Vysočina Fest 2015: Jihlava, 9-11.7.2015

Hudební akce s mediální podporou MUSICstage.cz
Odpovědět
Uživatelský avatar
redakce
Moderátor
Příspěvky: 830
Registrován: 02 črc 2014 13:59

Vysočina Fest 2015: Jihlava, 9-11.7.2015

Příspěvek od redakce » 12 čer 2015 15:21

Za necelý měsíc a půl bude hostit Jihlava jednu z největších kulturních akcí Kraje Vysočina – multižánrový kulturní festival Vysočina Fest 2015. Tento třetí ročník se odehraje opět v areálu letního kina v Jihlavě, kde všechny návštěvníky budou tradičně bavit dvě velká pódia a dlouhá řada různě žánrově zaměřených hudeb­níků a kapel.

Fest na rozjezd
Pro letošek si pořadatelé připravili celou řadu změn. Například pojetí doprovodné­ho programu je zcela odlišné, než jak jsme ho znali dříve. Doprovodný program se totiž nebude odehrávat ve dny festivalu (9. –11. července) na různých místech kraj­ského města, ale Jihlava se stane poprvé dějištěm akce „Fest na rozjezd“. Při této akci se totiž jihlavské Masarykovo náměstí již od pondělí 6. července na tři dny pro-mění v divadelní a hudební prkna, co znamenají svět. Pondělní, úterní a středeční podvečer se tak stane lahodnou ochutnávku toho, co bude následovat od čtvrtka do soboty v am.teátru. Tím se doprovodný program Vysočina Festu dostane nejen do středu města, ale dozajista i k většímu počtu diváků.

Soutěž autorských kapel
Zatraktivnila se i soutěž autorských kapel (hlasování právě probíhá na webových stránkách Vysočina Festu) z Kraje Vysočina. Během „Festu na rozjezd“ budou moci vystoupit i další nejlépe umístěné kapely v této soutěži. Tři nejlepší ovšem jako obvykle vystoupí na hlavní stage v areálu letního kina v Jihlavě. Předskokany tím pádem budou dělat hvězdám jako je ANNA K., ANETA LANGEROVÁ či JAROSLAV UHLÍŘ.
Obrázek
Jesus Christ Superstar
Třešinkou na dortu se pak ve středu večer stane jedinečné muzikálové představení Jesus Christ Superstar, v podání sólistů Městského divadla Brno, které se odehra­je v již připraveném prostoru Vysočina Festu. A nebude to ledajaké vystoupení. Herci vystoupí v plnohodnotných kostýmech, bude se jednat o velké orchestrální aranžmá pod vedením Igora Vavrdy, celé představení bude v originálním anglickém jazyce a pro méně jazykově nadané bude připraveno čtecí zařízení s překladem. Současný britský autor Andrew Lloyd Webber, označovaný za „krále muzikálu“, je také jediným světovým autorem, jemuž se na Broadwayi hrály tři muzikály součas­ně. Jesus Christ Superstar je jednoduše řečeno legenda, která má za sebou obrov­ský úspěch. Jen při prvním londýnském uvedení se dočkal více než 3350 repríz a dodnes patří k těm nejhranějším Webberovým dílům vedle Fantóma opery, Cats a Evity. Rozhodně stojí za to jej vidět.

Program festivalu
Teď něco málo k hlavnímu programu. Na hlavní stage vystoupí např. jazzově na­laděný VOJTA DYK & B-SIDE BAND. Následovat bude stále populárnější kapela CHINASKI, chybět nebude ani punkrock v podání slovenské skupiny HORKÝŽE SLÍŽE, vzpomínka na osmdesátá léta ARAKAIN + LUCIE BÍLÁ, poté bude k vidění další legenda WANASTOWI VJECY, lidovky v jiném duchu hrající ČECHOMOR, pořád ještě mladá kapela MANDRAGE, po vážném úrazu vracející se zpěvák MICHAL HRŮZA a populární slovenské kapely NO NAME a INÉ KAFE.

Druhá scéna
Na druhé stage to bude stát určitě také za to. Vše zahájí mladá a perspektivní kapela z našeho kraje LIKE-IT, následovaná slovenskou hvězdou DAROU ROLINS, první den zakončíme v duchu hiphopu slovenským duem MOJA REČ. Na druhý den u hiphopu zůstaneme a to v podání kapely PRAGO UNION a CHAMPION SOUND. Po hiphopu přijde na řadu nejpunkovější punk kapely VISACÍ ZÁMEK, písničkář s ironickými a trefnými texty XINDL X a znovu zrozená skupina STROMBOLI. So­botní program zde zajistí ONDŘEJ HAVELKA A JEHO MELODY MAKERS, MŇÁGA A ŽĎORP, WOHNOUT a KONTRAFAKT.
Obrázek
Novinky
Jednou z novinek je i to, že stanové městečko se opět přesunulo do sousedství areálu festivalu a tím se tak značně ulehčí festivalový život více než tisícovce stanují­cích. Velkou novinkou bude i změna v bene.t programu. Každý rok se totiž pořada­telé snaží návštěvníkům nabídnout něco kulturního, sportovního či společenského z Kraje Vysočina a to s výraznou .nanční úsporou. Letošní třetí ročník se více zamě­řuje na kvalitu, různorodost a výši jednotlivých slev. Rozhodně tak žádný návštěvník Vysočina Festu neodchází domů jen s prožitkem, ale naopak má celou škálu mož­ností, jak se do kraje vrátit a užít si zajímavé bene.ty.

