MORAVIA MUSIC FEST: Brno 2.10. - 14.11.2015

Hudební akce s mediální podporou MUSICstage.cz
Odpovědět
Uživatelský avatar
redakce
Moderátor
Příspěvky: 830
Registrován: 02 črc 2014 13:59

MORAVIA MUSIC FEST: Brno 2.10. - 14.11.2015

Příspěvek od redakce » 30 črc 2015 13:37

MORAVIA MUSIC FEST, který bude hostit největší big bandovou legendu všech dob, zahájil předprodej.

ObrázekMezinárodní jazzový festival zahájil předprodej vstupenek na již 8. ročník festivalu. Programovou star se pro letošní rok stal nejlepší big band všech dob The Legendary Count Basie Orchestra, vítěz 18 cen Grammy, který v letošním roce slaví své 80. výročí. Pro brněnské publikum je to unikátní příležitost vidět naživo tento elitní jazzový soubor. Kromě headlinera připravila do programu pořádající agentura BUJOART například žhavý objev francouzské hudební scény Electro Deluxe. Vystoupí i rezidenční B-SIDE BAND v čele s Vojtěchem Dykem, který se koncertem na Moravia Music Festu na více než rok rozloučí s publikem. Festival opět dodrží svůj dvouměsíční rozsah (říjen a listopad 2015) a koncertními pódii bude rezidenční klub Metro Music Bar v centru jihomoravské metropole a multifunkční sál SONO centrum.

Mezinárodní hudební festival MORAVIA MUSIC FEST každoročně představuje návštěvníkům široké spektrum špičkových hudebních interpretů z oblasti jazzové hudby a příbuzných žánrů. Festival má velice silnou mezinárodní účast. Z minulých ročníků můžeme jmenovat například Victora Baileyho (kytara, 2 ocenění Grammy), Ernie Watts (saxofon, ocenění Grammy), Kurt Elling (zpěvák označovaný za nejlepšího jazzového zpěváka v současné době na světě, držitel Grammy), bubeník Brian Blade, Scott Colley, Fred Wesley (držitel Grammy a dlouholetý trombonista Jamese Browna), Antonio Sanchez (čtyřnásobný držitel Grammy), Maceo Parker (americký saxofonista se svou kapelou – dle jeho slov nejštíhlejším orchestrem na světě). V loňském roce se festival prezentoval tématem „Jazz voices“ a v rámci programu představil širokou škálu vokálního jazzu od tuzemských stálic jako je Ondřej Havelka a jeho Melody makers přes britské miláčky The King´s singers, kteří představili své nové jazzové album, polskou hvězdu Annu Mariu Jopek (PL) až po držitele Grammy s 25-ti letém působení na hudební scéně New York Voices (USA), kteří vystoupili s profesionálním brněnským B-SIDE BANDem a v rámci koncertu pokřtili novou jazzovou instrumentální desku B-SIDE BANDu s názvem Meeting point. Jako host si s nimi zazpíval Vojtěch Dyk. Vrcholem celého festivalu byli světově proslulí TAKE 6 (USA), kteří mají na svém kontě celkem 10 cen Grammy a jsou považováni za nejlepší vokální skupinu na planetě.

V letošním již 8. ročníku přivítáme na brněnské půdě nejlepší big band všech dob, legendární The Count Basie Orchestra (11. 11. Sono centrum), kteří letos slaví své 80. výročí. O jejich kvalitách vypovídá celkem 18 cen Grammy a zásadní podíl v seznamu jazzových standardů, kdy tzv. „basieovky“ jsou jedny z nejhranějších big bandových skladeb. Od Billie Holiday po Binga Crosbyho, Franka Sinatry po Nat Cole Kinga, Sarah Vaughan po Ellu Fitzgerald, Tonnyho Bennetta po Sammy Davis Juniora, vždy nabízel Count Basie Orchestra svůj charakteristický zvuk a swingoval za zády nejlepším zpěvákům moderního věku. V současné sestavě big bandu figuruje solidní množství instrumentalistů, které v minulosti najmul sám Count Basie, například saxofonista John Williams, bassista James Leary a famózní zpěvačka s podmanivou barvou hlasu Carmen Bradford. Dalším tahákem jsou galantní francouzští Electro Deluxe (2. 10. Metro Music Bar) v čele s americkým zpěvákem Jamesem Copleym, kteří se prezentují jako vlci v rouše beránčím. Zprvu totiž vypadají velice nevinně, ale po čas koncertu rozjíždí nebezpečnou show, která se za deset let jejich fungování rozvinula od prvotního electro-jazzového zvuku k energií nabitému koktejlu přisprostlého soulu a funku s nádechem noblesy. Ve festivalovém line upu nebyl opomenut rezidenční B-SIDE BAND bandleadera Josefa Buchty a miláček českého publika Vojtěch Dyk (13. 11. Metro Music Bar a 14. 11. Sono centrum). Společně vystoupí hned dvakrát a těmito koncerty se na více než rok dočasně rozloučí s publikem. Pro příští sezónu totiž připravují scénické provedení kontroverzní MASS Leonarda Bernsteina.

