Novinka

17. březen 2023

Ibanez EHB1005F, SRC6MS a SRAS7

Obrázek

Firma Ibanez uvedla na trh zcela netradiční baskytary EHB1005F-AOM, SRC6MS-BLL a SRAS7-CBS ze série Bass Workshop. "Méně je více" je slogan EHB1005F, protože baskytara má nejen typickou EHB headless konstrukci, ale také bezpražcový hmatník. Díky tomu baskytara zaujme již na první pohled, což je navíc podtrženo matnou povrchovou úpravou Arctic Ocean a přiléhavým modrým hmatníkem z materiálu Richlite. Kromě toho nabízí EHB1005F všechny přednosti řady EHB a další skvělé vlastnosti, jako je pětidílný krk z javoru a ořechu, tělo z americké lípy pro nižší hmotnost a snímače Bartolini BH2.


Obrázek
Barytonová kytara nebo baskytara? Baskytara SRC6MS Crossover zvládne obojí. Tato baskytara se nedodává jako běžná šestistrunná baskytara, protože má dvě vyšší struny navíc, což umožňuje stejné standardní ladění jako kytara jen o oktávu níže. Díky extrémně tenkému krku a kratší menzuře lze na SRC6MS snadno hrát jako na barytonovou kytaru nebo díky svým přednostem může jednoduše sloužit jako ideální baskytara pro kytaristy, kteří si poprvé troufají přejít z kytary na baskytaru. Kromě toho je baskytara Crossover vybavena palisandrovým hmatníkem s Multiscale (762 mm - 724 mm), pětidílným krkem z jatoby a ořechu, tělem z okoume a snímači Bartolini BH2.
Obrázek
Po třech letech se baskytara Ashula vrací do nabídky Ibanez s modelem SRAS7. Sedmistrunka je hybridní baskytara, jejíž hmatník je napůl pražcový a napůl bezpražcový. Hmatníková část (22 pražců) je vyrobena z palisandru, zatímco bezpražcová část (24 pražců) je z bubingy. Kromě toho je SRAS7 dodávána se sedmidílným krkem z javoru/ořechu/bubingy a topolovou deskou z burelu/jasanu na těle z okoume. Další skvělou vychytávkou je systém snímačů, který zahrnuje snímače SRAS Super J pro pražcovou část a snímač AeroSilk Piezo pro bezpražcovou část pro čistý a vylepšený akustický zvuk.

www.ibanez.com, www.meinldistribution.eu