ výškových reproduktorů, jejichž umístění a nasměrování zajišťuje, že PA pokryje vertikálně úhel 30° a horizontálně 130°. Je osazen 2000W zesilovačem třídy D PRX ONE, který nabízí více než dostatečný výkon pro všechny běžné aplikace.


K dispozici je celkem 7 vstupů:
- 4x combo XLR/ jack (první a druhý vstup má i phantomové napájení +48 V)
- 2x jack 6,3 mm
- 1x 3.5 mm jack

Dva integrované porty USB lze použít k nabíjení externích zařízení nebo napájení bezdrátových systémů AKG.

Výstup XLR Thru umožňuje připojení dalších externích reproduktorů, kterým lze navíc v mobilní aplikaci nastavit zpoždění až 100ms a kompenzovat tak jejich odchylku způsobenou rozdílným umístěním v prostoru. K PRX ONE lze připojit zařízení přes Bluetooth 5.0.

Ovládání PRX ONE je možné buď přímo přes hlavní panel (módy channel strip, mix) nebo přes mobilní zařízení. V případě ovládání přes hlavní panel lze nastavovat parametry jednoho konkrétního vstupu nebo vyrovnávat hlasitost mezi všemi vstupy.

K dispozici je zde také celá řada věhlasných efektů dbx a Lexicon i několik chytrých funkcí, jako například ochrana proti zpětné vazbě nebo automatické ztišení hudby do pozadí při detekci signálu z mikrofonního vstupu (užitečné např. pro fitness trenéry nebo moderátory).

Samozřejmostí je možnost ukládání a vyvolávání presetů, která přípravu vaší produkce ještě více urychlí.

Dalším velkým benefitem PRX ONE je jeho mobilita. Celý systém váží 25,7 kg a lze jej bez obtíží pobrat v jednom člověku.

Výškový reproduktor je odnímatelný od subwooferu a po rozložení se uloží do kompaktního a elegantního obalu. Další velkou výhodou je možnost zavěšení na stěnu nebo k trussu díky speciálnímu držáku.

jblpro.com, www.audiomaster.cz