Benátská!: Liberec, 23-26.7.2015

Hudební akce s mediální podporou MUSICstage.cz
Odpovědět
Uživatelský avatar
redakce
Moderátor
Příspěvky: 830
Registrován: 02 črc 2014 13:59

Benátská!: Liberec, 23-26.7.2015

Příspěvek od redakce » 04 črc 2015 08:56

Benátská! láká rodiny do hlediště i na pódium. Fanánek zazpívá se synem, Wohnouti přivezou tátu.

ObrázekVezměte děti s sebou na festival! To radí pořadatelé Benátské! rodičům, kteří se chystají od 23. do 26. července dorazit do sportovního areálu v libereckém Vesci, kde se koná třiadvacátý ročník jednoho z největších českých open airů. Organizátoři nabízejí dětem vstup zdarma, příměstský tábor, hlídací koutek, dětskou zónu, písečnou pláž a další atraktivní program.

V rodinném duchu budou letos i některá netradiční festivalová hudební spojení, která na jiných akcích nelze vidět. „Například na novou stage Skutečná liga si odskočí ze svého vystoupení se Třemi sestrami Lou Fanánek Hagen, aby si zazpíval poprvé v kapele Ešus svého syna. Skupinu otce Wohnoutů Olega Homoly, která se jmenuje Try duby, přijdou podpořit jeho synové Matěj a Honza. Na našich pódiích se vystřídají i dvě generace rodiny Pavlíčků. Michal Pavlíček starší zahraje se Stromboli, jeho syn Michal Jr. zase s kapelou Gang Ala Basta,“ uvádí příklady ředitel festivalu Pavel Mikez.

Festival Benátská!, který se profiluje jako rodinný a mainstreamový, už před časem zveřejnil prvního zahraničního headlinera Helloween a jména české domácí špičky včetně Davida Kollera, Chinaski nebo Mekyho Žbirky, nabídne i další populární interprety jako jsou Aneta Langerová, Michal Hrůza, Vladimír Mišík, No Name, Lenny či Václav Neckář. Již brzy organizátoři navíc ohlásí dalšího zahraničního headlinera.

„Chceme dát lidem vědět, že jsme otevření rodinám, proto jsme poprosili interprety, kteří u nás hrají, aby se propojili i na pódiu v netradičních hudebních spojeních,“ vysvětluje spolumajitel Benátské! Petr Pečený. Bratři Matěj a Honza Homolovi díky tomu přijdou pokřtít tátovi Olegovi a jeho kapele Try Duby nové CD v rámci písně Vožrali se kuchaři. „Tu jsem napsal s mýma klukama a výtvarníkem Markem Doušou už před patnácti lety. Zatím na žádném albu sice nevyšla, ale na koncertech bývá hodně úspěšná. Hrál jsem ji s řadou kapel a samozřejmě i s Wohnoutama, bigbítově i unplugged, a také s naší rodinnou kapelou Los Homolos. Na Benátské! předvedeme verzi s Try Duby a Wohnouti určitě připojí nějakou legrácku, takže zase něco nového,“ komentuje hudebník a fotograf Oleg Homola.

Na novou stage Skutečná liga, která se zaměřuje na mladé kapely, přijde zase z hlavní scény frontman Tří sester Lou Fanánek Hagen, aby podpořil svého syna Oskara a jeho skupinu Ešus. „Hostovat s Ešusem budu poprvé a asi ne naposledy a jsem na to zvědavý! Zřejmě nacvičíme společně jednu jejich píseň a Pijánovku, jakožto legendární sestří skladbu,“ popisuje Fanánek, který v kapele Ešus vidí podobné jiskření, jako v Sestrách zamlada. „Ešus se mi líbí, texty jsou přímočaré, holky, pití, střední škola... Je to všechno nové a nezkomplikované penězi. Držím jim pochopitelně palce,“ říká Fanánek.