Oranžové kolo a projekt Můj nový život
Dostáváme se k dalšímu a podstatnému rozměru tohoto festivalu. Již v předchá­zejících letech byl součástí Vysočina Festu i projekt Nadace ČEZ, který se těšil velké oblibě návštěvníků. Principem je „oranžové kolo“, které umožňuje zájemcům z řad veřejnosti, aby vlastním fyzickým úsilím – konkrétně šlapáním na speciálně upraveném kole – přispěli na dobrou věc. Takto proměněné .nanční prostředky půjdou z tohoto třetího ročníku na nadaci a projekt „Můj nový život“. Ten vznikl v roce 2010 na základě iniciativy dětské onkoložky MUDr. Lucie Cingrošové a umělecké fotografky Kamily Berndorffové. Jejich společným záměrem bylo zvýšit zájem veřejnosti o děti léčené pro zhoubný nádor a změnit odtažitý postoj naší společnosti vůči onkologicky nemocným dětem a jejich rodinám. Fotografie Kamily Berndorffové představují dětské pacienty jako statečné děti s chutí do života a s ne­uvěřitelně pevnou vůlí se uzdravit. Nový pozitivní náhled veřejnosti přispívá k psy­chické stabilitě malých pacientů a je neodmyslitelnou podmínkou jejich uzdravení. Vysočina Fest tak doufejme značnou měrou přispěje k tomuto pozitivnímu náhledu a bude moci nabídnout nemocným dětem z tohoto projektu příjemné zážitky. Po­slední den festivalu sem totiž zavítají více než dvě desítky takto vážně nemocných dětí s rodiči.

www.vysocinafest.cz

Uživatelský avatar
redakce
Moderátor
Příspěvky: 830
Registrován: 02 črc 2014 13:59

Re: Vysočina Fest 2015: Jihlava, 9-11.7.2015

Příspěvek od redakce » 20 čer 2015 13:26

Jak se připravuje Vysočina fest 2015?

Třetí ročník multižánrového kulturního festivalu Vysočina fest je za dveřmi a program opět slibuje příjemné zážitky z různých hudebních žánrů. Žádný festival ale není jenom o velkých jménech. Zásadním klíčem k úspěchu je technické zázemí, které je kapelám pro jejich show poskytnuto, a tím nejdůležitějším pak kvalita ozvučení, které může být obzvláště ve venkovních prostorech problematické. Z toho důvodu je i tento ročník v rukách renomovaných firem MusicData a Rental Pro. V momentě, kdy přijde návštěvník do festivalového areálu, musí být vše již perfektně nachystané. Co a kdo ale stojí za náročnými přípravami?

Přípravy začínají půl roku před začátkem samotné akce. Je nutné projít požadavky kapel, sestavit technické plány a seznam vybavení, které na akci půjde. Následuje domluva s umělci a kapelami. Jen samotné zabalení a naložení techniky zabere 5 dní!

První nákladní auto s vybavením přijede do areálu Vysočina fest 3 dny před začátkem akce. Prvním a zásadním úkolem je postavit ground support, tedy střechu. Důležité je konstrukci dobře usadit a ukotvit, aby byla bezpečná a vydržela i různé výkyvy počasí. Následuje pověšení světel, ozvučovací aparatury a též instalace hliníkových rámu na LED obrazovky. Dále je na řadě vyladění techniky – jako první se nastaví zvuk a teprve po setmění se naprogramují světla, obraz a přenos kamer.

Celkově se o stavbu stará 24-členný tým složený z techniků a pomocníků. Techniku přepraví 5 velkých kamionů z centrálního skladu firmy Rental Pro ve Velkém Meziříčí. Až k neuvěření je, jaké množství techniky a materiálu musí být na místě, aby byl požitek diváka dokonalý – 84 inteligentních světel, 8 tun hliníku na konstrukci, 195 kusů desek na sestavení pódia, zvukový aparát o váze 1,5 tuny na každou stranu pódia a ohromujících 10 km kabeláže. Největší stage bude mít letos rozměr 28 x 16 metrů, na výšku 9 metrů. Hlavním ozvučovacím aparátem bude unikátní systém NEXO STM, který je jedinečný nejen svojí silou, ale především čistotou zvuku.

Obrázek„S Vysočina fest jsme svázáni již od jeho počátků. Naší dlouhodobou strategií je podpora přesně tohoto typu akcí. Koneckonců 90% zaměstnanců MusicData je aktivními muzikanty,“ říká Tomáš Ouředníček, majitel firmy MusicData. Jak moc nadšenými muzikanty v MusicData jsou, se můžete přesvědčit sami ve zbrusu nové megaprodejně ve Velkém Meziříčí, kde najdete vše od nespočtu hudebních nástrojů, přes profesionální audio techniku, až po osvětlení nebo výrobu přepravních obalů tzv. casů. Jako každý rok si MusicData pro návštěvníky festivalu připravily speciální akce a slevy, které lze uplatnit jak v kamenné prodejně, tak na e-shopu. K nákupu nyní navíc můžete získat vstupenky na Vysočina fest 2015. Více na www.imusicdata.cz.

Odpovědět