Jakou kytaru?

Španělky, jumba, westernové, koncertní… možno též se snímačem
Odpovědět
martinsofian

Jakou kytaru?

Příspěvek od martinsofian »

Zdravím. Už asi 5 let hraju na španělku a chci si konečně koupit něco lepšího. Našel jsem tuto kytaru https://yeselektro.cz/1205700-yamaha-ll6-natural.html od Yamahy a zajímá mě, jestli ji někdo z vás má a jak jste s ni spokojeni. Předem díky za veškeré info!

Ronnie_Lara_Rose

Re: Jakou kytaru?

Příspěvek od Ronnie_Lara_Rose »

Zdravím, nejsem sice žádná odbornice přes kytary, ale něco málo poradit můžu, co někdo poradil mě, z doslechu atd...

V prvé řadě je důležité si dobře rozmyslet co chcete hrát a dle toho se zařídit, jak uvádíte, hrajete 5 let na španělku, takže hodláte přejít do vyšší úrovně, ale jak zmiňuji, důležité je vědět co chci hrát, protože i akustické kytary jsou různé tvrdosti a náročnosti. Dívala jsem se na tu vaši kytaru, co jste si našel, co se týká cenové kategorie, tak už patří k těm lepším, kytary od 10 000 výše by už měly být kvalitnější.

Nejlépe je vyzkoušet více kytar a více značek, zkusit dohmat strun, vyzkoušet různé styly hraní, jak bude kytara držet, zda se nebude rozlaďovat, ale ty dražší by se neměly, ale jelikož se dnes většina zboží dováží z Číny a Polska, je lepší mít jistotu.

Já sama jsem si taky vybírala akustickou kytaru, ale tehdy jsem o tom nevěděla nic, žádného známého kytaristu v rodině nemáme, ani jsem nikoho neznala osobně kdo hraje na kytaru, takže jsem sáhla po první kytaře, co se mi líbila a nebyla to zrovna nejmoudřejší volba...

Takže tak trochu v bodech :

Jaký chci hrát hudební žánr
Zvuk kytary (rozhodují materiály z nichž je kytara vyrobena)
Dohmat strun (jak se mi budou držet akordy)
Výdrž (držení naladění i při delším a náročnějším hraní)

Nejlépe bude zajít do nějakého většího obchodu s hudebninami, poradím, možná znáte : www.kytary.cz , www.muziker.cz , www.music-city.cz , co jsem slyšela, tak tyhle tři obchody mají spoustu kamenných prodejen, kde si můžete vyzkoušet hudební nástroje osobně a mají odborný personál a navíc jsou sami aktivní muzikanti, hlavně tedy v tom prvním. Rádi vám poradí a řeknou vám pro a proti.

Odpovědět