Rodiče, kteří na festival Benátská! letos dorazí s dětmi, za ně nebudou muset platit vstupné, pokud jejich ratolesti nepřekročí výšku 140 centimetrů. K dispozici budou mít hlídací koutek, písečnou pláž, dětskou zónu s výtvarnými dílnami liberecké galerie, Pokus parkem, který organizuje liberecká Iqlandia či IQParkem, kde mohou zažít fyzikální jevy a experimenty na vlastní kůži. „Pro zájemce organizujeme i příměstský tábor, kam mohou rodiče ve čtvrtek dítě odložit a v neděli jej vyzvednout. Na všech úrovních budou s dětmi na festivale pracovat zkušení a certifikovaní odborníci,“ říká Pavel Mikez a dodává, že rodiny budou mít díky festivalové vstupence slevy i do liberecké ZOO či na lanovku na Ještěd.

Do další vlny předprodeje pořadatelé uvolňují lístky stále ještě za zvýhodněnou cenu. Za 1149 korun lze koupit elektronickou vstupenku na celý festival při registraci na jméno. Přenosný lístek bez registrace, který zájemcům přijde mailem, nyní stojí 1199 korun. Vstupenka v kamenných prodejnách vyjde na 1279 korun.

Zároveň pořadatelé pouští do prodeje limitovanou edici VIP vstupenek. VIP vstupenka obsahuje celofestivalovou vstupenku pro jednu osobu, samostatný VIP vstup, parking zdarma, přístup do samostatné zóny v areálu s výhledem na hlavní scénu, samostatné toalety, velkokapacitní stan se sezením, bar s obsluhou, možnost setkání s umělci a obchodními partnery. VIP vstupenku je možné koupit přes festivalový web za 2.800 korun nebo v kamenných prodejnách za 2.990 korun.

Více informací: www.benatskanoc.cz

Uživatelský avatar
redakce
Moderátor
Příspěvky: 830
Registrován: 02 črc 2014 13:59

Re: Benátská!: Liberec, 23-26.7.2015

Příspěvek od redakce » 04 črc 2015 09:17

Nová Růže bude mít po 23 letech premiéru na velkém festivale. Odehraje se na Benátské!

Jedna z nejzásadnějších českých kapel devadesátých let – Nová Růže, která se loni v listopadu po 22 letech vrátila na koncertní pódia, plánuje premiéru na velkém festivale. V neděli 26. července vystoupí po půlnoci na hlavním pódiu Benátské! ve sportovním areálu v libereckém Vesci. Pro její fanoušky plánuje živé vystoupení, které dá vzpomenout na dobu, kdy kapela patřila ke špičce české rockové scény. V hodinovém setu se na pódiu objeví celá původní sestava, tedy baskytarista Vilém Čok, klávesista Ota Balage, kytarista Petr Roškaňuk a bubeník František Hönig. Populární hudebníky, kteří zahrají průřez největších hitů včetně Anděla fantazie, Kariéry nebo Rapl 'N' Rollu, doplní doprovodné vokalistky.

Až do konce června je poslední šance koupit lístky na Benátskou! za zvýhodněnou cenu. Na 1149 korun přijde elektronická vstupenka na celý festival při registraci na jméno. Přenosný lístek bez registrace, který zájemcům dorazí mailem, přijde na 1199 korun. Vstupenka v kamenných prodejnách vyjde na 1279 korun. Festival letos láká na rockové Helloween, disco legendu Village People a jména české domácí špičky včetně Davida Kollera, Chinaski, Mekyho Žbirky, Anety Langerové, Michala Hrůzy, Vladimíra Mišíka, No Name, Lenny či Václava Neckáře.

„Lepší závěr Benátské jsme si nemohli přát. Kapelu samozřejmě pamatujeme z dob, kdy byla největším rivalem Lucie a navíc sledujeme i kritiky, které o jejím loňském comebacku píší, že se povedl, a že řada z tehdejších písní Nové Růže přežila dobu,“ říká ředitel Benátské Pavel Mikez.

„Těšíme se na lidi, kteří se na nás přijdou podívat. Velká stage bude Nové Růži vyhovovat. Jednak máme nové sboristky a navíc my na malých pódiích nehrajeme,“ říká s úsměvem klávesista Nové Růže Ota Balage, který připomíná, že kapela se rozpadla ještě před tím, než v Česku začaly fungovat velké hudební festivaly, jak je známe dnes. „Takže se dá říct, že pro Novou Růži je to festivalová premiéra. Nadrtíme to tam! Starší jsme lepší, než jsme byli mladší,“ dodává.