„Za poslední ročníky se festival vyprofiloval a dostal se na úroveň takzvané mezinárodní ligy vedle takových festivalů, jako Cheltenham International Jazz Fest v Británii nebo JazzTage v Německu. V loňském roce se nám podařilo sestavit nejucelenější dramaturgii za celou dobu konání festivalu. V roce letošním jsme se rozhodli jít opět trochu big bandovou cestou a nabídnout tak brněnskému, potažmo jihomoravskému, publiku srovnání elitních hvězd, které září na světovém hudebním poli po několik desetiletí, a současných trháků evropské jazz-funkové scény.“ říká k letošní dramaturgii ředitel festivalu Josef Buchta.

Vstupenky na jednotlivé festivalové koncerty jsou v předprodeji v síti Ticketstream i v obvyklých kamenných předprodejích Indies (Poštovská 2), Student Agency v DpL (Nám. Svobody) a TIC Brno (Radnická 2). Více informací na www.moraviamusicfest.cz a sociálních sítích Facebook a Twitter.

VIDEOSESTŘIH ZE 7. ROČNÍKU S PODTITULEM JAZZ VOICES:

Uživatelský avatar
pixel
Administrátor
Příspěvky: 21
Registrován: 22 kvě 2014 10:06

Re: MORAVIA MUSIC FEST: Brno 2.10. - 14.11.2015

Příspěvek od pixel » 24 zář 2015 14:38

COUNT BASIE ORCHESTRA KOMPLETNĚ ZRUŠILI EVROPSKÉ TURNÉ! MÍSTO NICH VYSTOUPÍ SVĚTOVÉ HVĚZDY ANNA MARIA JOPEK A KURT ELLING

ObrázekLegendární big band Count Basie Orchestra, který letos slaví 80. výročí, na Moravia Music Festu bohužel nevystoupí. V důsledku špatného jednání Italských promotérů, kteří zrušili objednané koncerty, zrušili Count Basie Orchestra kompletně celé evropské turné v letošním roce. Do náhradního programu však bleskurychle a velice ochotně naskočili Anna Maria Jopek a Kurt Elling.

Count Basie Orchestra měli vystoupit 11. listopadu v Sono Centru. Místo nich však v termínu 3. listopadu uvedeme na podiu Sono Centra exkluzívní dvojkoncert Anna Maria Jopek Quartet & Kurt Elling Quintet. Dalo by se říct, že vystoupí „král a první dáma světového vokálního jazzu“. Kurt Elling, držitel Grammy, je již více než 20 let považovaný za nejlepšího jazzového zpěváka na světě. Každé z jeho předchozích 10 alb bylo nominované na cenu Grammy. V letošním roce vyšlo nové album Passion World, které je dle kritiků jeho nejambicióznějším počinem. Na koncertě se navíc jeho band představí ve zcela novém složení Stu Mindeman (klavír), Ulysses Owens Jr. (bicí), Clark Sommers (bass) a John Mclean (kytara). Anna Maria Jopek je jednou z nejoriginálnějsích zpěvaček současné doby, které skládají poklony Boby McFerrin, Branford Marsalis i Peter Gabriel. Na svém kontě má provtřídní projekty jako například společná deska s fenomenálním kytaristou Patem Methenym, držitelem 18 ocenění Grammy. Spojení Kurta Ellinga s Annou Mariou Jopek je více než logické vzhledem k jejich vzájemnému uměleckému obdivu. Kurt Elling dokonce na své nové album převzal její píseň Me Jedyne Niebo.

Informace o zrušení turné Count Basie Orchestra nás dost zaskočila. Museli jsme to samozřejmě začít hned řešit a nedokážu si představit, že bychom návštěvníkům a příznivcům festivalu nenabídli adekvátní náhradu. Světové hvězdy jsou však blokované rok a více dopředu. Jsem tedy velice šťastný, že esa jako Kurt Elling nebo Anna Maria Jopek byli schopni okamžitě řešit termíny a přizpůsobit své plány tomu, aby mohli přijet a společně v jeden večer vystoupit.“ říká ředitel festivalu Josef Buchta.

Na programu se dále objeví galantní francouzští Electro Deluxe (2. 10. Metro Music Bar) v čele s americkým zpěvákem Jamesem Copleym, kteří se prezentují jako vlci v rouše beránčím. Zprvu totiž vypadají velice nevinně, ale po čas koncertu rozjíždí nebezpečnou show, která se za deset let jejich fungování rozvinula od prvotního electro-jazzového zvuku k energií nabitému koktejlu přisprostlého soulu a funku s nádechem noblesy. Ve festivalovém line upu nebyl opomenut rezidenční B-SIDE BAND bandleadera Josefa Buchty a hvězda českého hudebního nebe, zpěvák a herec Vojtěch Dyk (13. 11. Metro Music Bar a 14. 11. Sono centrum). Společně vystoupí hned dvakrát a těmito koncerty se na více než rok dočasně rozloučí s publikem. Pro příští sezónu totiž připravují scénické provedení kontroverzní MASS Leonarda Bernsteina.

Vstupenky na jednotlivé festivalové koncerty jsou v předprodeji v síti Ticketstream i v obvyklých kamenných předprodejích Indies (Poštovská 2), Student Agency v DpL (Nám. Svobody) a TIC Brno (Radnická 2). Již zakoupené vstupenky na zrušený koncert Count Basie Orchestra je možné vyměnit za vstupenky na koncert Anna Maria Jopek Quartet & Kurt Elling Quintet, rovněž je možné je vrátit za plnou cenu. Více informací na www.moraviamusicfest.cz a sociálních sítích Facebook a Twitter.

Odpovědět