Novinka

30. listopad 2021

JBL EON700 Series

Obrázek

Firma JBL představuje, jako následníka řady EON 600, novou řadu JBL EON 700. Aktivní reproduktory přinášejí profesionální výkon a naprostou všestrannost jak PA sestavám pro živé zvučení, tak pevným zvukovým instalacím. Kompaktní systém nabízí tříkanálový mix, technologii dbx DriveRack, osmipásmový ekvalizér s připravenými presety, vestavěný zpožďovací systém, Bluetooth konektivitu a univerzální ovládací aplikaci. Produktová řada zahrnuje 10“ PA reproduktory EON710, 12“ PA reproduktory EON712, 15“ PA reproduktory EON715 a 18“ subwoofery EON718S. Díky upgradovaným měničům poskytují jednotlivé komponenty série vynikající pokrytí a vyvážený věrný přednes. Hlasitý a čistý zvuk je tvořen 1300 W s maximálním SPL 128 dB v případě celopásmových reproduktorů, v případě subwooferu je to 1500 W účinného zesílení s maximálním SPL 131 dB.


Každý reproduktor série EON700 je založen na nově navržené akustické technologii. Subwoofer má oproti předchozím řadám značky kompletně přepracovaný basový reproduktor navržený pro ještě lepší výkon, optimalizovány byly i kompresní měniče JBL 2414H. To vše přispívá k vynikajícímu zvuku s přirozenou basovou odezvou a širokým vysokofrekvenčním rozptylem.

Profesionální DSP jednotka obsahuje řadu užitečných předvoleb. V kombinaci s osmipásmovým ekvalizérem poskytuje potřebnou variabilitu, zároveň si ale zachovává jednoduché a přístupné ovládání. Funkce duckingu automaticky sníží reprodukovanou hudbu při detekci mikrofonního signálu, Automatic Feedback Suppresion udržuje zvuk čistý a brání zpětným vazbám.

Naprostou novinkou je vestavěný systém streamování Bluetooth 5.0, který využívá nejnovější protokol pro snížení latence, nabízí širší rozsah a věrnější zvuk. Ovládání systému je možné na zabudovaném displeji EasyNav LCD nebo dálkově prostřednictvím aplikace JBL Pro Connect. Konektivitu zajišťují dva kombinované vstupy a smyčkový XLR výstup.

Série EON700 nabízí volitelné univerzální držáky pro pevné instalace a horní a zadní třmeny pro zavěšení reproduktorů. Subwoofery jsou vybaveny závitovým držákem celopásmových boxů. Jednotlivé prvky lze snadno spojovat do různých konfigurací. Stejně jako všechny ostatní reproduktory JBL prochází i ty z modelové řady EON700 důkladným testováním zahrnujícím nejméně 100 hodin zkoušek. Je tak zajištěno, že budou fungovat bezchybně a konzistentně i v reálných podmínkách.

jblpro.com, www.audiomaster.cz