Novinka

15. červen 2022

Austrian Audio OC16

Obrázek

Další novinkou, kterou společnost Austrian Audio připravila na první polovinu roku 2022, je univerzální velkomembránový mikrofon OC16. Kombinuje výhody patentované kapsle CKR a technologie Open Acoustic, díky těmto elementům nastavuje nový standard ve snímání zvuku s nepřekonatelným poměrem cena/výkon. Mikrofonní kapsle CKR6 je ručně vyrobena z průmyslové keramiky, vysoce izolačního materiálu, který má stejné hmotnostní a akustické vlastnosti jako původně používaná mosaz, zároveň je ale méně náchylný k chybám ve výrobě a vyniká dlouhou životností a stabilitou. Kapsle je zavěšena v mikrofonu na třech pružných bodech, díky tomu je dosaženo minimálního přenosu manipulačního hluku. Mikrofon tak lze použít i bez odpruženého držáku a zavěsit ho např. před kytarový reproduktor.


Technologie Open Acoustic vyvinutá společností Austrian Audio eliminuje akustické rušení, nežádoucí odrazy a stojaté vlny uvnitř mikrofonu. Přeslechy vnikající mimo kardioidní směrovou charakteristiku jsou díky této technologii méně zkreslené a rušivé. Výsledkem je otevřený a přirozený zvuk. Plochý design OC16 v kombinaci s nízkou hmotností umožňuje použití mikrofonu i na těžko přístupných místech a dovoluje nalezení ideálního místa ke snímání v každé situaci. Flexibilitu použití zvyšuje integrovaný high pass filtr s volitelnou hodnotou mezi 40 nebo 160 Hz. Maximální SPL 148 dB dovoluje použití mikrofonu i s velmi hlasitými zdroji signálu (typicky žestě, bicí nebo kytarové zesilovače).

Všechny zmíněné aspekty činí z OC16 univerzální mikrofon s možností použití při snímání bicích, akustických i elektrických kytar, piana, dechových nástrojů, smyčců a zpěvu. Dokonalý profil vybízí k použití u stolu při podcastech, dabingu, živých přenosech nebo dokonce konferencích. Mikrofon je dodáván v praktickém pouzdře včetně odpruženého držáku. Vyrábí se ve Vídni v Rakousku a využívá ten nejlepší design a řemeslné zpracování pro co nejlepší zvuk jak na podiu, tak při studiovém použití.

austrian.audio, www.audiomaster.cz