Podle baskytaristy Viléma Čoka má kapela připravený playlist, který podtrhne hitovost i rozmanitost repertoáru Nové Růže. „My se těšíme a fanouškům vzkazujeme: ten kdo vydrží na náš set po půlnoci, nebude litovat,“ láká na koncert.

Členové Nové Růže už dříve uvedli, že za jejich comebackem stojí nesčetná přání fanoušků a lákavá možnost představit tehdejší hudební materiál i publiku, kterému je dnes pod pětatřicet let.

Novinkami letošní Benátské! jsou kromě muziky další scéna či netradiční muzikantská rodinná spojení na pódiu. Organizátoři lákají i na další výhody a doplňkový program jako jsou příměstský tábor pro děti návštěvníků, dětská zóna s atraktivním programem, zvýhodněné podmínky vstupu na lanovku na Ještěd, do muzeí a galerií či bazénu nebo setkání s fotbalisty libereckého Slovanu a hokejisty Bílých tygrů.

Lákavý bude i každoroční tematicky zaměřený Večírek pro nedočkavé, kterým vždycky ve čtvrtek festival začíná. Tentokrát bude věnovaný legendární hanspaulské hudební scéně. Kromě Žlutého psa se na hlavním pódiu vystřídají třeba Ivan Hlas, YoYo Band nebo Krausberry.
Obrázek
Nová Růže
Nová Růže vznikla koncem roku 1988 a již v prvním otištěném článku ji novináři označili jako supergroup. Muzikanti totiž předtím nebo souběžně s Novou Růží působili v tehdy populárních kapelách Pražský výběr, Tango, Zikkurat nebo Žlutý pes. V letech 1990 a 1991 vydali hudebníci dvě na tehdejší dobu nadprůměrná alba označená krátce „Nová Růže“ a „Nová Růže ´91“.

Po rozpadu se Vilém Čok věnoval své sólové rockové kariéře (10 alb), stal se vyhledávaným muzikálovým hercem nebo vystupoval s obnoveným Pražským výběrem. Jeho kolega Ota Balage za tu dobu vymyslel a založil úspěšné BSP, vydal sólové album nebo šéfoval orchestrům úspěšných muzikálů včetně Jesus Christ Superstar. Kytarista Petr Roškaňuk se zase podílel na nezaměnitelném zvuku Žlutého psa, se kterým natočil i slavnou Sametovou, a bubeník František Hönig kromě koncertování rozvíjel svou firmu Sonorista, která distribuuje bicí nástroje a činely.

Uživatelský avatar
redakce
Moderátor
Příspěvky: 830
Registrován: 02 črc 2014 13:59

Re: Benátská!: Liberec, 23-26.7.2015

Příspěvek od redakce » 04 črc 2015 09:21

Setkejte se osobně s metalovou legendou Helloween na Benátské! Soutěž probíhá do 20.7.

Legendární německá metalová kapela Helloween bude jedním z headlinerů festivalu Benátská!, jehož třiadvacátý ročník se letos od 23. do 26. července odehraje ve sportovním areálu v libereckém Vesci a pětice muzikantů v čele s Andi Derisem dorazí s aktuálním albem My God-Given Right. Fanoušci teď mají jedinečnou možnost vyhrát osobní setkání se členy kapely a věcné ceny.
Obrázek
Benátská! si pro své návštěvníky a milovníky kvatitního metalu letos připravila speciální soutěž. Ve hře jsou cédéčka, trička, raritní šátek vyrobený pouze pro japonský trh, foto s podpisy členů skupiny a hlavně pro pět výherců osobní setkání s členy skupiny Helloween na festivalu Benátská! v sobotu 25. 7. 2015, a k tomu plakát, který si budou moci od kapely nechat podepsat.

K výhře stačí odpovědět na tři soutěžní otázky, které se budou postupně objevovat na Facebooku nebo webu akce. Odpovědi je nutné zaslat nejpozději do 20. 7. 2015 mailem na adresu info@benatskanoc.cz.

Kompletní podmínky soutěže najdete na: http://bit.ly/1GV8ehV.

Odpovědět